Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

NIGHTWISH

vzjp je líto je li to jelito   homepage rozcestník
Haló je tu někdó
Zaujal mě text písničky Islander, hledal jsem nějaký lyrický překlad, a na několika webech jsem narazil na překladatelskou botu, včetně tzv oficálních stránek, že seabed je mořská postel. Jsou ovšem i ok doslovné překlady např http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/nightwish/the-islander-12332. Nicméně mě to vyhecovalo, takže pokud má někdo zájem o můj lyrický překlad Ostrovana, stačí Vzkazník.
 
Mimochodem, nevíte, zda Nightwish někdy nazpívali nějaký cover Wish You Were Here od Teijo Leskely? Narazil jsem na nějakou nahrávku, popsanou jako "Nightwish - Blackmore's Night - Wish You Were Here", je to hodně podobné tomu od Blackmore's Night, ale přesně to neurčím.
 
Ilmarinen Dobro je prisjetiti se... 
jj teď na to koukám
Ilmarinen: Aha. Také díky. Finsky plusmínus louskám, pro případ nouze mám slovník po ruce.

Co tam zatím vidím, je víceméně jen rozvinutí téhož z toho fotologu.

Ilmarinen: Aha, díky, aspoň něco.
Ilmarinen Dobro je prisjetiti se... 
A něco i tady suomeksi: http://tuomas-holopainen.blog.friendster.com/ Snad to nějak přelouskáš, nevim, do jaký míry rozumíš finštině, ale mně se v tuhle hodinu do překladu moc nechce:)
Ilmarinen Dobro je prisjetiti se... 
Něco o jeho religiositě nalzeneš zděs: http://www.fotolog.com/o0_nightwish_0o/15299271
Ilmarinen Dobro je prisjetiti se... 
http://heavymetal.about.com/od/interviews/a/nightwishinterv_2.htm

"I write about 95 percent of the music and I always do all the lyrics. The rule in this band is that I want to keep the lyrics for myself."
Ilmarinen Dobro je prisjetiti se... 
No já předpokládám, že jakožto Fin nebude moc referovat o pocitech a událostech, které ho vedly k sepsání konkrétních textů. Jinak pokud vím, tak Holopainen píše veškeré texty i hudbu...
(Nebo aspoň zda někde vysvětluje ty "his own views concerning Christianity".)
Ilmarinen: Spíš bych potřeboval zjistit jednak, zda ty mnou jmenované písně jsou skutečně od něho, a pokud ano, zda sám někde k těm konkrétním textům něco říká.
Ilmarinen: Tohle vyjádření jsem také někde našel, jenže to neříká skoro nic.
Ilmarinen Dobro je prisjetiti se... 
Tuomas Holopainen has also incorporated Christian themes in almost every Nightwish album but he has stated that he is "not religious" [12] and has his own views concerning Christianity.

http://en.wikipedia.org/wiki/Christianity_in_mainstream_metal
 
autar = autor
Dotaz do pléna
Tak jsem se zase po čase zaposlouchal do Nightwishů, a všiml jsem si mnohem více křesťanských motivů, ba mystických obrazů (dosud jsem si toho byl vědom jen u písně The Carpenter). Zkusil jsem k tomu hledat něco na netu, ale našel jsem jen různé diskuse, jejichž argumentace mě moc neuspokojila.

Nejsem žádný specialista na Nightwish — dá se někde dohledat, od koho jsou které texty? Většina, nakolik jsem pochopil, je od Tuomase Holopainena, ale nedohledal jsem, která většina. Rovněž jsem nenašel nic k jeho nebo jejich křesťanskému pozadí, ale třeba texty The Carpenter, Bless The Child, Dead to The World, Gethsemane musel napsat někdo, kdo se dost do hloubky vyzná v křesťanské mystice — pokud tedy vyloučím, že to autar napsal v transu nebo že to odněkud bezmyšlenkovitě opsal.

 
dr.zloduch Same shit different  day
já hlasuju
 
MusMusMus To je můj drak!  Jdi, a ulov si svýho!!
ja hlasuju pro Oceanborn :)
 
gorthaur バンパイアハンタ ー  Digital Mars D
Nejlepší album NW je IMHO Century Child.
book
 
Vosje Even foxes are not what they seem :-)  I'm deranged
Já se je chystám objednat. Jedu určitě! :-)
 
idle můj zápisník je vyroben  z recitovatelného papíru
No, kde jsou ty doby kdy byly lístky na Masters při zahájení prodeje za čtyři stovky....