Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Ať tě provází kýla...

Díky identitě 1 na blíže neurčenou dobu panuje v tomto klubu zákaz přispívání anonymů.

i když mi teda přijde, že Novinky to zase nějak divně přeložily (?)
Že bude Oskar čím dál tím víc irelevantní cena, v lepším případě. V horším případě to bude znamenat, že se budou točit sračky.
Leknin wannabe drsňačka, démonská duše 
Že soukromé společnosti budou udílet ceny podle svých vlastních pravidel?
Bože, kam nás tyhle blbosti jednou dostanou...
Dadel Respect my authoritah! 
tak to první kritérium platí neoficiálně už dávno
Mastodont  
Od roku 2024 budou platit nová pravidla pro Oscara za nejlepší film. Filmy, které nebudou obsahovat dost etnických a sexuálních menšin, nebudou mít šanci. Film musí splnit nejméně dva ze čtyř standardů, aby se mohl ucházet o Oscara za nejlepší film. První standard se soustředí na zastoupení na plátně a náměty. Film musí plnit nejméně jedno ze tří kritérií.

První kritérium - film musí mít nejméně jednoho herce v hlavní roli nebo významné vedlejší roli, jenž pochází z menšin (Asiaté, Hispánci, Afroameričané, původní Američané (indián), osoby ze středního východu, severní Afriky, Havajci či osoby z pacifických ostrovů).

V celém hereckém souboru musí tvořit nejméně 30% herců v menších rolích ženy, lidé z etnických menšin, LGBTQ+ komunita nebo lidé s kognitivním či fyzickým postižením nebo špatně slyšící a úplně neslyšící.

https://www.novinky.cz/kultura/filmy-serialy/clanek/nova-pravidla-nemate-homosexualy-zeny-ci-mensiny-zapomente-na-oscara-40335761

https://edition.cnn.com/2020/09/08/entertainment/oscars-rules-changes/index.html