Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaNové

Spravuje:

murphy19811ReklamaRád bych navázal na diskuzi z již neexistujícího Lapiducha o odvážných scénách v divadelním světě. Přidávejte klidně i hry již po dernieře, může být nové nastudování jiným divadlem a přehled je dobrá věc:-)

murphy19811  
Zrovna jsme se o tom dnes s Dvarkem bavili:-) nicmene ve vztahu Anna a nahota take ocekavam nejakou upravu.
britanicus03  
Bratři Karamazovi
V Činoherním klubu hraje v Bratrech Karamazových Natália Puklušová full frontal. Nyní se objevilo, že by s ní měla nově alternovat Anna Fialová, která stejnou roli hraje v Hradci. Nevím však od kdy přesně ani proč (možná jde Puklušová na mateřskou?). A není vyloučené, že tuto scénu nějak upraví do umírněnější podoby...
 
murphy19811  
Diky za update Mikve. Mam Male divadlo rad a jsem rad, ze si hra sedla. Skoda ze Veronika ubrala, ta scena nebyla vubec nijak vulgarni, naopak. Nezbyva tedy nez s odstupem casu zopakovat z horni rady:-)
mister Divadlu zdar a nahotě zvlášť. 
Ještě pár doplnění
Zdravím dvarka a ostatní členy klubu. Připojuji ještě pár doplnění.

Liberec - Mikve
Nejprve si dovolím doplnit příspěvek kolegy murphyho z 15.12. Liberečtí provedli pár drobných úprav a hra si opravdu sedla. Výsledkem je velice emotivní závěr a zasloužený standing ovation celého divadla za všechny herecké výkony. Co se týká našeho klubu, tak nejodvážnější je nyní Barbora Bezáková (rozhodně se nemá za co stydět a její role má předepsáno nejvíce odhalených scén). Takže slovy klasika, co zahlédl divák nemrava? Krásné topless, několikrát pohled zezadu a trochu i z boku. Veronika Korytářová bohužel ze svého odhalování trochu ubrala, ale pořád je při jejím výstupu něco pěkného k zahlédnutí. U Jany Stránské a Karolíny Baranové to zůstalo tak, jak popisuje murphy (ale také pěkné). V rozhovorech diváků jsem zaslechl i názor, že údajně z horních řad je vidět i do mikve (já byl vepředu). Tak jestli to někdo zhlédnete z vyšších řad (asi nejlépe vpravo z pohledu diváka), dejte vědět. Ale pravděpodobně i u tohoto inscenování bude každé představení z pohledu našeho klubu různé (zase ta práce s osuškami).

Ostrava (Aréna) - Zabiják Joe
Po divadelní stránce perfektní, ani chvilku jsem se při představení nenudil. Hra mě vtáhla, i když jsem ji viděl už několikrát v různých provedeních.
No jo, už jdu k věci. Nejprve bohužel neumím dát přesnou informaci, zda Tereza Cisovská je při svém úvodním výstupu hned na začátku hry pod velice krátkým tričkem naostro nebo má miniaturní kalhotky. Je to v přítmí a ještě různě kolísá intenzita osvětlení. To svlékání Vicki proběhne úplně, byť zadečkem k divákům. Z prvních řad na kraji lze zahlédnout i herečku z boku. V roli Vicki začínala Kristýna Krajíčková (je stále i na všech reklamních materíálech k inscenaci), v současné době roli převzala Zuzana Truplová, která přechází do Ústí nad Labem.
 
Zdravím v klubu mistera. :-)
 
mister Divadlu zdar a nahotě zvlášť. 
Pár postřehů a tipů
Brno
Nejprve pro zopakování doporučuji stejně jako kolegové inscenaci Homo eroticus Buranteatru. Jenom jedno doporučení. Na full frontal scénu nastupuje herečka Ingrová z pravých dveří (z pohledu diváka), proto doporučuji sedat si spíše doleva. V NdB mají na repertoáru Je třeba zabít Sekala (neviděl jsem). Podle recenzí by při zneužití Anežky mělo dojít k topless. Jednou z alternací této role je Anna Stropnická. Pokud jste to někdo viděl, dejte prosím zprávu.

Zlín
Ve Zlíně do Mikve doplnili ještě jednu (nonnude) mlčící ženskou postavu. Zajímavé, ale díky jejímu výstupu na závěr se mi zdálo, že závěr celé inscenace nevyzněl tak silně jako v jiných nastudováních. Herečky sice do mikve vstupují nahé, ale osušky odkládají až bezprostředně před ponořením do vody (při výstupu naopak). Z pohledu našeho klubu se tak každé představení asi bude lišit podle toho, jak je která herečka šikovná a rychlá (naším ideálem nešikovná a pomalejší) při práci s osuškou. Z mého místa v první řadě skoro úplně vpravo (mikve je na scéně vlevo) jsem tak zahlédl něco prsou z boku a jeden zadeček. Tak snad zlínští dají vědět, jaký bude vývoj této inscenace.

Praha
V Pidivadle vystupuje Zabiják Joe s východním přízvukem. Netradiční nápad, ale poslouchat tento přízvuk se mi ke konci představení už docela zajídalo. Svlékání Viki se docela dobře rozjíždí. Když ale dojde na podprsenku, sedne si Viki asi uprostřed scény na židli proti zabijákovi (zabiják vlevo, Viki vpravo bočně k divákům). K vidění tak jsou z boku bujná dívčí ňadra, přes které má herečka rozpuštěné vlasy. V uvedeném divadle je také k vidění My děti ze stanice ZOO (nebyl jsem na tom). Podle recenzí by představení mělo končit scénou v prádle všech účinkujících (kromě hlavní hrdinky). Tak jestli se na to někdo vypravíte, dejte vědět.
 
Galileo
V pořadu ArtZóna při rozhovoru se Šimonem Cabanem proběhla krátká ukázka (v čase 13:13 až 13:24) z muzikálu Galileo (divadlo Kalich), kde klečí (sedí na patách) dvě nahé ženy a klikami pohánějí jakýsi stroj. Inscenace již byla stažena z repertoáru, ale připravuje se stejný kus v divadle Hybernia (premiéra 6. 2. 2019), nejspíš jen s drobnými úpravami (kostýmy, choreografie, scéna a režie v původním složení). Viděl jste někdo? Bylo možné spatřit i něco víc než v ukázce? Mohl by to být i tip pro zdejší návštěvníky a zároveň příznivce muzikálů (což já příliš nejsem) k návštěvě představení a ověření, zda Šimon Caban „nevyměkl“… Odkaz na ukázku: https://www.ceskatelevize.cz/porady/12072033166-artzona/219542150100002/
 
murphy19811  
Vlasy
Jestli jste nekdo cetl clanky v tisku ci recenze na i-divadle, neverte tomu:-) nahota se v tomto prakticky nevyskytuje, resp ano, ale cca 3 sec muzske nahoty. Ale jako muzikal dobry, koho zajima muzikal doporucuji, koho nahota nikoliv.
 
Co kuci?
 
https://www.youtube.com/watch?v=-6x0WqlZulE čas 2:42. A ktorá z nich je Markéta a Sabina?
MickeyMouse1  
Madama Butterfly - ND
Na začátku se jedna statistka čachtá topless v bazénku, převážně zády k publiku. Když odchází, ukáže víc. Nejlepší výhled v pravé lóži.
 
murphy19811  
Prolomit vlny - Spolu hra
Sice to uz probehlo o klub vedle, ale opakovani je .... Petra Horvatova - zaverecna scena jen v kalhotkach, cili topless.
 
Výlety páně Broučkovy - Národní divadlo
V první části představení je na jevišti pět tanečnic, které střídavě pózují a tančí zcela nahé. Na představení v prosinci mezi nimi byly např. tanečnice Pražského komorního baletu Markéta Jandová a Sabina Bočková. Ve druhé části se objeví opět, tentokrát jako alegorické sochy v tangách a pomalované barvou.
 
murphy19811  
Ano, videl. Co se týká tohoto tématu, tak nejodvaznejší je Veronika Korytářová, která se ukáže topless a krátce full. Po ní Jana Stránská, hed úvodní scéna. Karolína tentokrát zůstala pozadu a společne s Bárou se ukáží jen ze zadu. Nejlepší výhled je podle mě od 5-6 výše pravá místa z pohledu diváka, mikve je v levo. Uvidíme co se časem změní z předvedeného. Jinak samotná hra, kde jsem viděl zpracování v Praze a MB mě přišla nejslabší, taková jako, že jim to moc nehrálo,ale třeba si to sedne.
supernova000  
Viděl už někdo Mikve v libereckém Malém divadle?
 
Disk 29.11.
Nebyl jste dneska nekdo v Disku na Serve the people?
 
No neni to jen o stesti, musis mu jit trochu naproti:-)
MickeyMouse1  
Do divadla chodím, ale nemám takové štěstí jako vy dva. Ale když na něco kápnu, podělím se.
Co nejaky tip ma nekdo? Nebo chodim jen ja a dvarek?:-)
 
Nasměješ se hodně, ale nahotam nebyla. Nicméně rozhdně doporučuji, fenomenální Martin Polách a ostatní. Pokud chceš v Liberci něco z klubu tak 28.11. dernierá Války a pak možná Mikve, od prosince.