Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hudba a písničkyKonkrétní skladatelé a zpěváci

Spravuje:

Nazaretsky

Může vás zajímatReklamaKdo to byl (je) Pochlubak Vit? A co na to David Schwarc? Aneb o nejlepsi kapele pod Sluncem a jejim genialnim kytaristovi a textari...

otvirak ...(ne)normalizuji... 
...rikal mi vcera chacharek, ze maji byt i v Brne... bude-li pravda, mozna Pardubice vypustim :o)
 
asociolog awareness of responsibility 
A já se bál (jako vážně, bez prdele), že nebudou lístky... Kamarád mě dneska do telefonu ujišťoval: "Uklidni se, na předprodej je fakt ještě brzy."
dieyoung  
nechci vypadat jako kverulant, ale na jejich webu už to visí docela dlouho, myslel jsem že se o tom ví, jinak bych to sem hodil. Podle fejsbúkú budou komplet i se Šamšulou. Tak to pls posílejte dál ať dorazí dost lidí, trochu mne překvapilo, jak malý zájem projevují pankáči v mém okolí :(
 
asociolog awareness of responsibility 
Nevěřím vlastním očím!!! Že by se mi fakt splnil dávný sen vidět je zas naživo?! :)))

Díky za info, jdu si je pustit (a musím se obloukem vyhnout ledničce, tam je rum a svádí mě to začít hned pořádně oslavovat...)
otvirak ...(ne)normalizuji... 
koncerty
Požár opět Pod lampou !
2.listopadu 2013 - Plzeň , Pod lampou - koncert Požáru mlýna

Další koncerty : 19.10. 2013 - Volyně

8.11.2013 - Praha, Rock café
22.11.2013 - Mariánské Lázně , club Morrison
13.12.2013 - Pardubice , Žlutej pes
21.12.2013 - Chomutov

http://bandzone.cz/pozarmlyna#.UYvPyrPJAPA.facebook
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
bezva... tak... snad nezapomenou... :)
ntkv
 
fejsbuky to vjedi nejdriv: Výsledky jednání členů Požáru mlýna ze 14.1.2013 :Požár mlýna uskuteční několik vzpomínkových koncertů ,první pravděpodobně na podzim tohoto roku.
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
DVD Pozar mlyna
 
tak porůznu vyskakují hlášky, že totok:
http://bandzone.cz/kniry?mainTabs-postList-pg=2&at=postList
ale nevím
 
nevim nic než to, co je na webu a FB Tleskače
 
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
A jsou k tomu nejaky podrobnosti?
otvirak ...(ne)normalizuji... 
...mohli by udelat aspon vzpominkovej koncert, sakrys...
 
Prasopes odchází z Tleskače...netuší někdo co chystá? ne že bych si dělal iluze o obnovení PM, ale přeci jen jiskřička naděje...
 
blues sex, drogy a  rokenrol
tam zacinal jeden z nasich byvalych bubeniku
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
jj, no prislo mi legracni ze hraji pisne pojemnovane po te druhe kapele... pm a ddz a ted zjistuju ze ddz ma pisen pm :) ... a je to klasickej punk, bych rekl, toz co ;)
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Tuším, že Armáda a Jako tele byla na výberu "Plzenska scena" (kde byli též PM, E!E a jeste jedna kapela)
otvirak ...(ne)normalizuji... 
D.D.Ž. (Diagnóza Davivá Žízeň)
Ha! koukam, ze kapela D.D.Ž. (Diagnóza Davivá Žízeň) hrala na koncertech i pisen s nazvem Požár mlýna... to musim slyset, uz to sosam :)

DDŽ - Live Klatovy 92

1. DDŽ - DDŽ (2:01)
2. DDŽ - C.N.N. (1:38)
3. DDŽ - Mozková anarchie (1:55)
4. DDŽ - Deprese č. 2 (3:23)
5. DDŽ - Lidi jsou divní (1:50)
6. DDŽ - Armáda č. 1 (1:59)
7. DDŽ - Skateboard alpa toxic (1:42)
8. DDŽ - Loutkový divadlo (1:57)
9. DDŽ - Armáda č. 2 (3:37)
10. DDŽ - Metalová Bozena (3:08)
11. DDŽ - Jako tele (1:40)
12. DDŽ - Tráva (6:02)
13. DDŽ - Proti (2:10)
14. DDŽ - Deprese č. 1 (2:49)
15. DDŽ - Fuck off fashos (3:00)
16. DDŽ - Konzumni (2:27)
17. DDŽ - Has-klub (2:57)
18. DDŽ - Nikdy (1:45)
19. DDŽ - Sedlák (2:38)
20. DDŽ - Špeková (4:24)
21. DDŽ - Bůček uber alles (2:00)
22. DDŽ - Panika (1:20)
23. DDŽ - Policejní stát (2:29)
24. DDŽ - Vaše hovno (2:35)
25. DDŽ - Pener sebevrah (2:25)
26. DDŽ - Armáda č. 2 (4:00)
27. DDŽ - Schizofrenie (1:39)
28. DDŽ - Nechte mě žít (1:59)
29. DDŽ - O práci (3:22)
30. DDŽ - Blondýna (1:58)
31. DDŽ - Antiskinhead (2:28)
32. DDŽ - Požár mlýna (2:16)
33. DDŽ - Vaše hovno (2:50)
34. DDŽ - Loutkový divadlo (1:58)
35. DDŽ - Never stop ox (1:25)

http://www.megaupload.com/?d=HQ6EAD9R
 
otvirak ...(ne)normalizuji... 
rozhovor s prasopsem...
..vyhrabany kdesi v googlim archivu... :

...Zkrátka a dobře jsem rád, že mé pozvání k rozhovoru přijal, dnes už legendární postava plzeňského podzemí, lídr skupin POŽÁR MLÝNA a TLESKAČ, zpěvák a saxofonista Míra Cisler zvaný Prasopes:

1. Pojďme nejdříve ke kapele POŽÁR MLÝNA. Přiznám se, aniž bych se nějak chvástal, že mám toho z české punkové scény naposloucháno celkem dost a tak si troufám s klidným svědomím tvrdit, že nebyla a není u nás kapela, která by hrála podobně jako Vy - zběsile, ulítle a přitom instrumentálně naprosto skvěle. Prosím tě, kde jste se dali dohromady a jak jste přišli na to, že budete hrát zrovna takhle?

No, kde asi myslíš? Samosebou v hospodě. Poslouchali jsme punkovou muziku, měli různé zkušenosti s hudební tvorbou, dobře se nám spolu pilo a tak nějak jsme si padli do oka. Co se týče stylu POŽÁRU MLÝNA, je povětšinou na vině Petr Hrabák.

2. Co dneska dělají bývalí členové z Požáru? Bubeník Bejdžán hraje s tebou v Tleskači, Jirka Sýkora, který hrál později s Váma v Požáru taky, ale kde dnes jsou Petr Hrabák, Šamšula, basák Stanley a nezbytný zpěvák Emil?

Petr Hrabák donedávna měl kapelu MORDORS CRAZY HORSES GANG, teď hraje s Karlem a jeho kojoty, Šamšula zpívá doma svýmu čtyřletýmu Jindříškovi, Stanley basu prodal a pěstuje hady a ještěrky, Emil zpívá v hostinci U Křelovců, kde mívá pravidelná vystoupení.

3. Dvě nejúžasnější nahrávky, které jste vyprodukovali byly podle mě „Pomsta mrtvých námořníků“ a „Točte se pardálové“. Poté jste natočili v jednom plzeňském studiu své první CD „Růžová krinolína“ a mělo jednu zvláštnost, že téměř přes celkem solidní zvuk, nebylo moc dobře rozumět textům. Máš taky ten pocit? Někde jsem dokoce slyšel, že jste to chtěli údajně točit znova, je to pravda?

Asi takhle, první CD „Růžová krinolína“ nám vydal Jedlouš, který si myslel, že prodejem cédéček neuvěřitelně zbohatne. Proto nechal provést mastering nahrávky v Rudolfinu a zvuk byl tudíž odlišný. Textům někdy není rozumět proto, že tolik slov v tak krátké době nelze zazpívat srozumitelně. Natočit znova jsme to nechtěli (se nám nechtělo).

4. Pak přišla trochu kontroverzní deska „Kruté krůty vs. nezkrocení krocani“, kde jste zněli hodně metalově, zboosterované kytary na maximum, drsný zpěv. Jakoby to všechno ubralo na veselosti a deska vyzněla přespříliš drsně. Byl to úmysl a proč?

Hele, hlavně jsme nechtěli, aby to bylo na jedno brdo. POŽÁR MLÝNA byl spíš o živých, někdy hodně živých, koncertech a tam ta veselost rozhodně nechyběla.

5. No a posledním studiovým počinem bylo cd s názvem „Za noci žeru led“. A zase naopak. Kytary takřka bez efektu, sice užasná sóla, ale celé jako by to snad už ani nebylo ono. Byl to záměr znít pokaždé jinak a co kdyby vám to mohlo spíš uškodit než pomoci?

Tam už je znát Petrovo obliba rockabilly a psychobilly. Koupil si jiný kytary, jinej aparát a nám ostatním se to líbilo. Jestli nám to uškodí ve smyslu co nejlepšího umístění v hitparádách jsme opravdu neřešili.

6. Kdysi jsem si povídal s jedním punkerem a ten prý viděl, jak jste na jeden koncert v klubu (teď už nevím kde) nastoupili na pódium v lyžích. Je to pravda? Víš, jiné kapely bych se na takovou blbost neptal, ale u vás jeden nikdy neví..

Pravda to je. Dokonce byl proveden skok na lyžích z Emilovo zad ve vé stylu s dopadem do Telemarku. Jinak těch věcí ve kterých jsme vystupovali bylo velmi mnoho.

7. Mám takový dojem, že většina vašich koncertů musela být téměř šílená, ale máš v paměti takový nějaký nejzběsilejší na který si dnes vzpomeneš?

Snad koncert Unplugged, kam pořadatel (někdo z E!E) zapoměl pozvat zvukaře. Vystoupení proběhlo tak, že hudebníci hráli na svá comba, bicí, saxofon a zpěváci chodili mezi posluchači a každému do ucha přes srolovaný smirkový papír zazpívali část textu. Ale je také hodně těch na které si prostě ne a ne vzpomenout.

8. Kdyby za tebou dneska někdo z výše uvedených přišel a řek: „Pojď, třísknem do toho jako kdysi, dáme žemlovku..“, je možné, že by POŽÁR MLÝNA opět obnovil svou činnost?

Myslím, že už to možné není. 31.10.2009 proběhne v Divadle pod lampou v Plzni křest filmového dokumentu o POŽÁRU MLÝNA. Tvůrce nás požádal, abychom při této příležitosti kurva zahráli. No a my jsme se domluvili tak, že jsme se nedomluvili. Pročež zřejmě vystoupí POŽÁR MLÝNA REVIVAL.

9. Otázka na tělo, pokud nechceš – neodpovídej. Neměl jsi s tím co jste dělali, jakožto učitel na základní škole problémy? Jako ty ostré výrazy, chlast, bordel, že by ti někdo řekl, co to vlastně na tom pódiu děláš?

Tak podívej, na základní škole jsem učitel ještě nebyl a také žádnej bordel, chlast, sprostoty atd. Takže žádnej problém. Ovšem! Když jsem se stal učitelem na střední škole, mnozí nemohli pochopit, že i přísný a zásadový pan učitel má svůj osobní život… a nakonec to pochopili.
 
Pożar młyna
http://www.youtube.com/watch?v=-rOB8Gw6_K8&feature=related