Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televize

Spravuje:

baldachyn

Může vás zajímatReklamaTento klub byl naivne zalozen v domnence, ze je mozne nominovat a odhlasovat "nejhorsi film na svete". Je evidentni, ze nic takoveho neexistuje. Brzy se z nej stal takovy filmovy soudni dvur: nekdo predhodi obzalovaneho a hned se najde jeho obhajce. Ale... proc v tom nepokracovat.

HARMONY_AND_LOVE No comment 
Tak jsem si přečet Verbalovu recenzi (které obvyklu přeskakuji, protože je to idiot), a on más stejný názor. Dobře ty, Verbal. Ovšem implikace není ekvivalence, takže z toho neplyne, že jsem taky idiot.
verbale?
HARMONY_AND_LOVE No comment 
Potřebuji si postěžovat na El Hoyo, nebo anglicky The Platform. Originální kafkovksá atmosféra, dobří herci, skvělá minimalistická výprava, taky to má skvělá hodnocení na filmových webech, ale doprdele scénář! Začíná to fakt vypadat jako by duševní vyprahlost západní civilizace dostopupila vrcholu a zasáhla i režiséry jako Galder Gaztelu-Urrutia. To k... fakt nemůžou investovat $100000 za které by jim průměrný hladový intoš urval ruce a nechat si napsat scénář co má hlavu a patu? Proč by k.... mělo 'poselství' celého filmu poslání ty holky nahoru? Protože lidské množení je to nevzácnější nebo co? Ta samá sr... jako Blade Runner 2048 - skvělý film po formální stránce, zoufalá sbírka klišé a charakterů a motivů. Nejlepší režiséři buď začínají mít IQ tykve, nebo ho měli vždycky, ale dnes šetří na scénáristech. Porč by robot, AI která má nekonečně větší možnosti než šimpanzi kteří ji stvořili, měla lidem závidět rozmnožování? Já nejsem proti záchraně dítěte a demonstrace lidskosti tímto způsobem v Elo Hoyo, já jsem proti zabíjení dobrých filmů scénaristickým klišé, a krom toho v logice filmu by bylo, kdyby holku po cestě sežrali, protože už nemá ochranku.
 
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Perníková chaloupka (1933, Oldřich Kmínek)
Tohle je skutečně neobyčenej kulturní zážitek. Filmovému režisérovi (dříve obchodnímu cestujícímu) Oldřich Kmínkovi se v branži přezdívá "český Ed Wood" a není to daleko od pravdy. Na YouTube jsou teď k vidění dvě jeho jediné (zaplaťbůh!) pohádky Perníková chaloupka a Sněhurka a sedm trpaslíků, které vznikly v první půli 30. let.

Dal jsem si dnes Perníkovou chaloupku. Je to neuvěřitelná jízda: začíná to jako budovatelský film, v němž hlas vyzývá děti, aby šly ve stopách svých rodičů kupředu a výše, což děti samozřejmě skrečujou s tím, že chtějí slyšet POHÁDKU! Objeví se tedy Pohádka, stojící na čemsi, co připomíná ty horší papundeklové pohádky z normalizační televize a vepředu se komíhá jakási konstrukce, tvářící se jako pohádkový drak. A to je teprve začátek.
Uprostřed dramatické hudby a špatných postsynchronů rozjíždí Kmínek hodinovou jízdu až hororového formátu (nechybí Smrt, Pavouk, z něhož by omdlel hrůzou i Frodo Hobit a další hrůzné zjevy). Všemu vévodí šílená čarodějnice s přišpendlenou vycpanou kočkou na hrbu, jejíž smích je nepopsatelný (odkaz na YT přidám níže) a jejíž scéna na vrbě připomíná něco mezi Erbenovým Vodníkem a řízením dopravy na rušné křižovatce. Nejskvělejší hororovou postavou je ovšem Dáda Kmínková, režisérova dcera, o níž i samotná čarodějnice prohlásí, že už není třeba ji vykrmovat (a z pohledu nešťastné dětské naturščice je vidět, že takovou urážku nečekala).
Ale jak už to u edwoodovských povah bývá, občas se najde i ta perlička na dně. V případě Perníkové chaloupky jsou to neuvěřitelně hluboké, plastické a vůbec krásné záběry z lesa (scéna, v níž se otec pokouší srazit strom a uvědomuje si, že poněkud zanedbal péči o svěřené potomstvo).
Neříkám, že byste tomu měli obětovat celou hodinu, já to taky proklikával, ale stojí to za to.
(Sněhurku zase někdy jindy. Jsem přece jenom člověk.)

https://www.youtube.com/watch?v=2Fxcu2HD6l4
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Mamlas odpad!
Otřesný fakt nedívatelný hnůj. Kdyby Troška natočil vážně míněné sci-fi, tak tak nějak by to asi dopadlo. (1%)
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
17%
https://www.csfd.cz/film/838523-cosmic-sin/prehled/

Bruce Willis asi jede těžce v drogách, nebo se pokouší spáchat kariérní sebevraždu, nechápu co ho přinutilo hrát v takové sračce! Režisér na něj asi něco ví, jinak to není možné! Chce se mi blejt velebnosti...
 
kloaka P. Mirko Hýl: stalkování je přežitek 
kasablanka
 
Hannibal_Lektijer   SUPPORTUJ!
Tím čím je v 70. letech film Hroch, tím je v šedesátých film "Každá koruna dobrá"..
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
CSFD 15% 57. nejhorší film
Vydržel sem se dívat do první animované postavy, no možná druhé...
http://www.csfd.cz/film/224830-saxana-a-lexikon-kouzel/
 
Francouzský nebo americký remake?
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
LOL
Sledování tohohle "filmu" se postupně proměňuje v holý boj o přežití.
 
Hannibal_Lektijer   SUPPORTUJ!
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
harkerova.. knihomol 
ticho závidím :D
Psycho Ťa zajebem v noci pazúrom!!!  dA Coopy
Ja to DVD nastesti nekomu pujcil. :)
harkerova.. knihomol 
ha myslim si ze vsetkych prebijem....mam ten film doma- originál :D:D:D:D:D:D:D:D a na tie kozy som sa fakt tesila:((
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
V každým správným "B" mají být vidět aspoň holý kozy, ale tohle jsou filmy maximálně kategorie "C" a to se bojím jestli se "C" neurazí...
 
Psycho Ťa zajebem v noci pazúrom!!!  dA Coopy
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
CSFD 11%
http://www.csfd.cz/film/292500-gladiatori-z-pekla/
Já to viděl, panebože já to viděl!!!...