Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaNové

Spravuje:

murphy19811ReklamaRád bych navázal na diskuzi z již neexistujícího Lapiducha o odvážných scénách v divadelním světě. Přidávejte klidně i hry již po dernieře, může být nové nastudování jiným divadlem a přehled je dobrá věc:-)

D.R.E.D - něco málo ve fotkách ;)
https://www.amaterskedivadlo.cz/main.php?data=album&id=8687
 
mister Divadlu zdar a nahotě zvlášť. 
D.R.E.D. - Figura cum Figuris
Ať tu máme i zástupce amatérského divadla. Náchodský soubor D.R.E.D. vystupuje na různých přehlídkách a festivalech, kde většinou svým netradičním pojetím způsobí rozruch a velké diskuze mezi diváky. Nejinak tomu bylo i na letošním Jiráskově Hronově. Asi v polovině výše uvedeného představení velký Příliš (jakási varianta boha) poslal zbytek účinkujících (4 muže a 4 ženy) do sprch (čekárny na smrt) svléknout šaty a čekat na smrt. Později jsem se v nějakém článku dozvěděl, že se herci mohli sami rozhodnout, zda budou účinkovat nazí či ve spodním prádle. Z pozadí scény se všichni vrátili s velkými krabicemi (představujícími hroby), muži kompletně nazí. Také dvě herečky byly úplně nahé, třetí byla ve spodním prádle a čtvrtá v jakési polokošili. Po skončení výstupu s krabicemi poslal Příliš všechny účinkující mezi diváky se modlit. A tak tam vyrazily i obě ženy v Evině rouše. Po skončení modliteb se všichni ještě vrátili krátce na jeviště. Protože tento soubor nekončí představení děkovačkami, končilo to tak, že Příliš poslal diváky domů do sprch, aby tam čekali na smrt. Ale ještě to nebylo všechno. Při odchodu ze sálu účinkující (většina tedy tak, jak je pánbůh stvořil) žádali diváky, aby přispěli na figuru a na smrt.
 
Nesnesitelně dlouhá objetí
Stručně: Studio Švandova divadla v Praze, soubor Distheatranz: Nesnesitelně dlouhá objetí. Nedlouho po začátku Anežka Šťastná krátce zezadu nahá (u zadní stěny jeviště), po čase vlevo vzadu v prádle, možná zprava lze na chvilku zahlédnout nahoře bez…
 
Doplním murphyho19811: závěrečná scéna končí přetočením Andrey na bok zády k divákům, takže hezky ukáže zadeček. Zleva by možná mohlo být vidět i trochu víc... Nedlouho před výše zmiňovaným závěrem se na scéně objeví Andrea v kostýmku s rozepnutým sakem, pod nímž nic nemá. Bohužel bradavky jsou přelepeny nějakými flitry. Tato scéna končí tím, že se ženské role vymění, takže lze na chvíli zahlédnout (zprava) stejně "oblečenou" Annu Fišerovou. Jinak Andrea i Anna hrají bez podprsenek, což je při ostatních scénách vidět... ;-)
Stepni vlk - Usti nad Labem
Vcerejsi navsteva, zajimava je posledni scena, kde je naha Andrea Bereckova. Nejprve kleci a je topless, pak lezi na zadech a je z toho trochu full frontal. Prvni rada uprostred je idealni:-)
 
Spitfire Company - Constellations III. My Son Is Looking to the Sun
I ja pridam jeden, viz nadpis. V zaverecne scene jsou nejdrive videozabery detailu tel obou performerek na platne. Nasledne se obe presouvaji plazenim pred platno zakryty nejakym alobalem. Nasleduje vcelku dlouha scena, kde Mirenka je topless, a zajimavejsi je Marketa, ktera je uplne naha v leve casti sceny. Ukazuje se cela. Nasledne prechazi do drepu kryta nejakyma trasnema, kde ze stredu a lehce z prava jsou krasne vyhledy. Ale kazde predstaveni je original, takze zalezi jak si prdrzi trasne. U nas se prilis nekryla a bylo videt:-)
 
britanicus03  
Ta scéna v lázních se odehrává v pravé části. Ale je to až v zadním plánu, takže ze středu řady by to také mohlo být OK. Prostě pravá polovina řady. A ta scéna Petry Horváthové, která je více nasvícená, je naopak zase vlevo.
Diky a kde jsi sedel, nebo odkud je dobry vyhled?
britanicus03  
Dánská dívka
Všechny herečky topless ve scéně v lázních, ztišené světlo, ale vidět je dobře. Petra Horváthová má i jednu takovou scénu samostatnou. Aneta Krejčíková zřejmě zanedlouho hrát přestane (alternace je psaná Vanda Hybnerová).
 
Mohol by si prosim poslat heslo?
murphy19811  
Nejak se nam to tu dlouho nepohlo:-) Mister slibil report na D.R.E.D. dat sem. A ja jen zkusim, nevidel nekdo Stepni vlk v Usti, hrali to v patek a dnes?
 
MrX Jen registrovaní uživatelé OCC uvidí i  skryté příspěvky
Za diplomovou práci nakonec od oponentky získala hodnocení: " B " ...
Reakce na | Vlákno  
MrX Jen registrovaní uživatelé OCC uvidí i  skryté příspěvky
A jakpak se, prosím, jmenuje ta slovenská herečka se zdviženou sukní bez kalhotek ?
Reakce na | Vlákno  
MrX Jen registrovaní uživatelé OCC uvidí i  skryté příspěvky

A která z těch dvou dívek to vlastně je?

Pokud se nepletu, tak A. Prokopovou tam na jevišti odlišuje její spodní prádlo: bleděmodrá podprsenka a růžové kalhotky. Když si posléze svlékne vše, ono to pak jde těžko poznat :-)

Zaregistrovali jste, že onen jistý Jan Kačena už zřejmě žádné další extravagantnosti realizovat nebude? https://www.krimi-plzen.cz/a/reziser-jan-kacena-se-otravil-v-lazenskem-prameni/
Jana Zimčíková
https://nakedonstage.forumfree.it/?t=76925371
 
CZECH Teatro Tatro
Tohle jsem dneska nasel https://nakedonstage.forumfree.it/?t=76285756
 
A která z těch dvou dívek to vlastně je? Mimochodem, ta starucha, co tam čte text, je poměrně iritující :-)
MrX Jen registrovaní uživatelé OCC uvidí i  skryté příspěvky
Hm, tak ono z nastudování je jasně znát, že se patrně nejedná o klasickou adaptaci, na níž je většina diváků zvyklá.

Každopádně, před cca 15 lety bylo jméno A. Prokopová spjato s NDM (Národní divadlo moravskoslezské), v současné době se s hereckým kolegou P. Ochvatem věnuje spíše uměleckému tanci.
Odkaz jsem včera zhlédl (musel jsem to stáhnout a na ta tři okénka zastavit :-) ) a řekl bych, že teď jsou sice trochu povislejší, ale stále pohledná.