Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Nezávazné tlacháníKecárny a tlachárnyNové

Spravuje:

japokReklamaAlternativní názvy: Rebelství se stává mainstreamem a mainstream odchází do undergroundu; Koutek laciného sentimentu; Hlazení po duši; Mám to rád, vy píči zapšklé okouní!

Všechno, co by nám neodpustili v klubech Patos, Český nevkus, Monstra a zrůdy a Okounovo Posa
Věci, za které se stydí člověk sám, i věci, za které by vás odsoudili ostatní, ale vám je to jedno.

jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
my se ucili o velkem tresku normalne na zakladce, bylo to v beznyhc osnovach, a to bylo davno pred revoluci (nastupovala jsem 79/80), takze to povazuju za UL
arnost snad nechci tak   moks
(vlastne by mne to celkem zajimalo, i kdyz skoda, ze jsem to nevedel drive)
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tak opapa už zesnul, a zbytek rodiny to překroutí a ještě se kvůli tomu rozhádá během nějaké společné akce. To by mohlo být fajn.
kultakutri okusováno zubatými žabami 
Dělejte si důkladné poznámky, zní to zajímavě.
kultakutri okusováno zubatými žabami 
To jsem onehdy četla v rámci akce Třídíme knihovnu, vyhazujeme to, co stačí jednou za život. Asi pěkná novelka pro 6. třídu ZŠ, dobře napsaný to je, ale to poselství a podobné naděje, které vzbuzoval text na přebalu, se nedostavilo. Takže to šlo do konťasu.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
U nás v rodině se traduje takové mlhavá anekdotická příhoda o tom, jak se dostala do konfliktu s naším dědou. Poptám se, o co šlo, byla to zvláštní kombinace Francie, carských emigrantů, sovětské vědy a přípravy zdravotnických sester.
arnost snad nechci tak   moks
Je pravda, ze hvezdna leta mela kosmicka proletarka do roku 1949, ale jeste v roce 1953 uspesne zabranila Antoninu Becvarovi vydat Atlas horskych mraku pod vlastnim jmenem.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tak LLS už byla v roce 54 více méně senilní ne?
Dneska rikame misto sovetsky clovek "klient" a "zakaznik".
arnost snad nechci tak   moks
Abych pravdu řekl nevím, ale snad vaše srdce potěší následující historka o Luise Štychové:

Antonín Rükl na astronomickou všemohoucnost soudružky Landové-Štychové narazil ještě jednou, a to v roce 1954, kdy v nově vydané učebnici astronomie pro gymnázia (jednalo se o překlad sovětské učebnice uznávaného astronoma) objevil chybu. Ta z pohledu znalého selenologa představovala neuvěřitelné překvapení – měsíční kráter Alhanzen zmizel z povrchu Měsíce. Společně s předsedou měsíční sekce Josefem Sadilem se chybu rozhodl napravit odborným článkem v Říši hvězd, a návrh proto přednesl na zasedání výboru Československé astronomické společnosti. Ale bez úspěchu. „Zachmuřeně vyslechla naše všechny poznámky k učebnici. Poté nás soudružka Štychová poučila, že Boris Alexandrovič Voroncov-Veljaminov je slavný sovětský vědec, že sovětští vědci se ještě nikdy a v ničem nezmýlili, a chyba musí tedy evidentně být u nás.“1 A bylo. Nezdolná víra Luisy Landové-Štychové v neomylnost čehokoliv sovětského, doplněná o absenci odborných znalostí, zapříčinila, že ani zřejmé chyby v sovětských publikacích nebylo možné opravit. Hlásala, že v Sovětském svazu díky výdobytkům komunistického zřízení vzniká snad dokonce nová výjimečná rasa – tzv. sovětští lidé. A ti jsou přece bezchybní!
Soveti neuznavali velky tresk? Nema nekdo nejake poutave vysvetleni?
 
arnost snad nechci tak   moks
(hm, 1993 je tezky preklep, chtel jsem napsat 1983, ale koukam, ze to bylo az druhe vydani)
oni soudruzi moc dobře věděli jak vzdělat dělný lid
Sadako_ My Lovecraft is full of  dreams, tentacles and raptors!
Historka je to krásná, ale vážně 1993?
arnost snad nechci tak   moks
(Velmi nerad kradu historku, kterou by měl vlastně napsat janchor)

V roce 1993 vyšla kniha Vesmír (J. Grygar, Z. Horský, P. Mayer), která byla součástí rozsáhlejšího edičního záměru. Bohužel (v rámci narace bohudík) někdo tuto knihu donesl na ruské velvyslanectví a bdělé hlavy v ní našly zmínku o velkém třesku (což by z dnešních hledisek nebylo až tak těžké, ale zvažte prosím veškeré dobové a nápojové okolnosti). Bohužel velký třesk bylo tehdejšímu diskursu téma srovnatelné s genetikou let padesátých, či kybernetikou let šedesátých a velvyslanectví podalo protestní notu a tehdejší ředitel ji vyhověl, udajně slovy, že "dokážeme vyvinouti lepší zbraň" a nakázal knihu stáhnou z prodeje. Ke vší smůle byla kniha již distribuována do knihkupecké sítě. Knihkupci počátkem týdne dostali tedy příkaz vrátit publikaci do centrálního skladu, což se mělo stát koncem týdne. Propukla všeobecná šeptanda a do stanovené lhúty byl ovšem veškerý náklad rozprodán a vracet nebylo co.

Zapovězená kniha se tak stalo ozdobou většiny domácností.
van_Rijn Wovon man nicht sprechen kann  ...
! A do Víte, že... jste to nenapsal už dávno proč?
Dík!!!
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Co se Extase týče, pamatuju se, jak nám Miky Kučera vyprávěl pohnutou historii jeho kopií. Ona si pak Hedy Lamarr vzala nějakého bohatého továrníka z Rakouska, který děsně žárlil a nechtěl, aby lidi koukali na jeho ženu nahou. Tak skoupil všechny kopie a zničil je. Film se považoval za ztracený, ale potom narazili na jednoho kolotočáře, který nevěděl, že někdo za kopii dobře platí, takže ji neprodal. Tak šla do Národního filmového archivu, kde dlouho jen tak ležela. Pak ji v 60. letech chtěl už snad sám Kučera ukázat studentům, ale zjistil, že všechny nahaté scény jsou vystříhané. Protože jsou pro pochopení filmu důležité, předváděl to v rámci nějakého pařicího víkendu na Slapech studentům sám, jen pomocí jezevčíka (v té scéně se jde Hedy koupat, šaty odloží na koně, kůň s nimi odejde a ona se pak plíží domů lesem nahatá) načež ho někdo napráskal, že mravně ohrožuje mládež, a měl z toho celkem polízanici. Ty nahaté scény se pak našly u jednoho promítače z Archivu, který, jak se zjistilo, vystříhal úplně všechny nahaté scény z úplně všech filmů v Archivu, které nějaké měly, a doma se nad nimi ukájel, takže v současnosti už je Extase zase komplet.
 
nějak sem si chvíli myslel, že píšeš o Přátelích zeleného údolí a ta definice mi tam sedla taky
Štěně A hangover is the wrath of grapes. 
Barbarella, přece!