Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vsechny nevhodne prispevky budou smazany. Plati to pro informace o dulnich dilech a pripadne provokace.

Qubes_OS QubesOS-nejbezpečnější operační systém  https://www.qubes-os.org/
Pěkné!
Jen pro oživení
Kousek za Třincem, ruiny cementowni w Goleszowie:

V lese u cesty jsou další divné betonové skelety...

 
Asi bych to šoupl do fóra Trať se ztrácí ve tmě...

Přebral bude rád.


Nevypovídá to absolutně o ničem. Našli díru do země, která končí ve vodě a hned - německá továrna a PR akce pro novináře, video na Youtubue... Kdo trochu zná Slezsko za Ostravou a bývalé Prusko za Bohumínem - takových staveb a podivností jsou tu mraky. I v Ostravě je spousta krytů, starých sklepů, opuštěných továren a tajemných míst, kam se dá vlézt a dá se dloouze diskutovat o tom, co že tam bylo za války. Hodně toho je za hranicí, bo původní Prusko-Německé obyvatelstvo bylo odsunuto a ti (...) přivandrovalí Poláci nejen že si ničeho neváží, ale nemají historické povědomí. Krásným příkladem je i Klodzko.
Podzemní nacistická továrna! Vedla až na Hlučínsko?
http://www.patriotmagazin.cz/skvely-objev-ostravskych-patracu-podzemni-nacisticka-tovarna-vedla-az-na-hlucinsko/ a http://ova-podzemi.cz/hello-world/ Co vy na to? Je to možné? Jirka A. z Ostravy
 
Ráda slyším - zrovna před pár dny jsem hledala Lhotku v obchodním rejstříku, prý v r. 2013 žádali o insolvenční řízení, od té doby nic.
Těžba na Žlutém květu asi definitivně skončila
Pokusy o obnovení těžby na lokalitě Žlutý Květ u Čermné ve Slezsku asi definitivně skončila. Loni tam ještě byla maringotka s hlídačem, letos je veškerá technika, bagry, nakladače i maringotka pryč. Podle stop ve sněhu to snad odvezli teprve někdy minulý týden. Štoly jsou zamčené a ještě nenabourané různými šrotiči a rabovači. S ohledem na množství indiánů v okolí je to otázkou dní. Těžit tam chtěla firma Česká Břidlice, dostali údajně několikamilionovou pokutu od Baňáku.

Dobrá zpráva je, že prý důl Lhotka zase rozjíždí těžbu, je velký zájem o břidlici. Je tu ještě u Budiškova nad Budišovkou Důl Radim, ale ti spíše dělají obklady. Zajímalo by mě, jestli někdo začne vyrábět tu klasickou štípanou tašku.

 
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
Coze? To neni opravdovej kun? Cywe, tak dokonalou masku nedelaj ani v tom holywoodu!
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
To urcite neni fotosop, to je poznat uz z toho, jak jsou vsechny ty kocky nasrany, ze jsou mokry. Navic Surikata je na foceni zviratek pod zemi nejvetsi odbornik v republice.
Doufám, že se podaří

letos nafotit v Chrustenicich komixovou pohádku, Jak byl zlý štajgr za trest permoníkem v koně proměněn.
 
To ona se jen tak tváří, že je umrlá, ale ona není umrlá. To nevíš, že se liška ráda přetvařuje?
Jen tak si hoví.
Král montanistů točí další film..
Francouzský herec Louis de Funès obdivuje Surikatovy rekvizity během natáčení dramatického snímku Štajgrovi ptáci...
 
Liška - no samozřejmě, šelmy takhle vyčkávají - my zoologové říkáme, že takzvaně "strnou". Mají pak zůžené periferní vidění, pozornost fixují jen na kořist a tak je snadno překvapíš zezadu a chytíš za ocas.
Kanár - to je dneska skoro v každém muzeu
Koně - jo, toho koníka na závěr, co na něm holčička odjíždí z dolu, dokonce sám hraju.
Zvířátka
Liška - myslíš, že je na lovu ryb? Nebo že tam hibernuje, stejně jako netopýři ve spárách nad ní? Šnorchl nebyl vidět... A co ty kozy venku? Tohle asi bude téma pro fórum Trať se ztrácí ve tmě...

Kanár - není to čitelné, to jsi vyfotil v nějakém hornickém / technickém muzeu (podle některých musejníků museu) na mobil?

Slepí důlní koně - někde jsem o nich četl, tak jsem hledal na Internetu a vidím, že o konících víš své: https://www.youtube.com/watch?v=POD4_O0jplI (nezvládl jsem to dokoukat). O důlních koních píše jeden skutečný havír Ivan Landsmann v knize Pestré vrstvy (nikde v antikvariátech jsem ji zatím nesehnal). Skvělá kniha psaná Ostravsko-karvinským dialektem, kterému ani my rodilí často nerozumíme. Jsou tam i skvělé příběhy z doby válečné a předválečné.

 
Od června 2017 budou probíhat pravidelné přednášky

o zatoulaných harckých kanárech, kteří dodnes přežívají v některých opuštěných dolech.
Akce s bohatým doprovodným programem začnou s zahájením sezóny ve strojovně Chrustenické šachty i několika dalších okolních hornických skanzenech.
 
Harcký kanár do každé montanistické skupiny
 
A není to tak, že tam ta liška jen loví a nehýbe se proto, aby nevyrušila kořist?
Bohužel jsme dosud neovládli tvou technologii chlupatého nasvícení a fotošopu pro přidání falešného světla taky nemám... Spěchali jsme ven, neboť vchod hájilo výhružně vypadající kozí komando (focené z uctivé vzdálenosti na maximální zoom), patrně strážkyně hrobu.

P1300787.jpg

Omlouvám se, technologie Gůůůglu mě zklamala... Liška ještě jednou... měla smutný osud, neměla zřejmě šanci se z toho hloubení dostat:

P1300811.jpg P1300809.jpg P1300808.jpg

Ani já ne.. Ale predpokladam, ze tam bude nejaka liska