Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetVývoj software

Spravuje:

hkmaly

Může vás zajímatReklama


PHP


spolumoderuje harry_x

Prosíme o několik drobných laskavostí:

 • před položením dotazu zkuste zapátrat v dokumentaci. Nikomu se nebude chtít formulovat znova a znova tytéž odpovědi, které již dříve a mnohem lépe napsal někdo jiný.

  Konkrétně návod k instalaci PHP na sebeobskurnejsich platformach se nachází zde.

  Dalším užitečným zdrojem informací o PHP, PHPLIB, ale i spouste jinych veci mohou být stránky Jirky Koska.

  mnohe casti oficialniho manualu k PHP jsou jiz prelozeny do cestiny, zacit muzete zde

  Mnoho otázek k instalaci je zodpovězeno na této stránce.

  A v neposlední řadě se dá zkusit i vyhledávací formulář na této stránce (napravo od formuláře pro odesílání příspěvků).

 • Dodržujte prosím téma, kterým je výhradně programování v jazyce PHP.
  Pokud se kupříkladu Váš dotaz týká pouze databází, zkuste raději klub "SQL".
  Pokud se týká javascriptu, zkuste klub javascript.

 • nepokoušejte se zvýrazňovat své příspevky přebytečnými html značkami. kdyby to dělali všichni, výsledek by se nedal číst. proto budou graficky přespříliš kreativní příspěvky odmazávány.

 • Nadávání off-topic přispěvatelum přenechte moderátorovi klubu.

 • Pokud na Vaši otázku nikdo neodpovídá, nejspíše byla položena tak nešťastným zpusobem, ze na ni při nejlepší vuli nelze odpovědět. Druhá možnost je, že nikdo neví. Každopádně si nijak nepomůžete, budete-li se odpovědi domáhat jejím opakováním provázeným verbální agresivitou.

 • Pokud navzdory výše uvedenému opravdu myslite, ze sem musite neco napsat, zkuste ještě najít odpověď na váš dotaz na www.google.com

 • Tento klub není určen pro příspěvky typu "mám nové stránky v PHP, prosím otestujte mi je" - k tomu, aby člověk našel chybu v jakékoli aplikaci, nemusí být programátor. K podobným žádostem prosím použijte raději obecnější kluby jako www.

Bez výstrahy budou mazány příspěvky, jejichž autoři předchozí řádky očividně ignorovali.
Tato pravidla jsou šita na míru pokročilejším uživatelům, bez jejichž přítomnosti by vaše dotazy mnohdy zůstaly nezodpovězeny.

Připomínky k výše uvedenému akceptuji pouze prostřednictvím interní okouní pošty.

Poznámka: vzhledem k záplavě spamů byl anonymům zakázán zápis a asi to tak nějakou dobu vydrží.

Mesic PHP bugu sice uz dozuril, ale nalezene chyby jeste nebyly opraveny ...


cestujicivnoci  
Děkuju za rady, podívám se na to.
 
Základní specifikaci určitě. Problém je spíš ten, že všechny ty online kompresory jsou "každej pes jiná ves", většinou různé víceméně amatérské konstrukce dělané v bůhvíčem, a když jsem před časem testoval některá ta jejich API pro aplikaci v PHP, půlku výsledků mi standardní čtečky (Adobe a NitroPDF readery) prostě odmítky zobrazit - buď kvůli chybám, nebo proto, že prý nešlo o PDF.
Důvody jsem nezkoumal, nebyl čas, ale myslel jsem, že když už se o tom zmiňuju, tak bych na to měl upozornit.
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Nevýhoda kompresorů a podobných udělátek je, že mění verzi PDF - obvykle provedou downgrade na 1.4.

PS: u PDF nelze nedodržovat specifikaci - takový soubor je potom obvykle nečitelný či nezobrazitelný.
Mimochodem, k mnoha těm webovým kompresorům existují i API pro online PDF kompresi, třeba via PHP skript.
 
Na netu je spousta online PDF kompresorů. Příklad: http://pdfcompressor.com/ (zkus Google)
Obvykle ale nefungují na vše (záleží na tom jak aplikace vytvářející to prvotní PDF dodržovala předpokládané standarty, a v jaké verzi to bylo uloženo), a v podstatě se chovají tak, jak popisuje huhlal - tedy snaží se zmenšovat objem výsledného PDF downsamplingem obrázků, případně zmenšením počtu barev - někdy až do nekoukatelnosti.
Hele, nevím, co na to přesně má, ale často stačí PDFko uložit v novější verzi formátu, spousta SW generuje PDFka, který jdou z dnešního pohledu poměrně zbytečně otevřít i v nějaký patnáct let starý verzi Acrobat Readeru. Tak je dobrý olimitovat (cosemtovymyslelzapříšernýslovo?!) rozlišení obrázků, na něco jako 200 dpi, a případně je downsamplovat. Taky vyhledat duplicity, pokud je třeba na každý stránce logo, tak je klidně možný, že je tam extra pro každou stránku.
Kromě toho, že se k něčemu takovýmu dá donutit Acrobat přímo od Adobe, tak se k tomu hojně používá Ghostcript, googlefu: https://www.google.cz/search?q=ghostscript+optimize+pdf&oq=ghostscript+optimize+pdf
takže bych si docela tipnul, že to PHP ty soubory háže do nějaký složky a někde na pozadí je chroupá právě Ghostscript jeden po druhým

cestujicivnoci  
Zákazník mi říká, že má nějakou aplikaci, která mimo jiné na pozadí optimalizuje pdfka. Nahraju pdf, které má 5 MB, za hodinu si ho stáhnu, vypadá to stejně, ale má to 3 MB. Jestli to běží pod php, neví. Neznáte to někdo?
 
spic už jen wtf 
Potřebuju si stahovat z dropboxu nějaká XML data, je to zaheslovaný soubor. Neumí to někdo z vás nějak jednoduše? Při zasílání toho hesla se tam přidá další parametr javascriptem a bez něj to nejde. Jsou nějaké SDK (v1 oficiální a dvě neoficiální) ty ale neumím zatím použít a nevím, zda by to nebyl kanón na vrabce...
 
Sakra, jsem to teď pro jistotu zkontroloval a co byste řekli, samozřejmě mi tam ten charset chyběl :-)
A ano, se správně nastavenym charsetem v tom připojení ten problém zmizel :-)
Jj, mám.
Nyní jsem to vyřešil tak, že ve svých tabulkách (kde jsem na ten problém narazil) jsem nahradil varchar za nvarchar.
Nicméně ta databáze, do které přistupuji není moje, je to DB k ERP systému a časem tam pravděpodobně narazím na stejný problém v tabulkách, kde si určitě netroufnu datové typy měnit. Takže do budoucna to budu muset zkusit nějak vyřešit (ale teď to nehoří, takže to zatím dávám k ledu:-)
caracho - uzivatel nema blog -  :: hledam krtnika ::
A mas pri pripojeni k db definovano, ze se si chces bavit v utf8?
$this->dbconn = sqlsrv_connect($host,array( 'Database'=>$dbname, 'UID'=>$user, 'PWD'=>$passwd, 'CharacterSet'=> 'UTF-8', 'ReturnDatesAsStrings' => 1);
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Aha jasne, field se urizne, konci v pulce UTF-8 znaku a dalsi funkce na tom padaji.
Tak je to nějaký unicode problém, pokud mám v tom fieldu více znaků s diakritikou, tak asi někde něco přeteče. Pokud je ten field v mssql typu nvarchar namísto varchar, tak je vše ok.
Ještě asi zkusím metoodu půlení toho konkrétního hmtl zjistit na čem to přesně padá...třeba se mi pak něco vygooglit podaří :-)
Dotaz - SQLSRV extension
Narazil jsem na nějaký (velmi pravděpodobně) bug v SQLSRV extension pro PHP.
A připadá mi tak zásadní, že by se o něm mělo dát snadno něco smysluplného vygooglit. Ale to se mi nedaří. Asi potřebuju nasměrovat, jak googlit...:-)

Možná mám ještě nějak špatně nastavené zobrazení errorů, i když ostatní chyby, warningy, notice se mi normálně vypisují do vrácené stránky...

A teď ten problém. Mám query, kdy ve většině případů je vše OK. Jeden z fieldů v té query je varchar, obsahující jakýsi html kód. Pokud je v tom filedu konkrétní obsah, který jsem zkopíroval odjinud, tak sqlsrv_query normálně proběhne a vrátí nějaký statement, ale veškeré funkce, pracující s vráceným statement (nebo minimálně ty, které jsem otestoval) slítnou, bez jakéhokoliv hlášení (nebo ho neumím najít) - prostě se pak zbytek PHP v té dané funkci vůbec nevykoná (ale to ostatní za tou funkcí jede dál). Namátkou se jedná třeba o funkce sqlsrv_fetch_array, sqlsrv_num_rows, prostě asi jakákoliv, v které se použije jako parametr ten vrácený statement.

Pokud ten field z query odstraním, vše se chová korektně. Pokud v tom fieldu nic není nebo je tam nějaký řetězec, také obsahující html kód, ale ne tamten konkrétní, tak je také vše OK. Na první pohled v tom html textu, který tam mám, nevidím nic rizikového.
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Ja jenom ze pokud maji svuj vlastni web podobne mizerne zabezpeceny, tak bys mohl "opravit" to tvrzeni o mistrech sveta.
skull Buchtingova sůl je nejlepší!  Každá jiná je mnohem větší šmejd!
to jsem nezkoumal ... ten JEJICH web vypada na nejaky wordpress a presentuje se v prostredi, ktere pripomina win10, coz je dalsi vec, ktera mne docela dost vysira, ale s bezpecnosti samozrejme nesouvisi ... nicmene doufejme, ze ten pokud ten WP nejak rozumne aktualizuji, tak je zrejme celkem odolny, narozdil od jejich produktu. KIazdopadne to co jsem popsal jsou 2 ruzne "firmy".
hkmaly - Slava pomlcky -  .
A ten JEJICH web podobnym problemem netrpi?
skull Buchtingova sůl je nejlepší!  Každá jiná je mnohem větší šmejd!
OMG, par dnu po tomhle Jsem na jinem serveru narazil na dalsiho vytecnika. Delal jsem rutinni kontrolu provozu vsech systemu a zjistil jsem, ze poslednich par dnu je na jednom serveru vyhuleno CPU uplne jinym zpusobem, nez par mesicu provozu pred tim. Takze jsem chvili patral a zjistil jsem, ze je to v mysql - konkretne v jednom webu, kde v logu vidim pomerne cily provoz z IP ruznych robotu v sekci /admin ... Divam se, ze je tam index.php, ktery vyzaduje login a pak JS preesmerovani do /admin/censored_sice_jiny_nazev_pro_index_ale_i_tak_docela_stupid_a_lehce_odhalitelny.php, kde uz zadna autorizace neni vyzadovana a je zde mozno svobodne adminovat cely obsah webu... Je peklo, ze takove weby dodavaji "firmy", ktere se na svych strankach chlubi, ze jsou mistri sveta... :(