Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Cestování

Spravuje:

kasi

Může vás zajímatReklamaVsechny nevhodne prispevky budou smazany. Plati to pro informace o dulnich dilech a pripadne provokace.

Lejzy Мир Україні, смерть кремролям і рашистам 
A kdo na ne tu HZBS zavolal?
Poláci ve Zlatých a výjezd HBZS z Ostravy
V sobotu 25. 6. 2022 v 16:00 byla HBZS Ostrava požádána v rámci pohotovosti o výjezd a zásah po nepovolaném vniknutí 7 osob do starých důlních děl v bývalém rudném dole ve Zlatých Horách v Propadlině B 211. Bývalý rudný důl je ve správě státního podniku DIAMO, odštěpného závodu GEAM (středisko Zlaté Hory). Zásah byl komplikován kombinací lezecké a záchranářské techniky. Záchranáři se při průzkumech pohybovali v nestabilních důlních dílech bez výztuže. Všichni pohřešovaní polští „amatérští speleologové“ byli nalezeni a po transportu na povrch předáni PČR. Zásah trval 7 hodin a proběhl bez mimořádné události. Někteří lidé si nedají pokoj a kromě svého života ohrožují také životy a zdraví záchranářů.

Zdroj: PDF ze stránek HZBS

 
vykupitel  
To je akce města Zlaté Hory. Čekalo na dotaci od MPO, ale ta je určená na jiné akce než na šíření disneylandů. Tak shánějí jiné zdroje financování. Stavební povolení už jednou prodloužili, ale tak vydávají si ho sami, takže problém není :-D Lepší zabezpečení dostala jak Úvodní Úpadnice, tak i Nový Hackelberk. Tedy lépe se domluvit, než se realizovat s akuflexou :-)
Teď jsou jiné starosti, běží ve Zlatých Horách geologický průzkum, Žebračka dostala údajně ještě lepší zajištění i zevnitř.
bloody024  
Do tří let? Zatím žádná změna, možná jen lepší oplocení :-)
bloody024  
No tak asi nikdo. Nebojte, bych tam nelezl. V okolí Ostravy toho máme dost :-)
Tedy mimo zacatku - tam konci offiko prohlidky. Tohle by melo byt pruvodcovane pristi rok
Jo, ten zatim nepristupnej.
Přebral Teda, vy máte legrační klobouk,  pane žalude!
To je Jeroným? Před lety jsem tam vlezl spodem, když to ještě šlo, ale z tohohle úhlu si nejsem jistej.
Tady
jste někdo byli? http://www.montannispolecnost.cz/j1/
 
Smrsin Anó? 
Vida vida, to vypadá zábavně, díky!
Nevim, jestli tam najdeš všechno co chceš, ale zcela jistě je ledacos v digitální technické mapě
Smrsin Anó? 
Existuje nějaká mapa pražského podzemí? Stejně jako máme web dveprahy.cz, dokázal bych si představit toto, se zakreslenými kolektory, OSM, tunely, kanál Motolského potoka, atd…
 
To by mě zajímalo kdo dále platí udržování v chodu.
vykupitel  
O tom o čem mluvíš jako možná cesta do systému víme. Ale přes komoru se dále nedostaneš ;-)
Byli jsme tam a identifikovali ta místa, nemáš úplně pravdu. Žebračka pořád vypadá jako munikáčák... Před cca měsícem, kdy jsme tam byli, velmi pravděpodobně vedla cesta i do Žebračky a ne přes plot... Našli jsme vstupy, otázkou je, jak dlouho bude trvat, než se to proflákne a zase to zlikvidují. Na průzkum z časových ta technických důvodů už bohužel nedošlo. Snad příště. Geologický průzkum čile probíhá, hlavně v závodě.
Nejsou a s ohledem na probíhající geologický průzkum ZH-západ v režii DIAMO, bych to ani nedoporučoval, neboť je zde poměrně vysoká šance být odchycen při pravidelném monitoringu.
Nepřelezli. Vše je co ne ve videu je přístupné a v "systému" nebyli. štola Anna, 1. dědičná na Hackelberku atd...
Nebo přelezli plot. Ale není jisté, že je to z toho největšího systému.
Objevily se videa z podzemí ZH z roku 2020, takže buď díra v plotě, nebo něco kopnutého... a nebo kamarádi na Diamo: Inity96