Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vsechny nevhodne prispevky budou smazany. Plati to pro informace o dulnich dilech a pripadne provokace.

Kanalizační věž na Letné
Zdavím všechny slavné i méně slavné montanisty! V knize Podzemní Praha (výborná a ještě lepší fotky :-) jsem narazil na knihu Alfréda Technika Muži pod Prahou, kde je zmíněna letenská kanalizační věž. Po googlování jsem zjistil, že o ní není žádná zmínka (pořád mi to nabízel jen letenskou vodárenskou věž, což není ono). Věž sloužila podle všeho jako komín, kterým byly odváděny špatné větry ven z kanalizace. Víte o ní někdo něco? Kde přesně stávala? Určitě to bylo někde u Královské obory a zřejmě je už dávno zbouraná.
 
Jo, tam je to pěkné.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
 
Měsíc nato tudy lezly jedny moje kamarádky a prý se také svlékaly. Takže bylo vlastně štěstí, že jsem tam prvně byli jen v pánské sestavě.
Jeden známý
neprolezl kvůli erekci - asi trpěl priapismem, kdo ví
 
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Tak i kdyz s rokama tloustnu, tak jsem furt hubena, vysoka kostra. A jo, u panve se mam tendence zaseknout, ale obvykle to jde s trochou snahy nejak poresit.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
To jsem videl jen u jedny abnormalne hubeny studentky v Anglii. Vypadala jak opuchla nit. V soutezi prohrala s uplne mrnavouckou asijatkou, protoze uz neprosla hlavou (nijak zvlast velkou). Normalni lidi ale neprojdou bud hrudnikem, nebo panvi.
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
No, ja mam vyzkousene, ze kde prostrcim hlavu, tam prolezu (samozrejme tedy musi byt otvor tak siroky, abych prostrcil i ramena).
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Mne limituje panev.
Hlava je v pohodě, nejhorší byl hrudník. A samozřejmě do slipů, protože gatě dělají další centimetr navíc.
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Vstup pouze pro lidi s uzkou hlavou.
připomnělo jednu starší akci
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
 
Zbrojní inspekce a komando
 
archiv RuKo a RuIns?
Co to je..?
 
Krabbe
Já tam na základě "objevu" měl asi před rokem sérii přednášek o podzemních továrnách. V Polsku se pochopitelně ví, že Krabbe je v této lokalitě. Mimochodem v podzemí toho asi moc nebylo, ale daleko zajímavější byla nedaleká továrna. Ta do roku 2017 byla téměř v původním stavu (poch. mimo technologií) a za války tam dělali části let. motorů - máme už komplet archiv RuKo a RuIns pro celou střední Evropu a tak je konec všemožným legendám :-D (ještě to zpracovat...) Jinak je to stejné jako bublina s Františkovem...
 
Podzemní továrna Krabbe - Pietoň je drzý chvástal a fabulátor
Před rokem prolétla médii fantastická zpráva, že urbexer Pietoň našel u Ostravy německou podzemní továrnu Krabbe, kterou tak dlouho hledal, až ji našel!

Připomeňme si:
Idnes 17.3.2017 - bombasticky akční reportáž: Místo dolu rakety. Našli jsme tajnou nacistickou továrnu, říkají nadšenci
Tady zase machruje na videu, bohužel jsem tuto verzi náhodou našel až dnes. Zmiňuje, kde jeho "objev" leží a jak k němu přišel, doporučuji pustit celé.

Začal jsem hledat na Google. Zkuste si schválně zadat na Google klíčová slova: "kopalnia gipsu dzierżysław" a vyjedou desítky odkazů, včetně lokalizace a popisu místa. Mezi prvními i toto video z roku 2015, kde se do "Pietoňovy" díry poláci potápějí s tím, že se může jednat o podzemní továrnu Krabbe.

Polská Wikipedia říká zhruba toto:
V Dzierżysławiu existoval důl na sádru. Vrstva sádrovce měla 40m. První zmínky pocházejí z roku 1812 roku, průmyslová těžba probíhala na třech dolech (Ferdynand, Ludwik a Anna ) v roce 1870. Částečně obnoveno po roce 1945, v roce 1949 znárodněny a rozšířeny. Dobývání probíhalo v pěti patrech, nejhlubší měl 40 m. Z důvodu vyčerpání kvalitní suroviny byl důl v roce 1972 uzavřen. Od té doby se v terénu objevují propady v souvislosti se špatně zajištěným podzemím.

Dále se dá zjistit, že v 50. letech zde probíhal intenzivní vrtný průzkum.


Závěr:
Pietoň buď neumí používat Google, nebo se jen potřeboval mediálně zviditelnit další nesmyslnou "záhadou" kterou "vyřešil":
1. kdyby tam ta továrna opravdu byla - Poláci by na ni při poválečné obnově těžby určitě přišli
2. kdyby tam opravdu něco bylo, polští "exploratoři" a potápěči, kteří díry roky před Pietoněm dávno prolezli, ji také našli dříve...

Proč se jeho fabulaci nepřišlo dříve? Protože se nikde (kromě výše uvedeného videa) nezmínil o lokalizaci. Osobně nemám rád, když ze mě někdo dělá pitomce...


Pro zájemce:

Polské fórum řešící ony doly

Lokace oblasti na Mapy.cz

 
Žebračka
 
Macocha focená z podhledu
 
lisak.wz.cz Vasa vacua maxime sonant  speleo vyzkum, expedice
Nas takhle pri navratu ze Svazne zastavili policajti. Pulnoc, spinavy auto, uvnitr tri zablaceni chlapi, auto plny blata, bordelu a naradi ... Chvili si na nas svitili a pak beze slova propustili :-)