Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

marin72ReklamaKdo uhodne, dává nový obrázek - na nějaký bodování tu kašleme... Tady se poznává, takže postovat sem fotky jen tak postrádá smysl... (teda pokud to není nějaká zajímavost / aktualita - ale na to tu mají klubík Vojenská technika)

Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
Každopádně IS 3 je správně, i když to byla jiná IS 3, než máte na mysli. Ale i tak se dá vyhrát:-D
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
Moment byly dva!!! IS3, který spolu nemaj moc společného. Objekt 244, která vznikla v době ladění série KV. Údajně to byl postupný vývoj z KV 13 a pak IS-3, kterou znaj všichni, ta vznikla jako Objekt 703.
právě jsem našel ty objekt 244 přes google, nenapadlo mě nejdříve, že je to těžký tank, prošel jsem v tankpedii na wot všechny střední tanky :-)
a tím jak je to premiák a ne zrovna moc povedenej, tak to člověk ani moc v bitvách nepotkává, ostatně si ani nevybavuju, zda bych ho někdy potkal :-)
aloner ...zdalo se mi, ze se dokonce usmiva ... 
aha objekt 244 mi to taky naslo, ale nebyl jsem si tim jisty. Ta IS3 mela jak koukam i jine varianty (IS-3K, IS-3M, IS-3MK). Dale pisou, ze

"Several IS-3s took part in the September 7th, 1945 victory parade in Berlin, as part of the 71st Guards Heavy Tank Regiment of the 2nd Guards Tank Army.

IS-3s were then stationed on the Soviet Union-Chinese border near Manchuria."

Tak nekdo zadejte…
Japik_M ocelová pěst rudých lumpen 
IS3 je taky spravne. Jinak objekt 244. Vlastne to bylo hledani idealni koncepce tezkyho tanku jako nastupce rady KV. Nakonec se ujala IS2 se 122 mm kanonem. Zkousela se stovka a nekolik 85. Ty kola se testovaly pro objekt 252.
aloner ...zdalo se mi, ze se dokonce usmiva ... 
IS-3 Kirovyets ?