Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

TPReklamaTož koho jste naposled vzali přes hlavu palcátem?

http://games.tiscali.cz/tema/war-of-the-roses-vzhlizi-k-mount-blade-58352

občas se chodím dívat, jestli Turci chystají něco dál; zatím pořád nic...
 
dvanáctiletý děcka imho jedou spíš CS

tak kdy? čas mám teď skoro pořád
 
Je, na ty jejich vykryvaci skillz jsem asi uz moc starej.
Oglokoog I just like plotting  people's downfalls
Já to občas dělávám a je to strašný.
hotspot profesionální povaleč 
Zitrejsi vecer bych bral.
Vojtas Sbíráme chaluhy hnědý a červený  sbíráme chaluhy jsme z toho zmatený!
dnes jdu vecer na pivo a zitra taky :(
 
jsem za, klidně dneska nebo zítra večer
To bychom si tedy mohli nekdy zajit spolecne na nejaky server a nechat si rozsekat lebky od dvanactiletych decek.
 
Vojtas Sbíráme chaluhy hnědý a červený  sbíráme chaluhy jsme z toho zmatený!
vcera WB lezalizovall jsem
 
zase jednou 75% sleva na Steamu, do dnešní jedenácté hodiny
http://store.steampowered.com/sale/MountBlade
 
Ovšem to, jak mi klesají vztahy s mými vazaly, je napřesdržku - každý má nějakou vesnici/hrad/město, přesto když daruji další léno některému (který má klidně tři spojence, kteří ho podporují), u ostatních to klidně klesne až o 10 bodů...
 
btw. uz nekdo udelal MP mod ve kterem se v poli utkaji dva hraci a jejich armady?
 
Pavellova říše již čítá tři města a sedm hradů, k čemuž dost pomohla poslední válka s Khergitským chanátem, kdy jsem po dobytí hradu tento ubránil proti přicválavší armádě, tu pak v poli rozprášil a v následném kořistnickém tažení dobyl levou zadní další dva hrady a město. Zdrcený vládce mi pak nabídl mír, který jsem přijal (přeci jenom je potřeba rozdělit všechen ten majetek a ustavit v městech a hradech obranné posádky).
 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Možný to je ... v hospodách jsou fakt každou chvíli (hledej "Ransom broker!) - nevím teď přesný počet, ale určitě se jich po světě pohybuje tak 6, průběžně střídají hospody, plus v (tuším) Werachegu je "Ramun the slave trader" - v té hospodě je sice pořád, ale zajatce kupuje pevně za 50 denárů bez ohledu na to, co to je za zajatce (pro srovnání - Sea raider má "cenu" tuším 118 denárů, a třeba necennější jsou Swadian knight a Nord huscarl - 240 denárů).
Oglokoog I just like plotting  people's downfalls
Tak to bude asi rozbitej save...
v hospodách je potkávám docela často...
Oglokoog I just like plotting  people's downfalls
Kde se dají prodávat zajatci? Já jsem toho člověka potkal jednou skoro na začátku hry a pár banditů jsem mu dovezl, ale od té doby jsem ho nikdy neviděl.
Oglokoog I just like plotting  people's downfalls
Kuše je hrozně pomalá a na vyšších levelech dává za málo bez ohledu na to, kolik v ní máš skill pointů. Luky jsou lepší.
Využil jsem příležitosti, když mi král nepřidělil hrad, který jsem dobyl a založil si vlastní království. Zatím ke mně přeběhlo (zcela o své vůli!) pět lordů, říše zatím čítá dvě města a tři hrady, imho pěkný začátek.
 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Ač se to nezdá, taktizování je dobrá věc :-). Já si výrazně snížil ztráty při bojích (klasických, nikoli dobývání) s Nordy, a ani to nebylo tak složité:
Používám takřka výhradně jízdu, převážně otrokáře - sice i vycvičený Slaver chef je trochu slabší, než Swadian/Vaegir knight, ale nepřátele jen omráčí (pravda, tupé zbraně mají zase výhodu, že ignorují část nepřátelského brnění), a na prodeji zajatců se dá dobře vydělávat (hlavně ve Warbandu, kde jsou ceny odstupňovány).
Dřív jsem nechával jízdě normální útok - prostě najeli do nepřátel a bili se, většinou sice vyhrávali, ale pak se nepřátelům objevily posily, ty doběhly a už to nebylo tak slavné; navíc jsem si všímal toho, že na začátku boje nepřátelé padali jak mouchy, ale potom už to zdaleka tak rychlé nebylo. Rozdíl je tam jednoduchý - jde o rychlost, když jízda zaútočí tryskem, mají takové bonusy, že slabší nepřátele můžou sejmout na jednu rádnu (a i když třeba nepřítel jejich ránu zablokuje, dost často je srazí koněm, a protože jezdí na chargerech/warhorsech, má to taky nějaký efekt); kdežto když se jen tak motají okolo nepřítele, ty bonusy už jsou mnohem menší, navíc se někdy nechávají pár pěšáky "uvěznit" na místě.
Takže jsem začal používat taktiku - jednotky dostanou rozkaz držet se za mnou, já najedu na "své" části mapy k nějaké rovince (nebo jen mírnému kopečku), kde může moje jízda nabrat rychlost k útoku. Zatím čekám, než se nepřítel přiblíží - má to tu výhodu, že boj se děje dál od místa, kde se nepříteli objeví posily, takže mám víc času vypořádat se s první vlnou, než dorazí druhá. Navíc, pokud to jde, před útokem čekám ještě schovaný za nějakou terénní vyvýšeninou, aby na mě zatím nemohli střílet cizí lučištníci (když to nejde, až tak hrozné to není - jezdci mívají štíty, takže většinu ran zablokují, a oni i koně mají vcelku solidní brnění, takže těch pár šípů, co je případně trefí, zase tolik škod nenadělá). Pak jen dát povel k útoku, v prvním nájezdu a pár dalších minutách boje padne tolik nepřátel, že se jim objeví (případné) posily - ale těm právě trvá tak dlouho, než doběhnou k bojišti, že mám čas se vypořádat se zbytkem první vlny, a zopakovat postup - svolat jízdu zase na "čekací" místo, a opakovat postup, dokud nedojdou nepřátelé ... a ztráty mám oproti obyčejnému útoku tak čtvrtinové :-).