Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Cestování

Spravuje:

kasi

Může vás zajímatReklamaVsechny nevhodne prispevky budou smazany. Plati to pro informace o dulnich dilech a pripadne provokace.

Tedy mimo zacatku - tam konci offiko prohlidky. Tohle by melo byt pruvodcovane pristi rok
Jo, ten zatim nepristupnej.
Přebral Teda, vy máte legrační klobouk,  pane žalude!
To je Jeroným? Před lety jsem tam vlezl spodem, když to ještě šlo, ale z tohohle úhlu si nejsem jistej.
Tady
jste někdo byli? http://www.montannispolecnost.cz/j1/
 
Smrsin Anó? 
Vida vida, to vypadá zábavně, díky!
Nevim, jestli tam najdeš všechno co chceš, ale zcela jistě je ledacos v digitální technické mapě
Smrsin Anó? 
Existuje nějaká mapa pražského podzemí? Stejně jako máme web dveprahy.cz, dokázal bych si představit toto, se zakreslenými kolektory, OSM, tunely, kanál Motolského potoka, atd…
 
To by mě zajímalo kdo dále platí udržování v chodu.
vykupitel  
O tom o čem mluvíš jako možná cesta do systému víme. Ale přes komoru se dále nedostaneš ;-)
Byli jsme tam a identifikovali ta místa, nemáš úplně pravdu. Žebračka pořád vypadá jako munikáčák... Před cca měsícem, kdy jsme tam byli, velmi pravděpodobně vedla cesta i do Žebračky a ne přes plot... Našli jsme vstupy, otázkou je, jak dlouho bude trvat, než se to proflákne a zase to zlikvidují. Na průzkum z časových ta technických důvodů už bohužel nedošlo. Snad příště. Geologický průzkum čile probíhá, hlavně v závodě.
Nejsou a s ohledem na probíhající geologický průzkum ZH-západ v režii DIAMO, bych to ani nedoporučoval, neboť je zde poměrně vysoká šance být odchycen při pravidelném monitoringu.
Nepřelezli. Vše je co ne ve videu je přístupné a v "systému" nebyli. štola Anna, 1. dědičná na Hackelberku atd...
Nebo přelezli plot. Ale není jisté, že je to z toho největšího systému.
Objevily se videa z podzemí ZH z roku 2020, takže buď díra v plotě, nebo něco kopnutého... a nebo kamarádi na Diamo: Inity96
Tak to bylo vždycky tak! Ale ta je ted zavřená
uplně normálně, proktoklinickou cestou.
Vzpomínka na rok 2015
Vzpomínka na rok 2015
Znáte někdo geologa a jeskyňáře Václava Cílka? Já moc ne, ale před pěti roky se dožil šedesáti let a nakladatelství Academia pro něj k tomu výročí vydalo knížku Kapitoly z geologie duše.
V té knížce měly být texty od Václavových známých a spojovat je mělo společné téma - Václavova osoba.
Nějakým podivným řízením osudu jsem se mezi těmi autory ocitl i já - a protože Václava, jak jsem předeslal, moc neznám, vymyslel jsem si o něm šestnáct stránek naprostých blábolů - jak nás při spolupráci na Podzemních Čechách nutil převlékat se za zvířata a v podzemí fotografovat ovce či koně řídící důlní lokomotivy a další zvěrstva.
A právě ta kniha mne inspirovala k tomu, abych dal Václavovi k jeho narozeninám také jednu knížku - sám za sebe.
Abych vysvětlil proč, musím se vrátit do minulosti, přibližně do roku 2013. Václav měl totiž takovou utkvělou představu, že by bylo dobré vydat knižně soubor podzemnických historek z mého webu. To nepochopíte - on si opravdu myslel, že by to někoho zajímalo. Nezdravě se v tom angažoval, přemlouval různá nakladatelství. Samozřejmě, nikdo takový nesmysl vydat nechtěl a pokud mne z Václavova popudu nějaký nešťastný redaktor oslovil, promptně jsem mu vysvětlil, že nic vydat nehodlám, že by něco takového četl jen naprostý magor a pro vydatele by podobný počin znamenal finanční katastrofu.
Václav nedbal a domluvil mi schůzku s nakladatelem Jiřím Kuchařem, který nám kdysi (tuším v roce 2008) vydal Podzemní Prahu. Sešli jsme se v nějaké staropražské restauraci a Kuchařovi se, když jsem mu naznačil, že žádné vydání těch dementních historek nepadá v úvahu, zjevně ulevilo. Protože mi ale bylo líto ztraceného času, nabídl jsem mu, že Václava přesvědčím k sepsání jiné knihy - a to Podzemních Čech. To jsem dodržel a tak Podzemní Čechy spatřily v roce 2015 světlo světa.
A když měl Václav v tom samém roce ty šedesátiny a Academia mu přichystala oslavu, řekl jsem si, že pakliže o ty Podzemní historky tak usiloval, tak mu udělám radost. Domluvil jsem se s šéfem příbramské tiskárny panem Zelenkou, zplodili jsme výběr několika příběhů z webu, on ten výběr vytiskl a svázal a já to celé poslal po Karlu Žákovi Václavovi do geologického ústavu.
Čas plynul. Začátkem letošního února jsem se s panem Zelenkou bavil o amatérské stavbě flašinetů a když jsme téma probrali, vzpomněl si pan Zelenka že na starém disku našel ten můj dávný výběr historek z podzemí a ptal se, může-li ho smazat. Padla na mne nostalgie, zatoužil jsem ten Václavův dárek vidět (za těch šest let jsem zcela zapomněl, co tam bylo) a pan Zelenka mi jej následujícího dne poslal v pdf přes úschovnu. Četl jsem si jednotlivé stránky a byl otřesen množstvím překlepů v textu. Snažil jsem se je opravit a když jsem měl dojem, že už tam žádné chyby nejsou, uložil jsem opravené pdf zpět na disk.
Dovolím si zde tu zcela neznámou knížku představit, abyste viděli, co může seriózně působící vědec dostat k šedesátinám. Kdyby to někdo chtěl prolistovat celé, tak pdf je zde:
http://www.montannispolecnost.cz/cilek.pdf
Nemá cenu to číst, jde o historky, které jsme prožili s úzkou skupinou kamarádů a lidem, kteří u toho nebyli, nic neřeknou. Není tam dokonce ani nic o jeskyních ( historku Čápopták jsem do výběru nezařadil) a jediná povídka, která má nějaký speleologický děj (leze se, kope, hrabe, objevuje), je Pažout a svatý grál.
A přes mou snahu opravit vše, co bylo špatně, je na straně 52 špatný popisek pod fotografií.
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Urcite se tady budou takovy veci psat verejne...
Hakl
Ahoj, nějaké nové pokusy dostání se do Hackelberku? Už je to znepřístupněný pár let a poláci občas nad štolou kopou...
 
DadB jsem zralý na šrotovné 
Dotaz: je někde volně mapa proseckého podzemí, ideálně zakreslená společně se současnou zástavbou? Google ukazuje jen jakési části, ale kompletní se mi najít nedaří. Dík.