Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

O Okounovi

Spravuje:

koles

Může vás zajímatReklama
IQ test
Skupina místních uživatelů spustila napříč nejrůznějšími Okouními kluby masivní test inteligence. Všem účastníkům držím palce!
 
Opatrně s nakupováním na Okounovi!
Jak se můžete dočíst v komentářích na webu SiteAdvisor provozovaném společností McAfee, jeden z přispěvovatelů hlásí:

"Bad shopping experience.

There are some discussions clubs, where information are untrust. Please be careful."

Takže děkujeme za upozornění a dáváme si majzla!

 
Výpadek
V neděli 5. listopadu došlo k problému na disku serveru Okoun. Naštěstí žádná data nebyla ztracena. Omlouvám se za kromobyčejně dlouhý výpadek.
 
Nápověda k Okounovi
Díky laskavému přispění místních uživatelů vznikl návod pomáhající lépe se zorientovat na našem serveru.
 
Víkendový výpadek
Omlouvám se za pomalost Okouna 18. a 19. listopadu, pravděpodobně byla zapříčiněna externím počitadlem Google Analytics.

Počitadlo bylo v neděli odstraněno.

Informace o Google Analytics najdete na příklad na jejich homepage nebo ve fuxoftově glose na serveru Lupa.

 
nejnovější verze Okouna
Uživatelé, kteří často navštěvují kluby Bugreports nebo Návrhy, tuší, že existuje jakési CVS, v němž je uložena nejnovější verze Okouna.

V této nejnovější verzi je opraveno pár momentálně známých chyb, nadto ale obsahuje i nemálo nových vlastností, s nimiž přišly chyby nové.

Pokud někoho zajímá, v jakém stavu tato verze je (dle mého zatím nic moc), může ji vyzkoušet na adrese http://www.okoun.cz/testing/.

Upozornění: pokud budete chtít zveřejnit či jen přeposlat odkaz na nějakou stránku Okouna, nešiřte prosím adresu na tuto testovací verzi (pokud po ní zrovna surfujete, vymažte prosím z případné přeposílané adresy část "/testing"). Díky.

 
Odvolavam predchozi zpravu, veskere ikonky od cruda byly do Okouna prave naimportovany - jinymi slovy pokud stale ikonku nemate, pak ji bohuzel nenajdete ani na odkazu uvedenem v predchozi zprave.
 
Pokud nemůžete nalézt svou původní ikonku, zkuste se po ni podívat u cruda.
 
Tady mizí příspěvky!
Bohužel, je to tak. Serveru Okouna se náhle odporoučel takřka veškerý hardware, včetně nepříliš zálohovaného disku.

V současné době je Okoun zprovozněn s databází z poloviny února, a bohužel bez ikonek.

Omlouvám se všem za ztrátu diskusí, pošty a vůbec. Pokud se na Okouna po výpadku nemůžete přihlásit, zavzpomínejte prosím, jestli jste si poslední dobou nenastavovali nové heslo (v takovém případě namísto něj samozřejmě platí to původní).

Po tomto výpadku byla pochopitelně aktualizace hardware nezbytná - v současné době má Okoun 2GB RAM, procesor Pentium4 na 3GHh a dva mirrorujici se SATA disky. Kromě toho se pravděpodobně podařilo podmínky hostingu rozšířit o možnost pravidelné zálohy opravdu nemalé databáze (textový dump má cca 1.3 GB). A po reinstalaci systému databáze běží v УТФ8, což znamená, že zpestříte-li si diskusi používáním exotických abeced, bude velmi pravděpodobné, že vaše příspěvky budou k přečtení.

Ještě jednou se omlouvám za způsobené problémy a doufám, že našemu serveru i přesto zachováte přízeň.
 
Změna ve správcích
O téma Koníčky a záliby se na vlastní žádost přestává starat mimo, novymi spravci jsou dragon a log.
 
ještě k ochraně osobnosti na Okounovi
V předchozí novince byl zmíněn anonymní článek (nejspíše z klávesnice pana Hasalíka ze serveru brouzdej.cz), který se týkal příspěvků v klubu "Radim Hasalík: dílo a život" .

V reakci na e-mailem zaslané stížnosti pana Hasalíka jsem se za provozovatele Okouna k celé záležitosti musel postavit způsobem, který je ilustrován tímto příspěvkem v inkriminovaném klubu. Toto rozhodnutí považuji za rozumný způsob, jak dostát zároveň jak liteře (i duchu) zákona, tak i intuitivnímu vnímání svobody projevu.

Rád bych tímto poprosil ctěné uživatele, aby vzali v úvahu, že provozují-li na Okounu diskusní kluby zaměřené kriticky ke konkrétním jedincům, může být vůči nim postupováno obdobně.

Obecné příspěvky k problematice ochrany osobnosti na internetových serverech prosím směřujte do nově vzniklého diskusního klubu Ochrana osobnosti

 
Okoun opět v médiích
Tentokráte v anonymním příspěvku na serveru Brouzdej.cz
 
Lehký upgrade
Pomalé odezvy Okouna v posledních dne mne vyprovokovaly k upgrade kernelu - a vida, aktuální verze bez velkého přemlouvání detekuje oba dva procesory, takže by Okoun mohl teoreticky být opět o něco rychlejší.

Za inspiraci, podporu a průběžné povzbuzování děkuji uživatelům Medoušek, Caracho a Arnost.
 
Stromovousova ikobanka
Chcete-li si na Okounu změnit ikonku a potřebujete inspiraci, či prostě chcete šáhnout po hotovém, zkuste navštívit Stromovousovu stránku.
 
Rekordní návštěvnost
Minulé úterý (2.11.2004) Okoun podle počitadla Toplist.cz zaznamenal přes 10,000 návštěv ("návštěva" v terminologii internetových počitadel znamená přibližně totéž, jako každé posazení se k počítači a zapnutí Okouna). Denně se pak průměrný počet návštěv vyšplhal těsně pod 9000, a to i se započtením víkendů.

Díky vám všem za vaši přízeň.
 
Nové funkce na Okounu
Díky Arnoštovi na Okounu přibyla jedna nová možnost jak zasílat příspěvky a jedna jak je číst:

Vlákna

Po pravé straně příspěvků v diskusních klubech pod odkazem "Odpovědět" přibyl odkaz nazvaný "Vlákno", dále na začátku některých příspěvků můžete pozorovat odkaz nazvaný "Re".

Tyto odkazy dávají smysl, pokud při reakci na příspěvky použijete odkazu "Odpovědět" namísto formuláře v záhlaví stránky. Potom se po kliknutí na "Re" zobrazí příspěvek, na nějž bylo odpovídáno, a odkaz "Vlákno" zobrazí celou debatu konče první příspěvkem, který nevznikl použitím odkazu "Odpovědět".

Radeox

Radeox umožňuje psát formátovaný text pomocí jiných než HTML značek. Pro některé účely se můze hodit, pro některé bude vhodnější použít Text nebo HTML - je na vás, co si vyberete.

Podrobnější popis formátu "Radeox" je k dostání v záhlaví stejnojmenného klubu. Případné experimenty prosím směřujte do klubu hokus.

 
Podpořte svého Okouna
Máte zájem zviditelnit služby své či firemní na úvodní stránce Okouna a_přitom mírným obnosem podpořit provozovatele tohoto serveru?

Výborně. Stači se mi ozvat do pošty, určitě se domluvíme.

 
Okoun dech neztrácí
Včera napsal Mirek Zeman na Lupě glosu Ztrácí český Internet dech? o tom, jak média okurkovo-senzačně interpretují pravidelné letní výkyvy návštěvnosti internetových serverů.

O to víc mě zaujalo, že podle statistik na Toplistu uživatelé Okouna globálních trendy klidně ignorují. Návštěvnost našeho serveru v červenci šplhá k rekordním číslům - přes poslední týden Vás přišlo kolem osmi tisíc denně, což je o celou tisícovku nad dosavadním dlouhodobým průměrem.

To provozovatele Okouna samozřejmě těší - ale přeci jen, nepřehánějte to :-)

 
a doplnění - přijde-li vám hloupé, že v seznamu d.p.z.k. vidíte i ty kluby, které sledujete, anžto je máte zařazeny v oblíbených, můžete toto chování změnit ve svén uživatelském nastavení.

(pochopitelně platí pouze pro registrované a přihlášené uživatele)

 
a doplnění - přijde-li vám hloupé, že v seznamu d.p.z.k. vidíte i ty kluby, které sledujete, anžto je máte zařazeny v oblíbených, můžete toto chování změnit ve svén uživatelském nastavení.

(pochopitelně platí pouze pro registrované uživatele)