Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímat



Reklama



O zákoníku práce, o zaměstnanosti.

IMHO cokoliv, co pod tím vnímáš jako jedinec. Jsou lidi, které motivuje možnost být vidět, jsou lidi, které baví práce, kteoru pokládají za smysluplou, jsou lidi, kteří chtějí jen prachy. Whatever floats your boat. Pro mě jako personalistu je důležité vědět, že prachy nejsou všechno.
Není to dobrý nápad. Doporučil bych se o tom bavit při prvním kontaktu, ale spíš tak ke konci :-).
Parkrat jsem rekla rozmezi, nez jsem se poucila. Rikam horni hranici toho, co bych dala jako rozmezi. Kdyz me chteji a neni to uplne mimo jejich moznosti, zacnou smlouvat.
Do CVčka bych to tedy nepsala, možná by se to dalo nějak pojednat v coverletteru, nějak tam mezi ty kydy, že vaše nabídka mě oslovuje tím a oním nějak vpašovat, že se rád nechám finančně motivovat.
Dobrý nápad nevím, ale vím, že psát rozmezí je celkem zbytečné, protože ti každý nabídne... hádej kolik ;-)
Seš si jistá, že je to dobrý nápad? O tomhle jsem teda vůbec nepřemýšlel.
Jeromku, ja vim ze je to marny, ale nepremyslels nekdy o tom, ze by sis nasel praci, ktera by te nedejboze mohla bavit? Nevim, treba kuchani prasat nebo chovatelstvi vlku...
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
No... a to je prave ten dulezity detail, co je to ta "atraktivita". Jestli schopnost posilat prachy na ucet, nebo moznost prisrat se k nejakymu manazirkovi a tlemit se pak z milionu plagatu na miliardy lidi, ktery tvuj xicht stejne vubec nezajima, ale zato je u toho tveho xichtu logo firmy.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Tak si to platový rozmezí, o jakým jsi ochoten se vůbec bavit, napiš rovnou do CV, ne?
Nerozporuji, jen uvádím argumenty, proč je prohlášení "lidem jde v práci jen o peníze" špatně. Nejde.
Musel bych to vyhrabat, ale jestli ssi pamatuji správně, byla to otázka na to, jestli tu firmu považují za atraktivní. BTW celosvětový průzkum, výsledky velmi podobné.
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Tou dobrou povesti myslis nejaky spolecensky status, nebo pravdepodobnostni koeficient vyjadrujici pravdepodobnost, ze ta firma bude mit jeste i za pul roku prachy na vyplaty?
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Nemluve o tom opruzu si zase zvykat na nove lidi.
zweistein vylučuje se tím z kruhu   civilizovaných lidí
To je ale i hodně o tom že spousta lidí má strach ze změny nebo změnu berou jako řešení krizové situace (viz třeba česká neochota se kvůli práci stěhovat)
Evidentně nejsme ve při :-).
Njn, já jsem se teď dostal do pozice, kdy můžu reálně dostat plat o 100 % vyšší, pokud bych chtěl jít programovat (což nechci), tak i o 150 % vyšší, než mám teď, a i když fixní náklady nemám moc vysoké, tak už mi moje mzda přestává stačit, a to tak, že dost citelně. Takže nejen skladník ve šroubárně se s takovými věcmi potýká...
Existují, a je to dokonce statisticky vyčísleno :-). Dobrá pověst firmy znamená ochotu akceptovat (u kvalifikované práce) mzdu o 12% nižší, pokud je zaměstnanec ve firmě velmi spokojen (opět kvalifikovaná práce), dokáže ho přetáhnout až mzda o 30% vyšší (vše v průměru).
Když vezmu konkrétně sebe, peníze jsou důležité, ale jelikož mám to štěstí, že fixní náklady mám nastaveny dost nízko, vybírám si hlavně práci, která mě baví, což znamená, že mě baví i lidi v ní a ta firma. Takže odmítám nabídky i o polovinu vyšší, ale ve firmě, které bych se nedotkl ani třímetrovým bidlem. A je to trochu hraběcí, pardon, pro skladníka ve šroubárně hůře aplikovatelné....
Strudelwurm Chtěl bych mít kapelu ze samých  posounů.
No, to děláš ty. Sám píšeš, že si nejdřív vybereš přijatelnou nabídku a pak se rozhodneš podle peněz/podmínek. Ale existují i jiné typy, které tu první fázi vynechávají, a s těmi bývá mrzení.
Tak nějak, přeci odepisuju jen na nabídky, které vypadají na pohled dobře, je to práce, kterou chci dělat, a opravdu je pak pro mě rozhodující faktor, kolik mi za to nabídnou. Teda bavíme se o (vysoce) odborné práci, je jasné, že směrem dolů s kvalifikací to tak být nemusí.
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
+1