Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyKvětiny, rostliny a bylinkyNové

Spravuje:

fisha_ReklamaRady, tipy, triky...


k tomu zavařování mám ještě doplňující poznatek, že co se nakrájí tak pálivost dost ztrácí. co se zavaří v celku je ok.
tak dík za ušetřenou energii
nevzejde to už jsem to zkoušel
Příště nasaď ty Jalapeno farmers když zavařuješ nakyselo to budeš koukat jak to chutná.
Sklidil jsem předposlední várku pokud nebude mrznout tak ještě něco,,dojde,,.
 
Testoval jsem ty papriky zavařené ve sladkokyselém nálevu. Jsem s tím dost spokojený. Vzal jsem nejdřív skleničku, kde těch ostrých moc nebylo. Byla to taková pikantnější kapie. Příjemné, dokonce i žena si to pochvaluje. Ta sklenice na fotce už je s převahou pálivých paprik. Hlavně ty zavařené v celku si krásně zachovaly ostrost. Příjemné překvapení.

Radgost Pravda vyděsí. 
Jako, možná vzejdou. Já jen mudruju. Za zkoušku nic nedáš.
Asi to tak bude. Uvažoval jsem tak, že různé semínka vydrží normálně přes zimu venku a na jaře vzejdou. Ale zkusím to. To mě nic nestojí.
Radgost Pravda vyděsí. 
Jestli v sobě měla vodu tak jim led porušil buněčné stěny a už nevzejdou.
Nezkousel, zkus par nechat naklicit a uvidis. Dle mne pokud nebyla sucha, tak z toho bude prt. Ale treba se pletu.
Zmražené semínka
Dostal jsem dvě zmražené papriky celé i se semínky. Podle mě by se z těch semen asi dali normálně vypěstovat. Zkoušel to někdo?
 
Máš v záhonku kamaráda.
Teď jsem loupal kýbl červených,,feferonek,,směs a mám pocit,že mě uhoří ruce.
 
Hmmm, petardy? To znie zaujímavo. Nejaké detailíky na štúdium by neboli? Škrknúť zmes Propán Bután, alebo nasypať karbid nemyslím. To je trochu riziko keď je suché počasie.
Reakce na | Vlákno  
Tolik vody tu nemám a na zeď bych musel oplotit celý pozemek, to jest asi 900m2 :-) pasti stačí. Ještě se používaji petardy (tlaková vlna jim roztrhne plíce) nebo výfuk svedený do nor. Nebo existují jedovaté gely. Železná čelist je ale stará dobrá klasika
Tady je pak metoda užívající podzemních explozí... No nevim.
http://rodenator.cz/fungovani-rodenatoru/
A načerpat tam nějakou vodu jste zkoušel? Na hryzce babička používala s úspěchem. Následně se osvědčily i pozinkované plechy zapuštěné okolo záhonků jako podzemní zeď. Bylo to tak půl metru do hloubky, ale byl jsem malý, mohlo to být i méně.
Hryzec dělá taky krtiny, jen krtek je má větší a má díru uprostřed krtince (hryzec ji vyhazuje do boku). Když tu díru odkryješ, krtek tu větev prý opustí a zaslepí někde v zemi na křižovatce, ale hryzec přiběhne ji ucpat. Já chytil napoprvé jednoho a toho druhýho už se moc nedaří, ikdyž je díra s pastí v průchozí chodbě, dycky přiběhne ji ucpat, takže už jí asi nepoužívá.
I_LIKE_IT  
tak to já mám vodu blíž a už jsem i uvažoval co mi to podrývá trávník v zahradě a při tom nedělá krtiny. možná v té trávě to budou hryzci, ale v záhoncích to jsou krtci na 100%. (nevím na co ty kočky krmím..)
Podle mapy 180 metrů délkových a 16 výškových