Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

ahasver

Může vás zajímat



Reklama



Vím, že existuje klub Co právě čtu. Tam piste, co prave ctete. Sem piste, ktere knihy jste jiz cetli a na ktere do smrti nezapomenete

kdyžtak k těm knížkám i něco připište, jako proč se vám líbily, stručný popis děje atd;-)

Mačka, ktorá prechádza stenou asi nebudou Dveře do léta, co? :)
 
aquarius0 three tibet 
Tak som sa konečne dokopal k Umbertovi Ecovi a jakože bomba! Idem pekne porade, Meno ruže mám za sebou a momentálne som asi v polovici Foucoultovho kyvadla.
Ináč k mojím obľúbeným patria: Stephen King (To, Misery, Pištolník...), Dostojevkij (Zločin a trest), John Updike (Dvojice), Friedrich Dürennmatt (hlavne Justícia), Orwell (1984, Zvieracia farma), William S. Burroughs (Hubitela som čítal asi 100-krát), Heinlein (Mačka, ktorá prechádza stenou, Job..), Heller (od neho snáď všetko), William Boyd (Zmrzlinová válka), Clive Barker (všetko), Bret Easton Ellis(hlavne Americké psycho) Sofiin svet od Josteina Gaardera, Malý princ od Exupéryho a to by už hádam aj stačilo. V detstve som čítal Troch pátračov, Slávnu päťku, Sherlocka Holmesa, Uprchlíka na Ptačím stromě od Sekory a Mayovky.
 
Nedávno jsem četla knihu magického realismu od Gabriela Garcíi Márqueze Sto roků samoty a hodně mě chytila... prostě četba na jeden dech :o) a Remarque není taky špatný ;o)
 
janina.cz you know furt hovno and ever  shall be deemed to nestydíš
super, nemela jsem odvahu se ptat, esi to neni na siti :-)
 
PALECEK Jan, svobodný pán  z Vysočan.
Jak na to ale koukám, tak jde jen o verzi pro muže. škoda, že to nějak nevyřešili, páč obě verze se od sebe něčím podstatným liší.
 
PALECEK Jan, svobodný pán  z Vysočan.
 
janina.cz you know furt hovno and ever  shall be deemed to nestydíš
ale ja jsem pouzila google:-) hele, verzi z odeonu 1990 budu shanet asi dost blbe, ne? nebo myslis ze v oblastni knihovne bude..? to by bylo hezky.
 
PALECEK Jan, svobodný pán  z Vysočan.
jestli jde o překlad, tak v češtině to vyšlo. V Odeonu, myslím v roce 1990. A jde o dvě knihy, respektive verze, verze pro ženy a verze pro muže. Doporučuju si sehnat obě.
 
PALECEK Jan, svobodný pán  z Vysočan.
Milorad Pavic
 
janina.cz you know furt hovno and ever  shall be deemed to nestydíš
Pavic neznam, nasla jsem to jenom slovensky.. je tak?
 
PALECEK Jan, svobodný pán  z Vysočan.
Moje oblíbené knihy:
dětství:

Karel May - od něj cokoliv, i když asi nejvíc trilogii Vinnetou.
Franišek Flos, František Běhounek, Otakar Batlička, Zane Gray.

puberta:

Stephen King - od něj asi nejvíc To. To jsem četl jedním dechem.

od puberty až do teď:

Charles Bukowski - můj nejoblíbenější spisovatel, k němu se vracím, když mi je úzko; od něj cokoliv. Ale nejvíc mám rád Poštovní úřad a Šunkový nářez.

Vladimir Nabokov - úplnej protipól Bukowskiho. Kultivovanej a rafinovanej. Ale taky snob. Líbí se mi hlavně Lolita, Pnin, autobiografie Promluv, paměti a některé jeho povídky.

A. S. Puškin - Evžen Oněgin. Bělkinovy povídky. Některé jeho básně.

František Gellner: předběh dobu; básně.

G. Flaubert - od něj cokoliv. Krásný a moudrý jsou jeho Dopisy. A Paní Bovary to je nesmrtelná kniha. A taky Prosté srdce - geniální, nejlepší novela, jakou jsem kdy četl. Pokušení sv. Antonína.

Shakespeare - nemusím ho furt. Přece jenom píše o věcech, co mě nějak míjej. Ale svýho času jsme se pral s Hamletem a vím jakej to byl úžasnej souboj, literární dobrodružství.

Pavic - Chazarský slovník - zábavné, napínavé; čtenář se sám stává spoluautorem. Tahle kniha člověku dá tolik, kolik do ní sám vloží.
 
Angélique
Do které asi sekce s tímto příspěvkem... Angeliku stále čtu, nikdy na ni nezapomenu a navíc právě (a úplně poprvé) vychází kompletní verze. Konečně jsem dala dohromady tento oficiální český web www.angelique.ic.cz Možná Vás osobně téma vůbec nezajímá, ale možná taky znáte někoho, koho by potěšily nové informace...
 
Z tech oddechovek mě těď velmi příjemně překvapilo jedno fantasy. Pujčil jsem si to na blind v knihovně na odlehčeni (v posledni době studuju spiš odbornou literaturu).Je to trilogie Rubinový trůn od Deborah Chester. Zatím u nás vyšly dva díly. Vláda stínů a Válka stínů. Obě jsem přečetl jedním dechem.
 
r0b0t ~ it's not how you fall  it's how you land
Ale jo, tak mne se taky libil. Stejne tak se mi ale libil Zabijec demonu. Proste takova oddechova literatura ...

Jen kdyz to clovek cte hned za sebou, tak ho to zacne tak nejak srat a pak je na to lehce alergickej.
ArtRose - Female Force 
Mně též.
Remarqua mam taky přečtenyhio skoro celyho a musím říct, že mě se líbil. Ale je fakt, že náměty se velmi často opakují. Chce to něčím prokládat. Osobně se mi nejvíc líbil Černý obelisk
 
r0b0t ~ it's not how you fall  it's how you land
Když o válce, tak jedině Jatka č.5 a Hlavu 22.
 
ahasver iww 
nemlich to samý, co r0b0t...
 
r0b0t ~ it's not how you fall  it's how you land
Remarquea sem si sjel a nijak zvlášť mě to nebere. Furt to samý. Nuda, nuda, nuda …
 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Lolitu jsem nečetl, ale asi byl měl ...
Ad Remarque - bohužel jsem Tři kamarády nenalezl ani doma, ani v antikvariátě, takže také nic ... ale cca 3 roky nazpátek mě Remarque docela chytl, takže jsem postupně pročetl Na západní frotně klid; Čas žít, čas umírat; Černý obelisk, Nebe nezná vyvolených a Noc v Lisabonu ... nejvíc se mi líbily Na západní frontě klid a Černý obelisk.