Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

Vojtas se nejspíše pohybuje v jiných sférách.
Vojtas Sbíráme chaluhy,hnědý a červený  sbíráme chaluhy,jsme z toho zmatený!
:(
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
To si Vojtas nezasloužil.
Nejhorší situace nastane, když se objeví nějaký kauboj, který jim to slíbí dvakrát levněji, dvakrát rychleji a jako bonus přihodí pomluvy o tom, jaký jsi předražený čurák. V tom je vždy mocná karma a hysterické telefonáty mají jiné grády.
Tohle jsem jednou našel ve zdrojáku jako komentář.
!!!
21:48 seru na to, du dom, jede poslední vlak
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
+100
Kamaráda v podobné firmě jsem přemluvil, aby do toho hodil vidle aplikováním Zajíce a Želvy:

15:15-15:45 sepisování výkazu
15:45-15:46 Kontrola výkazu
15:46-15:47 Dopsání kontroly výkazu do výkazu
15:47-15:48 Kontrola doplněného výkazu
15:48-15:49 Dopsání opakované kontroly do doplněného výkazu
...
...
...

No, nebyli z toho šťastní.
flames osran osraty hovnak otrocky 
Ano, tohle jsem ale viděl i mimo IT, dělal to jeden kvaliťák v nejmenované firmě, který nutil lidi psát vysloveně minuty. Celé osazenstvo se proti němu vzbouřilo a začalo hromadně sdílet své výpisy, ve kterých každý den figurovala 1,5h položka ´sepisování výkazů´, borec za tři měsíce vyletěl jak vlaštovka. Jinak, bez bugtrackeru jsem v IT zapisoval po čtvrthodinách. Bohudík náplň práce drtivou většinou nebyla měřitelná na čtvrthodiny, takže se to dalo přežít (nebylo nutné to vypisovat, zadávaly se prostě rozsahy od-do).
operator304 nutriční hodnota nutrie   je 1150,2
Hehe, takhle taky prisel jeden byvaly klient, jestli bych jim nepreklopil aplikaci z jboss na wls. Tak jsem to nacenil, neco pridal navrch protoze to je voser, a voni ze to je moc, ze si to udelaj sami.

Prisli za 2 mesice, ze se jim to nepovedlo, ze jako cenu akceptujou.
Je velké štěstí, že na podobné lidi narážím jen velmi málo. Je pravidlem, že co se jim zdálo jako "to je moc peněz za takovou blbost" se vrací za půl roku jako "prosím prosím prosím, honem rychle to udělejte, dáme vám klidně třikrát tolik", protože už všechny ochotné lidi nasrali a začali se obracet na ty méně ochotné, kteří se s nimi nechtějí o problematice vůbec bavit.
Ano, bohužel hodiny jsou v IT zaběhlý standard, takže pak přesně vznikají takové laskavosti, jako píšeš. Plus samozřejmě vznikají neustálé dohady nad tím, jestli těch hodin náhodou není nějak moc na takovou prkotinu, což vede k hodinám tráveným "příjemným" vysvětlováním nějakému dementovi, že není; toto vysvětlování obvykle samozřejmě nikdo nezaplatí.
Takže pak koeficient násobení pracnosti je odlišný pro různé zákazníky, podle toho, jak moc mají tendenci se hádat a měnit zadání v průběhu ;-)
Kdyby to úkolově, na práci, která tě nebaví si najmeš někoho dalšího.
ocs sine ira et studio  OCSite
Ale stejně mnohdy (já osobně bych dokonce řekl většinou) by bylo smysluplnější se bavit o konkrétních částkách za ty pakárny, a ty pak sčítat, než to převádět do hodin.

Já beztak kolikrát dělám půl dne na něčem, co mne baví, a pak za to počítám hodinu dvě; jindy dělám hodinu dvě na něčem co mne nekonečně, dámy laskavě prominou tu franštinu, sere, tak to počítám dvojnásob. Kdyby se neblblo s hodinami a rovnou se to účtovalo v penězích, bylo by to daleko jednodušší a smysluplnější. Rohlík si taky nekupuješ za „desetiminutovou mzdu pekaře“, žejo.

arnost snad nechci tak   moks
To se ale typicky neda udelat, protoze dneska se analyzuje a vyviji spise inkrementalne a bezne zadani ma milion a jednu zmenu. Ja mam bezny release cyklus den, nekdy treba tri hodiny a behem tydne se muze projekt hodne zmenit. Takze se vetsinou s klintem dohodnu na nejakem vyhledovem budgetu a v tom se uctuje mesicne za provedenou praci.

Pracovne tomu rikam agilni smlouva.
ocs sine ira et studio  OCSite
Já dost zásadně preferuji dohodu o celkové platbě za projekt, ale (a) zdaleka ne vždy to jde (obzvláště když klient každé dva dny od základu mění zadání, což dělají typicky skoro všichni), (b) i tam, kde to jde, podle mých zkušeností klienti ty nesmyslné hodiny chtějí, takže dokonce nezřídka odhadnu rozumnou celkovou cenu a pak ji dělím hodinovou sazbou, abych tomu kterému chacharovi mohl nahlásit hodinovou náročnost — jak u blbých na dvorku :(
Jsem placena hodinove uz asi 13 let, tj. od te doby, co jsem OSVC.
ocs sine ira et studio  OCSite
Teda koukám kolik programátorů je tu placeno hodinově. Já když je potkal byli to buď zaměstnanci (většinou po-pá + přesčasy) a nebo za práci (udělen tohle za 100k a jestli na tom děláš hodinu nebo sto, je tvoje věc).