Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Nezávazné tlacháníRodáci, hlaste se

Spravuje:

DevínskyReklamaNAT98 chce byť miestom pre výmenu informácií, skúseností, zážitkov a poskytovanie vzájomnej pomoci pre tých, ktorí boli pozitívne oslovení dielom Vo Svetle Pravdy – Posolstvo Grálu od Abdrushina a knihami Večné zákony 1, 2 a 3 od Natálie de Lemeny Makedonovej.
Vítané sú aj príspevky k téme Slovensko - jeho duchovná úloha a významné osobnosti.

„Naša planéta sa blíži k dobe obratu, keď sa zrodí nový svet. Nemôže však vzniknúť na pôde starého, lebo bude veľmi odlišný. Ľudia sa nevyvíjajú tak, ako by sa mali, preto sa všetko nepravé a nenapraviteľné zrúti, aby uvoľnilo cestu novému životu. Dnešný človek by mal vedieť, že súčasné zmeny nie sú dielom náhody, ale zákonitým dianím určeným pre blaho nového pokolenia.“
Natália de Lemeny - Makedonová

„Nikdy viacej by ste sa nemali odvážiť súdiť bez vedenia! A všetko vedieť nebudete nikdy! Vždy, keď súdite druhého, súdite sami seba. Udrie to na vás späť, pretože ste neboli ustanovení sudcami svojich blížnych.“
Abdrushin

Linky na zaujímavé príspevky:
15 rokov / Ján Anton Sloboda
Pani Natália odpovedá na výklady v knihe Večné zákony 4 / Jozef Potúček
Úlohy nášho politického vodcu / Jozef Potúček
Úloha - úlohy pani Natálie / Jozef Potúček
Ako zúročil slovenský národ dvojnásobnú pomoc od Boha. /Jozef Potúček
Všetko sa do bodky naplní! /Ján Anton Sloboda
Straky /Dušan Zámečník
Deň 17.7. /Jozef Potúček
28.11.1998 zrod KRÁĽA kráľov. Decembrové spomienky I. II. III. /Ján Anton Sloboda
Slovo ľudské, či SLOVO BOŽIE ? (2.) (3.) (4.) (5.) /Jozef Potúček
Kompromisy, alebo ústupky /Ján Anton Sloboda
Zjavenie Jána /Peter Franko
Veďme naše kroky k tomu lepšiemu ... /Jozef Potúček
Prijatie Boha. Prijatie Boha – príkaz /Peter Franko
Buďme lepší a radostnejší! /Jozef Potúček
Společné působení /J.P., +reakcie: [H1], [JP1], [H2], [JP2], [H3], [JP3], [H4], [JP4], [H5]
Milujte se navzájem! /J.P.
Prožívání Slova /J.P.
Človeče neodsudzuj iných, lebo budeš sám súdený ! /Ivan
Slovenský národ v historických faktoch /Miroslav Pazdera
Prepis TV vystúpenia p. Natálie de Lemeny – Makedonovej (febr.1998) + linky na rozhovory (nov.1998) /Ján Anton Sloboda

Upozornenie:
Za obsahovú stránku príspevku a jeho dôsledky si zodpovedá každý prispievateľ jednotlivo, nie moderátor. Ten má právo vyradiť tie príspevky, ktoré sú proti zámeru tohto fóra napísanom v záhlaví, alebo anonymné, či znižujúce úroveň diskusie.


***** povolené je prispievať iba po prihlásení do systému (Login, heslo)*****

Je spousta lidí, kteří sebe bezdůvodně stavějí nad druhé. Ať to byla Makedonová, Dvorský, atd.. Pokud člověk pochopí, kdo byl autorem Poselství grálu, tak nikdy nemůže připustit, že někdo z lidí si přisvojuje vyšší atributy než mu jako člověku náleží. Co se týče tohoto fóra, tak pokud jsem si všiml, je veřejné a jeho zřizovatel musí počítat s tím, že se na něm budou lidé vyjadřovat různě. Pokud je to někomu nepříjemné, pokud to někoho vytrhuje z pohodlného klidu, tak by bylo nutné toto fórum uzavřít jen pro zvané. Jan Havel
 
Citace z přednášky "Já jsem Hospodin, tvůj Bůh"
Zplnomocněncem Boha nemůže býti ze samotné povahy věci, vůbec žádný člověk, leč že by přicházel bezprostředně z Božského, tedy sám v sobě měl Božské! Jen v tom může, spočívati plná moc. Poněvadž však člověk není Božský, není také možno, aby mohl býti zplnomocněncem nebo zástupcem Boha. Moc Boží nemůže se přenésti na žádného člověka, protože Božská moc spočívá jedině v Božství samotném! Tento logický fakt vylučuje úplně a také samočinně ve své bezpodmínečné prostotě každou lidskou volbu pozemského místodržitele Boha, nebo volbu nějakého Krista. Každému takovému pokusu musí býti proto vtištěna pečeť nemožnosti. V těchto věcech nemůže proto přijíti v úvahu ani volba, ani vyvolení prostřednictvím lidí, nýbrž jen přímé poslání od Boha samotného! Názory lidí nemohou zde býti rozhodující. Po všem, co se dosud stalo, byly naopak vždy daleko, od skutečnosti a nebyly ve shodě s Boží vůlí. Pro myslící lidi je nepochopitelno, s jak chorobným vyvyšováním lidé se vždy snaží převyšovati svou vlastní hodnotu. Ti lidé, kteří ve své nejvyšší duchovní dokonalosti mohou dosáhnouti právě jen nejnižší stupeň vědomého ve věčném duchovně bytostném. Při tom právě v dnešní době veliký počet pozemšťanů se ve svém cítění, myšlení a úsilí kromě velikého rozumu velmi málo liší od nejvýše vyvinutých zvířat. Plná moc Syna Božího udělená lidem mohla se vztahovati jen na takové věci, které přiměřeně lidskému duchu jsou lidské. Nikdy nemohla se vztahovati na Božské. Samozřejmě jest možno logicky i původ člověka nakonec vztahovati na Boha. Ale tento původ není v Bohu samotném, nýbrž mimo Božské, proto pochází člověk z Boha jen nepřímo. V tom jest ten velký rozdíl! Plná moc, která patří například k úřadu místodržitele, mohla by spočívati samočinně jen ve stejném, bezprostředním původu. To může býti každému lehce pochopitelno, protože zplnomocněnec musí míti veškeré schopnosti toho, kdo plnou moc uděluje, aby mohl působiti na jeho místě v činnosti nebo v úřadě. Zplnomocněnec musel by proto vycházeti bezprostředně z Božsky bezbytostného, jako byl Kristus. Podniká-li to přece některý člověk a považuje se za místodržitele třeba i v dobré víře, následuje opět z povahy věci samé, že jeho určení nemůže míti jiného života a dalekosáhlejší platnosti než čistě pozemské. Ti lidé, kteří v něm vidí více, jdou proto za bludem, který se jim jako takový ujasní teprve po smrti. Následkem tohoto bludu ztrácejí celý svůj pozemský čas ke vzestupu. Jsou to zbloudilé ovce, které jdou za falešným pastýřem. Právě tak jako tento nejvyšší zákon: „Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, nebudeš míti jiných bohů mimo mne,“ se v nepochopení přestupují a nezachovávají i jiné zákony.
 
O čo tu ide?
Pokiaľ dobre vidím, v hlavičke tejto diskusie je napísané:
NAT98 je miesto pre diskusiu a poskytnutie vzájomnej pomoci putujúcimi po ceste inšpirovanej Posolstvom Grálu a Večnými Zákonmi.

Sú príspevky, presiaknuté hašterivosťou, neukojiteľnou túžbou ohovoriť, zrušiť apod., tým chceným poskytnutím vzájomnej pomoci iným putujúcim?
Práve od tých, ktorí by tu najradšej niečo alebo niekoho zrušili, sme sa žiaľ príspevku, ktorý by pomáhal, zatiaľ nedočkali.
Toto je tiež vyzitka tých "čitateľov" Posolstva Grálu, ktorí okrem ničenia nedokážu ponúknuť nič pozitívne na pomoc iným a dôkaz toho, kto je ich pánom.

Takže len sa ukazujte ... !

Jozef Potúček
 
Pro "přítele"
Pokud Vám nestačí moje jméno, tak máte smůlu. Na přihlouplé otázky, ještě navíc nepodepsané, přihlouplé odpovědi nedávám. Spíž mi to připadá, že jsem se dostal do klubu paranoiků. JDD opravdu nejsem. Vřele Vám příteli však doporučuji návštěvu psychiatra. Ten Vám řekne více o tzv. stihomamu. Zdraví Jan Havel haveljan@volny.cz
Zda sa mi to tu povedome. Jan Havel, Viktoria a niektori bezmenni sa spolu svojimi prispevkami hladkaju ... a ten nasladly ton... ,že by ozaj JDD ?
 
Oprava
Mělo tam byt Vážení!
 
Kdo jste?


Jan Havel doopravdy, kdo jste? Snad ne náš dobře známy Jan Dietrich Dvorský? Když je to tak, tak pozor vážený! Přítel.
 
Jan Havel kto ste???
 
Presne tak je to , ved som len citovala a skutocne kolko ludi tolko nazorov. Asi k tomu uz nieto co dodat. Chcela som sa len podelit s tym co ma potesilo ako male dieta. To nic zivot ide dalej, ale ja ublizovat nikomu neviem, no co uz som sa taka narodila, velmi citliva osoba. Mozem len popriat vsetkym na tejto ceste zivotom vsetko len to najlepsie, vydrzat.
 
...
Děkuji za reakci Viktorie, citoval jsem pouze z Poselství Grálu, takže mi není zač děkovat. Slovo může lidstvu přinést opravdu jen ten, kdo přichází bezprostředně z bezbytostného. To jsou jen dva Syn Boží a Syn Člověka. Nikdo jiný a také k tomu nemůže být nikdo jiný zplnomocněn (viz. přednáška "Já jsem Hospodin, tvůj Bůh!"). Pohledy se na tuto věc možná u různých lidí, různě liší, ale na této prosté skutečnosti nic nezmění. Cokoliv jiného by bylo v rozporu s božími zákony. Zdraví Jan Havel
 
Dakujem Vam za pomoc Pan Jan Havel, az tak zdaleka sa nam niekto cisty ozval, vsetko bude dobre.
 
Devínsky  
V záhlaví tohto klubu som zriadil novú položku, ktorá bude obsahovať linky na zaujímavé príspevky. Zatiaľ je tam vložený príspevok "Slovenský národ v historických faktoch" od pána Pazderu.
Príjemný deň.
 
Lorber by sa nemal brať vážne.....lebo v prednáške skrivený nástroj v Doznievaniach sa píše: Jest smutné, že často i lidé, chtějící skutečně dobro, počínají zcela pravou pokorou, ale ve svém uchvácení stoupají pak až k nejnemožnějším věcem, jak to mohl prožíti bohatou měrou na sobě Lorber a mnozí jiní s ním. Tak vznikly představy jichž dalším podáním a rozšířením byly přivoděny veliké škody.
Slovo Božie - výklady Slova, slovo ľudské
SLOVO je a my môžeme z Neho čerpať donekonečna.
Každý z nás je iný a dostal len toľko, ako sa Pravde otvoril a tak sa aj navonok prejavuje.
Jozef Potúček
 
Pro pány Slobodu a Potúčka
Ze svého pohledu můžeme vnímat cokoliv a jakkoliv a vždy to zůstane jen nedostatečným lidským pohledem. Pokud se týká citace, tak jsem zde necitoval svůj pohled, ale jasné sdělení autora Poselství Grálu. V tom vidím značný rozdíl. Pokud se Vás to nějak dotklo, tak je to jen a jen Vaše věc. Každý se musí vypořádat s tím, zda se spokojí se svým pohledem na věc anebo se bude snažit pochopit, co nám autor Poselství chce sdělit. Zdraví Jan Havel
 
JAN. jan.jan@post.sk 
Re:


Pán Havel, každý to naozaj vnímame zo svojho uhla pohľadu, presne ako tu podotkol už p. Potúček. Ale viete mám taký pocit, že ste tým chcel povedať, že niečo u niekoho nebolo v poriadku, alebo že niečie poslanie bolo nepravé. Alebo sa mýlim?

Pekný deň želám. Ján Anton Sloboda.
 
Kde je úvaha "Slovenský národ v
... zatiaľ ešte na 1.strane ... ... dokedy? ...
.......
 
Poznať a poznať
Keď niekto povie, že pozná nejakú knihu, nemusí poznať ešte jej obsah.
Takisto keď niekto iný povie, že pozná tú istú knihu, môže to znamenať, že pozná aj jej obsah.

Ak by sa mne niekedy stalo, že poviem, že poznám Posolstvo Grálu (čo neviem, či som niekedy tvrdil), tak by to bolo len a len v tom zmysle, že viem, že existuje Prameň Pravdy, z ktorého sa snažím čerpať na svojej ceste DOMOV.

Ďakujem za pochopenie.
Jozef Potúček
 
Reakcia na pána Havla
Dobrý deň pán Havel.
Každá veta z Posolstva Grálu vytvára u čitateľa určitý obraz, aj u Vás, aj u mňa, aj u iných.
Vami citované vety vo mne vytvárajú tiež určitý obraz, o ktorom ale nemienim tu diskutovať, čo určite chápete, pretože každý z nás sme jedineční a každý z nás prijme zo Živého Slova toľko, nakoľko sa duchovne otvorí.

Želám Vám veľa síl na Ceste za Svetlom.

Jozef Potúček
 
Michal, uz som sa nad tym zamyslala, ze nema zmysel tu nieco citovat z PG ked to nikto nechape, ale tato diskusia mi dala vela, a na to som prisla az teraz. Najprv ma ich utoky velemi prevelmi zranovali a teraz mam uz akosi ochranny stit-plast, takze im zato dakujem a v bududnosti ma to az tak boliet nebude. Ako sa hovori vsetko zlo je na nieco dobre, takze dakujem Vam vsetkym tak spoznavam co ma este caka, ale nebude zranovat. VDAKA Viktoria.