Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzičnoNové

Spravuje:

YglikaReklamaO Bohu a o všem. Čili o Bohu. :-)

no, on vlastně vysvětluje až tu podružnou část... proč je takový zlom v sedmé a osmé sérii... ale proč se to scénáristi rozhodli takhle zaříznout, když jim HBO nabízela rozpočet na 10 dílů, to se asi nedozvíme...
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... asi bychom to - Milfošu - lépe než ten Silvermint okomentovat a zdůvodnit a obhájit nedokázali ... :-))
 
no, Wolfošu... na toto téma jsem ráno četl tenhle článek - https://www.lidovky.cz/kultura/zklamani-z-konce-hry-o-truny-muselo-prijit-ma-jasno-spisovatel-je-to-dan-za-martinovo-zahradnicen.A190517_171044_ln_zahranici_pev?
tam jiný spisovatel vysvětluje, k čemu v sáze došlo... a zní to celkem rozumně..

jinak ke čtení mně taky nebude nic inspirovat.. kdysi jsem to zkoušel číst ještě před seriálem, a ztratil jsem se asi ve třetí kapitole... :-)
 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... hned jak jsem otevřel počítadlo, tak jsem na ten článek narazil ... :-)
... je možné připustit, že se mohli scénáristé držet více předlohy - mám ale obavu, že by to bylo -(na základě přečtení jedné knihy)- hodně rozvláčné -- -- na druhé straně pokud by to bylo dopsáno, tak by nebylo o čem diskutovat jako o chybě scénáristů -- -- -- mám ale takovou matnou impresi, že mne to rozhodně nebude inspirovat k přečtení celé té rozsáhlé ságy ... :-))
 
 
a to zasedání malé rady na konci bylo slibné... klidně bych si dal další sérii jen sledováním rozvoje Králova přístaviště pod vedením téhle skupiny... :-)
 
no je zajímavý, jak se u mne v průběhu měnily sympatie... zatímco jsem v 7. sérii Aryu vychvaloval, tak teď mi přišla jako cynický bezcitný fracek a začal jsem ji nenávidět... :-)))
za to Sansa aka Queen of the North je super! :-)
Tyrion byl fajn... chvíli jsem myslel, že skopne Dany z těch schodů, když tam vedla proslov k armádě... :-))
a co se týká Jona... zavinil si to sám, tím svým "Ona je má královna!"... pak už nebylo cesty zpět.. asi lepší odjet za zeď než dělat šaška v noční hlídce... :-)
 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... no co už fčííl ...!... :-)
... pokud by bylo možno za tu osmou serii dát oba ty autory do pracek Bezkulčákovi-Červovi, aby s nima provedl "spravedlnost" - bylo by to myslím v richtiku ... :-))
... no ale při té celkové zfušovanosti 8.serie souhlasím s tím, že to na tak úzkém prostoru ani velice líp ukončit nešlo -- -- celkem by mne zajímalo, kolik procent zíračů předpokládalo, že Deneris zapíchne Jon - osobně jsem spíš typoval Aryu -- -- ale pokud mne paměť neklame, tak už se někdy jako malá holka na ten "konec světa" ptala ...
... obecně jsem celkem rád, že moji dva hlavní koně, Arya a Tyrion, to dotáhli do zdárného konce -- -- taky byla docela prdel, když se můj "třetí kůň"- Sam-Tarly projevil jako "demokrat" ...!... :-)))
 
No já jsem tedy nakonec s tím zakončením celkem spokojený... koza se nažrala a vlk zůstal celý..
 
WOLFBELIN *pametnik ohnostroje nad Hirosimou* 
... ještě to - pánové - zatím momentálně pirátím -- asi za hodinku to shlédnu - no a vy si klidně můžete vylévat srdíčka už teď i beze mne, neboť můj gerontský názor je celkem podružný detail v moři názorové hysterie ... :-))
 
Já už to dokoukal, Milfošu. Tak počkejme na Wolfoša
 
Jinak teda dokoukáno, ale hodnocení si nechám, až to odkouká i Wolfík s Niwoušem... :-D
 
Dabing by mělo HBO udělat někdy v létě...
Jinak ti rozumím... všechny předchozí série jsem odkoukal s dabingem a až tuhle poslední koukám EN s titulky... a mám problémy podle hlasu poznat, kdo zrovna mluví..
Rambogeo Uchyl druhej kategorie. 
Nefim, Amazon Prime to ma, lenze problem je, ze som si uz zvykol na cesky dabing a anglicke verzie by mi rusili vypestovanu affinitu k postavam. Takze musim cakat na BluRay v decembri. :-(
Rambogeo Uchyl druhej kategorie. 
Na inete to rozoberali a vacsina dovodov mi vyhovuje. :-) Ale jak vravim, ja ju moc rad nemam, ale pri tej totalnej mizerii carodejok co v GoT vladne, musim byt vdacny i za nu. ;-)

[Co samozrejme len trolim, prilisna magia sa do GoT nehodi a to ozivenie picusa, byt jej solidny vykon, bolo pekne cez ciaru :-P]

Inak najradsej by som bol, aby za stenou zili len divoki, coby hordy "zurivych barbarov" a nie tie trapne Resident Evil zombie - imho to je najslabsie miesto na celom GoT. :-P
No vidite, to mě nenapadlo, že jí čas dohnal kuli tomu náhrdelníku. Já to pochopil tak, že prostě splnila svojí fci a vrátila svůj dluh života, a že ten náhrdelník odhodila jen tak jako gesto potvrzení, že už tu udělala všechno, co měla.
 
No jo. To tehdy ještě scenáristi nevěděli, že ho nesmí sundat. ;-)
To je na dlouho, ted zacinam novou serii Lucifera .) Je to vubec na Netflixu?
Rambogeo Uchyl druhej kategorie. 
Inak na jej obranu - Melisandra s tym nahrdelnikom tiez operuje... tak nejak volne a podla vlastnej nalady. ;-)
 
Rambogeo Uchyl druhej kategorie. 
Miesto tych psychosskych pseudomudier, si to radsej rychlo pozri. Tiez som sa GoT serii vyhybal dost dlho, pac som ocakaval rovnaku overhyped picovinu ako SW, HP, ci LOTR, ale kupodivu, GOT - ac nie celkom klasicka sword & sorcery fantasy, je moc, moc, mocinky dobra zabava. :-)