Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Sarnegarth,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaO zákoníku práce, o zaměstnanosti.

Vojtas Sbíráme chaluhy,hnědý a červený  sbíráme chaluhy,jsme z toho zmatený!
Asi budu muset ty jezevciky vytahovat zpod kiltu behem pohovoru , nebo tak neco.
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
...onehdy
...filozofická

sry
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Ano.
Třeba bůh jako takový s oborem nijak zvlášť nekoliduje (i když po prohlášení kolegy z kruhu unehdy, že enzymy jsou tak úžasný věci, že to musel stvořit Bůh, mi řekl víc, než jsem kdy chtěla vědět).
Tyhle zdravotní ezopičoviny s oborem ale kolidují dost. Co se jógy ale týká, tak za ezo se nutně nepovažuje, ono je to komplikované, jejím průvodním jevem je cvičení, které naopak i podle evidence-based medicíny na spoustu věcí celkem funguje, to druhé je řekněme spíše fylozofická otázka (taky se jedou různý joga směry, některé se té filozofii i tak jako dost vyhýbají). Stejně tak meditace je v podstatě taková relaxační technika, která funguje s ezem i bez. Hodně záleží jak moc "vážně" bere člověk tu ezoomáčku kolem, ale u těchto věcí ji může i v podstatě ignorovat.

Ale ono mě osobně vadí spíš přístup člověka, který není schopný pracovat s informacemi a reflektovat situaci, protože vědě je pro mě o hledání pravdy. A je jedno jestli je to někdo kdo věří na chemtrails nebo člověk zcela materialisticky založený, který není ochotný reflektovat své chování, když se mu to nelíbí, přestože na to má myšlenkovou kapacitu (to byl jeden z mých bývalých šéfů třeba), protože když někdo dokáže lhát sám sobě, jak mám mít jistotu, že se podobně nebude chovat za jiných situací?

Ovšem to je věc čistě hypotetická, protože to dopředu moc nepoznáte. Ani fanoušci chemtrails nebo destilky si to do CV nepíšou. Ta laborantka se s tím taky rozhodně nechlubila. Ale mimo to, že ji pila, tak míchala roztoky bezchybně, takže u ní to nebylo nijak podstatné. Je samozřejmě možné, že i čakrofanoušek by to dokázal nějak plně oddělit, ale v momentě, kdy bych to viděla v CV, je to pro mě prostě dost silné mínus (protože mu třeba ani nepřijde třeba lepší to tam já nevím, nepsat).
fukung. starý fukung s novým heslem 
ti jezevčíci jsou na hraně.
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Jako by nestačilo, že chodí v sukni.
mot Ja nevymením svoj dvor za balkónik,  môj dvor je taký akurát.
Co ted proboha bude muset Vojtas udelat, aby byl zase rebel? Vzit si na pohovor dvourade sako?
Jinak známej, vynikající ajťák a extrémě pečlivej a spolehlivej pracovník, chodil na pohovory v žabkách, bermudách a tričku s obrázkem lebky. (V zimě v něčem podobném, ale teplejším.)

A dělal dobře. Samozřejmě ho leckde nevzali, ale to si alespoň obě strany ušetřili mnohá mrzení do budoucna. Ostatně on si ty firmy filtroval předem a tohle byla jen poslední pojistka kompatibility, nelezl takhle do profláklejch korporátů, kde by byl výsledek předem jasný a šlo by jen o ztrátu času všech okolo.

To byl ovšem naopak projev jeho inteligence a jestli jednou přijde krize a i špičkový ajťák bude mít problém uživit svoje děti, věřím, že začne chodit na pohovory v obleku.
 
Zelený vlasy, chov jezevčíků ani počítačové hry dnes nejsou vůbec nic nestandardního.
arnost snad nechci tak   moks
Flegr je znamy tim, ze pije savo z lecebnych duvodu (nebo to aspon jeste docela nedavno delal)
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Taky je rozdíl, jestli ten věděc v BIOMEDICÍNĚ jede v ezo přes jógu a meditaci, nebo pití destilky a sava. První problém spíš nebude, druhé spíš jo.
Vojtas Sbíráme chaluhy,hnědý a červený  sbíráme chaluhy,jsme z toho zmatený!
To ze mam u zivotopisu fotku se zelenym cirem ze me dela spolecne s tema jezevcikama a hranim pocitacovych minimalne sociopatologickeho provokatera!
 
Když někdo uvádí do životopisu nestandardní koníčky, signalizuje tím, že:
- Nemá dostatečnou sociální inteligenci ta no, aby pochopil, že mu to může uškodit.
- Má ji, ale kašle na to nebo chce rovnou provokovat.

Pokud hledám člověka na pozici, kde nevadí nízká sociální inteligence, provokatér, samorost, mimoň, pak je mi to jedno.
Pokud hledám člověka na pozici, kde je přímo žádoucí zvláštní osobnost, až provokující, zajímavá apod., může to být i plus.
Pokud ale hledám člověka na pozici běžnou, tj. osobu, po které budu chtít občas i něco, co není zcela v souladu s jejím životním přesvědčení a stylem (nemusí topit koťátka, ale musí si třeba jednou za čas obléct oblek nebo vstát brzy ráno nebo skousnout, že na ni zaječel v telefonu zákazník), pak se rozblikává varovný světýlko. Načež ji samozřejmě pozvu na pohovor, protože lidi moc nejsou.
 
Už jsem to několikrát psal, ale - to, že ti jeden "HR" řekně "platí A" není HR dogma, bude existovat hromada HR, kteří to vidí zcela opačně. Já třeba většinou koníčky v CV ignoruji, ale občas používám v pohovorech s juniory. Příklad - hledám prodejce po telefonu. Pokud dám teen žábě, která hledá první místo na pár měsíců, než si vlastně rozmyslí, co chce dělat, úkol "zkuste mi prodat životní pojištění", totálně ji zabiju. Když jí ale řeknu "zkuste mi prodat sedlo", protože podle zájmu jezdí na koni od 11 let, dostanu ji do komformní zóny a ukáže mi, jak dokáže mluvit, jak poslouchá klienta a jaký má hlas, ne to, že netuší, jak funguje životní pojištění.
Nebo je to možné využít pro uvolnění vystresovaného kandidáta, či naopak vystresování příliš sebejistého kandidáta. S jedním frajerem, který všude byl a od všeho měl klíče, a v koníčcích měl historii, jsme strávili hezkých 5 minut diskusí o vnitřní kolonizaci českých zemí ve 12. století, a pak už to byl faj rozhovor s klukem, který věděl, že neví všechno lépe.
arnost snad nechci tak   moks
(sefova oddeleni umrela na rakovinu, chlapika, ktery ten vyzkum delal propustili a jeho technicka zprava se stala vitanym zdrojem pobaveni behem ustavnich vecirku)
Jak ten výzkum dopadl?
(vím, zlehčuju to trochu)
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Off-topic: Člověk musí něco umět, i na ten první. Nedává se to "za účast a vytrvalost" (alespoň v českém karate ne). Samozřejmě, černý pás neznamená, že je někdo supr-dupr bouchač, je to stupeň technické vyspělosti - tj. ovládá techniku. Jak ji umí použít, to už je jiná, o tom jsou ty vyšši stupně. A pak zase, ve sportovním karate se obvykle dělají zkoušky po 5. dan, vyšší se pak dostávají za to, že učíš jiné ("za zásluhy"). V tradičním karate (hlavně v Japonsku) se naopak dělají zkoušky až po 9. dan, až desátý se dává "za zásluhy".
(Já mám třetí, pomalu se chystám na čtvrtý - kdybych zůstal v ČR, asi bych ho už měl, ale ve Švajcu jednak tolik netrénuji, druhak nemám moc ke komu chodit na zkoušky, a až teď před Vánoci mi konečně švýcarský svaz oficiálně uznal můj "český" třetí dan.)
Já bych to viděl takhle: se stává, že lidé kteří upozorňují na své ezoterické koníčky/schopnosti, vykazují velmi mizernou pracovní morálku, ne?

Ale jo, budiž, já jsem se spíš ptal Trofozoit na to ezoterické myšlení vs. biomedicína, koneckonců ona to podala celkem obecně, nejen pracovně. Namyšlení jogíni vs. pracovní morálka je něco jiného.
arnost snad nechci tak   moks
(reditel ustavu, kde jsem pusobil byl ve starsenstvu cirkve, moje prima sefova -- velmi dobra vedkyne -- jela v holotropnim dychani, reiki a urcite v mnoha dalsich ezoaktivitach. Predchozi sefova dokonce prosadila vyzkum uz daleko za hranici pavedy -- nikdy jsem si nevsiml, ze by tohle z nich nekdo uvadel v oborovem CV)
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
S tím cpaním se čaker do práce... Afaik je dost věřících a přesto velmi dobrých vědců. Takže bych byl v těch soudech opatrných. Spíš je to o té soudnosti. Nakonec ani to náboženství si normální člověk do CV nepíše. Pokud se zrovna nezajímá o práci u nějaké církevní/biskupské whatever společnosti (tj. Jíha +1). Ale Lossa chápu. Ano, je to předpojatý postoj, ale pokud si dělá HR sám, tak si potřebuje udělat nějaký komfortní a funkční systém, který bude sám schopen managovat. Mírně větší odpad potenciálních zaměstnanců je za to OK cena.