Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyRuční práce

Spravují:

petraha,
LeedaReklamaKlub je určen nejen pro ty, kteří už ví, jaké to je z dlouhého prutu pedigu umotat košík, ošatku či podnos, ale i pro ty, kteří by se rádi dozvěděli něco víc o této technice. Raďme si, posílejme tipy na kurzy, obchody s materiálem a hlavně se chlubme svými výtvory!

Morex máme v záhlaví a je to hlavní dovozce do ČR, čili od něj nakupují všichni ostatní. Kvalita šla dolů popravdě i u jiných prodejců, jak jsem zjistila, zřejmě nekupují první jakost. Takže pokud Morex stále dobrý, moc dík za info.
Nakupovala jsem u nás v prodejně ve Zlíně, ale kvalita šla dolů. Tak jsem začala objednávat z eshopu, kde jsem našla návody a je to v pohodě a cenově to vyjde rozhodně líp. Takže jestli někdo hledáte, tak tady
 
Neváhejte se zúčastnit kurzu pletení z pedigu v Brně, naučíte se moc moc krásné věci. Určitě se to vyplatí, ikdyž spousta věcí se dá naučit sama.. http://www.pedig-brno.cz/pedig-brno-cz/2-KURZY
Ano, musí se namáčet do vlažné vody. Délka máčení záleží na tloušťce materiálu a jeho kvalitě, např. 1 mm pedig stačí odhadem deset minut.
prosba o radu začátečníkovi
Dobrý den.Jsem okouzlená z pletení z pediku ale nemám žádné zkušenosti.Našla by se prosím mezi vámi nějaká dobrá duše která mi poradí jak na to.Koupila jsem si již upravené proutky ale lámou se mi.Musí se namáčet? Pokud ano na jak dlouho a do čeho?Zprvu chci jen zkusit takové ty jednoduché ozdůbky.Děkuji všem.
 
Návody na pletení
Ahoj, narazila jsem na pedig-prouti.cz na návody na pletení z pedigu , třeba se budou hodit. jája
 
Škoda, že nejsem z Prahy, to by mohl být zajímavý projekt, wtz.
Konstrukce na koš
Daruji konstrukci většího koše k vypletení. Původní výplet sežrán králíkem. V=52cm, Š=58cm, Je železná, natřená barvou (sem tam pár narezlých míst), svary drží pevně. K odnosu z Prahy Vysočan.
 
Krása :-)
Díky mým kamarádkám jsem se po delší pauze zase vrátila k pletení https://www.facebook.com/media/set/?set=a.164201236929362.42631.100000184596160&type=1&l=36b1b35859
 
Prosim neupletl by nekdo kos na drevo,nejlepe z prouti.Prosim do vzkazniku.Diky
 
Dobrý den Jarčo, dočetla jsem se ve Vaší zprávě, že kupujete pedig v Klatovech. Mohla byste mi prosím napsat, kde - ve kterém obchodě, jestli ještě v KT je? Jsem začátečník - jak silný bych měla pedig koupit na své první košíčka atd. Moc děkuji za odpověď. Žofie Králová
Dobré pletení a kvalitní materiál v roce 2012 přeji.
 
Dík.
kosiky.cz
Tož ahojte po dlouhé době :-) Chtěla bych vám osvěžit, že u nás na pedig.org se pořád nakupuje dobře (mnozí nás znáte pod www.kosiky.cz). Máme teď pedig od jiného velkododavatele, vpodstatě jediného spolu s Morexem, do ČR. Je to firma, která už mnoho let na náš trh dováží květiny - Florplant. Velkoobchod najdete na TADY . Nebyli jsme spokojení s pedigem z Morexu, tak jsme našimi skromnými letitými zkušenostmi přispěli vedení této firmy a pedig je opravdu úžasné kvality. Tak mrknite :-)
 
ta je úžasná,všem velikánská pochvala
Nádhera :-)
frakira - nic víc, nic míň... 
krasna ;-)
petraha Někdy (se)  pletu
Jen se nestyď a dodej, že dýnko je tvoje práce a nohy dělal strýc. O to je to cennější, že jde o kolektivní dílo!
Tchýně. Moje. Šikovná.