Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

Bože to jsou debilové.
To máš blbé podezření. Viděl jsem to jen přes SOCR, ale všechny firmy shodně prohlašovaly, ať do toho hlavně nevrtají, protože to zatím funguje, a ty návrhy byly (a výsledný je) naprostý nesmysl.
Zajistoval bezpecnost pri praci. Kdekoliv.
Druh 5618 Nejlepší mobily všech dob byly  přecejenom starý Nokie
Já mám podezření, že si to u papalášů objednali mrdky z korporátů, protože je sralo, že zaměstnancům se ta práce na dálku začíná líbit.
neprihlaseny_OC  
Naprosto blbý a dokonale absurdní je po mém soudu právě ten požadavek, aby zaměstnavatel zajišťoval bezpečnost (a cokoli podobného) při práci z domova.
No, ja to nijak neobhajuju, ale zamestnavatel ma povinnost zajistit pracovni podminky vhodne k bozp. Coz pri praci z domova nema sanci ohlidat, a kdyby se doma nekomu neco stalo a vykazoval to pak jako pracovni uraz, tak je to blby.
bretislav.jonas  
Prdet krz sifonovu dieru b
bretislav.jonas  
Prijde komise prekontrolovat aj sraci misu, tkzv. toaletu a konzistenci kakat? Sraci pica mrdat
neprihlaseny_OC  
A co přesně a proč přesně by komu ksakru mělo být do toho?!? To je moje věc a můj problém.
Druh 5618 Nejlepší mobily všech dob byly  přecejenom starý Nokie
Pro.
Nejde o skoleni bozp, ale treba jestli nemas doma natazeny kabely tak, ze se o ne rozbijes hlavou o topeni, nebo jestli ti neprobiji varna konvice. To nemaji sanci uhlidat.
Firmy i někteří politici tvrdí, že přestože jde z větší části o evropskou směrnici, kterou Česko musí přijmout, měl stát evropská pravidla uzpůsobit svým podmínkám.

Hahaha, podmínky jsou jasné - ČR nesmí přijít o svůj status levné montovny.
 
My to teda máme v našem korporátu už léta nastavený tak, že podepíšeš na které adrese budeš pracovat a tam pracovat máš a kompenzace jsme začali dostávat nedávno. Firma totiž během korony a po ní zrušila asi polovinu míst, takže by se tam stejně všichni už nevešli.

Jako je možný se neoficiálně domluvit, že budu mít homeoffice na dovolené nebo na chatě, ale ofiko mám sedět tam, kde jsem uvedla, že budu. Kdyby se mi něco stalo jinde, tak asi smolík.

Školení BOZP se normálně dělá na dálku a během pracovní doby se máš chovat tak, jako bys byl v kanceláři. Ale taky nechápu tu logiku štourat do něčeho co není rozbitý....Já do kanclu nechci ani smykem, ten 100 % HO mi teda vyhovuje.
 
JeromeHeretic PROG 63 VERB 99 NOUN 62?  [PRO/CLR]
Me zamestnavatel dava nejakej prispevek za kazdej den homeoffice uz ted...
Akorat ze kdyz ty homeoffice zakonem zasejc tak krasne dokurvej, ze to bude pro zamestnavatele nevyhodne, nazene nas zpatky do korporatu a budu mit po zizalkach. :-(
Moirain za všechno se platí.. 
já už to tak teoreticky mám, v dodatku o práci z jiného místo mám adresu, ze které ji (teoreticky) vykonávám a pracovní doba je shodná s obvyklou, místo výkonu naštěstí nikdo kontrolovat nebude, to by měl můj přímý nadřízený a tomu se to nebude chtít dělat a nemá důvod
mum Za Mriju chcipnete   rusacti hajzli!
Pripada mi to jako vejicka nebo jine balene koblihy. Zive vidim, jak mi bezpecak od zamestnavatele proliza tu mou zablesenou ratejnu a zjistuje, jestli mam doma hasicak.
My jsme zase svatejsi nez papez, HO se u nas uz davno prejmenovalo na praci na dalku, podepsali jsme k tomu specialni dohodu s presne vymezenyma dvema adresama a casem/dnem atd., presne kvuli BOZP. Nicmene tyhlety nahrady atd. netusim, jak budou chtit pocitat, takze to dopadne tak, ze nas nazenou zpatky do kanclu a budou pekne calovat dvoj az trojnasobky za teplo a energie.
JeromeHeretic PROG 63 VERB 99 NOUN 62?  [PRO/CLR]
Debilove, myslim, ze home officum muzeme udelat pa pa.
To je nejaka papalasska mozkova choroba, nebo co, ze furt musej vsechno regulovat, omezovat, vymezovat, predefinovavat a to vzdy tak, ze to tim totalne dokurvej tak, ze uz to nefunguje a je to zcela nepouzitelne.
neprihlaseny_OC  
Hezky to ilustruje tu nedávnou debatu. A bude ještě hůř :(