Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravuje:

koles

Může vás zajímatReklama
Křišťálová lupa potřetí
Ve čtvrtek byly vyhlášeny výsledky ankety Křišťálová Lupa 2008. V "naší" kategorii komunitních serverů zvítězil server Rodina.cz. Jeho provozovatelům gratuluju, především ale děkuju všem uživatelům, kteří hlasovali pro Okouna.
 
Křišťálová lupa podruhé
Díky vašim hlasům Okoun postoupil do druhého a závěrečného kola ankety Křišťálová lupa v kategorii Komunitní server.

Dovoluju si tímto ctěné uživatelky a uživatele požádat, aby svou preferenci definitivně potvrdili ve finálním hlasování, které probíhá od 22. září do 26. října 2008.

Díky! A nezapomeňte prosím, že po odeslání hlasovacího formuláře je ještě potřeba kliknout na tlačítko Potvrdit pod rekapitulací vašeho hlasování.

 
Křišťálová lupa
Chodíte na Okouna pravidelně a rádi? Pokud je pro vás Okoun tím nejlepším zábavním či komunitním serverem, dejte o tom prosím vědět v anketě Křišťálová lupa.

(a pokud vás Okoun svými nedostatky irituje, v anketě je i kolonka "anticena" ;)

 
Křišťálová lupa
Chodíte na Okouna pravidelně a rádi? Pokud je pro vás Okoun tím nejlepším komunitním serverem, dejte o tom prosím vědět v anketě Křišťálová lupa.

(a pokud vás Okoun svými nedostatky irituje, v anketě je i kolonka "anticena" ;)

 
Změna stránkování ve vzkazníku
Nové stránkovátko je ode dneška nasazeno i ve vzkazníku. Výsledkem by měl být ještě o něco svižnější a spolehlivější Okoun i pro ty, kterým vzkazník přetéká nad hlavu.
Pokud vám to tak nepřijde nebo pokud se podle vás vzkazník začal chovat nějak divně, dejte prosím vědět tradicně v klubu Bugreports.
 
Změna stránkování v klubech
Oproti původnímu stavu, stránkovátko v klubech teď zobrazuje časy nejstarších příspěvků na stránce. Doufám, že tato změna nečiní Okouna méně použitelnou, pokud narazíte na jakýkoli problém, dejte o něm prosím vědět v klubu Bugreports.
Hlavním důvodem této změny bylo zrychlení odezvy Okouních stránek, pokud máte dojem, že to nezabralo, dejte vědět.
 
Právě odešel nějaký kus hardware
Problém můžete vyřešit v nové hře od Danielsoftova Danielsoftu - Sivý Okoun
 
IQ test
Skupina místních uživatelů spustila napříč nejrůznějšími Okouními kluby masivní test inteligence. Všem účastníkům držím palce!
 
Opatrně s nakupováním na Okounovi!
Jak se můžete dočíst v komentářích na webu SiteAdvisor provozovaném společností McAfee, jeden z přispěvovatelů hlásí:

"Bad shopping experience.

There are some discussions clubs, where information are untrust. Please be careful."

Takže děkujeme za upozornění a dáváme si majzla!

 
Výpadek
V neděli 5. listopadu došlo k problému na disku serveru Okoun. Naštěstí žádná data nebyla ztracena. Omlouvám se za kromobyčejně dlouhý výpadek.
 
Nápověda k Okounovi
Díky laskavému přispění místních uživatelů vznikl návod pomáhající lépe se zorientovat na našem serveru.
 
Víkendový výpadek
Omlouvám se za pomalost Okouna 18. a 19. listopadu, pravděpodobně byla zapříčiněna externím počitadlem Google Analytics.

Počitadlo bylo v neděli odstraněno.

Informace o Google Analytics najdete na příklad na jejich homepage nebo ve fuxoftově glose na serveru Lupa.

 
nejnovější verze Okouna
Uživatelé, kteří často navštěvují kluby Bugreports nebo Návrhy, tuší, že existuje jakési CVS, v němž je uložena nejnovější verze Okouna.

V této nejnovější verzi je opraveno pár momentálně známých chyb, nadto ale obsahuje i nemálo nových vlastností, s nimiž přišly chyby nové.

Pokud někoho zajímá, v jakém stavu tato verze je (dle mého zatím nic moc), může ji vyzkoušet na adrese http://www.okoun.cz/testing/.

Upozornění: pokud budete chtít zveřejnit či jen přeposlat odkaz na nějakou stránku Okouna, nešiřte prosím adresu na tuto testovací verzi (pokud po ní zrovna surfujete, vymažte prosím z případné přeposílané adresy část "/testing"). Díky.

 
Odvolavam predchozi zpravu, veskere ikonky od cruda byly do Okouna prave naimportovany - jinymi slovy pokud stale ikonku nemate, pak ji bohuzel nenajdete ani na odkazu uvedenem v predchozi zprave.
 
Pokud nemůžete nalézt svou původní ikonku, zkuste se po ni podívat u cruda.
 
Tady mizí příspěvky!
Bohužel, je to tak. Serveru Okouna se náhle odporoučel takřka veškerý hardware, včetně nepříliš zálohovaného disku.

V současné době je Okoun zprovozněn s databází z poloviny února, a bohužel bez ikonek.

Omlouvám se všem za ztrátu diskusí, pošty a vůbec. Pokud se na Okouna po výpadku nemůžete přihlásit, zavzpomínejte prosím, jestli jste si poslední dobou nenastavovali nové heslo (v takovém případě namísto něj samozřejmě platí to původní).

Po tomto výpadku byla pochopitelně aktualizace hardware nezbytná - v současné době má Okoun 2GB RAM, procesor Pentium4 na 3GHh a dva mirrorujici se SATA disky. Kromě toho se pravděpodobně podařilo podmínky hostingu rozšířit o možnost pravidelné zálohy opravdu nemalé databáze (textový dump má cca 1.3 GB). A po reinstalaci systému databáze běží v УТФ8, což znamená, že zpestříte-li si diskusi používáním exotických abeced, bude velmi pravděpodobné, že vaše příspěvky budou k přečtení.

Ještě jednou se omlouvám za způsobené problémy a doufám, že našemu serveru i přesto zachováte přízeň.
 
Změna ve správcích
O téma Koníčky a záliby se na vlastní žádost přestává starat mimo, novymi spravci jsou dragon a log.
 
ještě k ochraně osobnosti na Okounovi
V předchozí novince byl zmíněn anonymní článek (nejspíše z klávesnice pana Hasalíka ze serveru brouzdej.cz), který se týkal příspěvků v klubu "Radim Hasalík: dílo a život" .

V reakci na e-mailem zaslané stížnosti pana Hasalíka jsem se za provozovatele Okouna k celé záležitosti musel postavit způsobem, který je ilustrován tímto příspěvkem v inkriminovaném klubu. Toto rozhodnutí považuji za rozumný způsob, jak dostát zároveň jak liteře (i duchu) zákona, tak i intuitivnímu vnímání svobody projevu.

Rád bych tímto poprosil ctěné uživatele, aby vzali v úvahu, že provozují-li na Okounu diskusní kluby zaměřené kriticky ke konkrétním jedincům, může být vůči nim postupováno obdobně.

Obecné příspěvky k problematice ochrany osobnosti na internetových serverech prosím směřujte do nově vzniklého diskusního klubu Ochrana osobnosti

 
Okoun opět v médiích
Tentokráte v anonymním příspěvku na serveru Brouzdej.cz
 
Lehký upgrade
Pomalé odezvy Okouna v posledních dne mne vyprovokovaly k upgrade kernelu - a vida, aktuální verze bez velkého přemlouvání detekuje oba dva procesory, takže by Okoun mohl teoreticky být opět o něco rychlejší.

Za inspiraci, podporu a průběžné povzbuzování děkuji uživatelům Medoušek, Caracho a Arnost.