Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hry počítačové i jinéRPG a Dungeony

Spravuje:

TPReklamaTož koho jste naposled vzali přes hlavu palcátem?

Oglokoog I just like plotting  people's downfalls
Kuše je hrozně pomalá a na vyšších levelech dává za málo bez ohledu na to, kolik v ní máš skill pointů. Luky jsou lepší.
Využil jsem příležitosti, když mi král nepřidělil hrad, který jsem dobyl a založil si vlastní království. Zatím ke mně přeběhlo (zcela o své vůli!) pět lordů, říše zatím čítá dvě města a tři hrady, imho pěkný začátek.
 
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Ač se to nezdá, taktizování je dobrá věc :-). Já si výrazně snížil ztráty při bojích (klasických, nikoli dobývání) s Nordy, a ani to nebylo tak složité:
Používám takřka výhradně jízdu, převážně otrokáře - sice i vycvičený Slaver chef je trochu slabší, než Swadian/Vaegir knight, ale nepřátele jen omráčí (pravda, tupé zbraně mají zase výhodu, že ignorují část nepřátelského brnění), a na prodeji zajatců se dá dobře vydělávat (hlavně ve Warbandu, kde jsou ceny odstupňovány).
Dřív jsem nechával jízdě normální útok - prostě najeli do nepřátel a bili se, většinou sice vyhrávali, ale pak se nepřátelům objevily posily, ty doběhly a už to nebylo tak slavné; navíc jsem si všímal toho, že na začátku boje nepřátelé padali jak mouchy, ale potom už to zdaleka tak rychlé nebylo. Rozdíl je tam jednoduchý - jde o rychlost, když jízda zaútočí tryskem, mají takové bonusy, že slabší nepřátele můžou sejmout na jednu rádnu (a i když třeba nepřítel jejich ránu zablokuje, dost často je srazí koněm, a protože jezdí na chargerech/warhorsech, má to taky nějaký efekt); kdežto když se jen tak motají okolo nepřítele, ty bonusy už jsou mnohem menší, navíc se někdy nechávají pár pěšáky "uvěznit" na místě.
Takže jsem začal používat taktiku - jednotky dostanou rozkaz držet se za mnou, já najedu na "své" části mapy k nějaké rovince (nebo jen mírnému kopečku), kde může moje jízda nabrat rychlost k útoku. Zatím čekám, než se nepřítel přiblíží - má to tu výhodu, že boj se děje dál od místa, kde se nepříteli objeví posily, takže mám víc času vypořádat se s první vlnou, než dorazí druhá. Navíc, pokud to jde, před útokem čekám ještě schovaný za nějakou terénní vyvýšeninou, aby na mě zatím nemohli střílet cizí lučištníci (když to nejde, až tak hrozné to není - jezdci mívají štíty, takže většinu ran zablokují, a oni i koně mají vcelku solidní brnění, takže těch pár šípů, co je případně trefí, zase tolik škod nenadělá). Pak jen dát povel k útoku, v prvním nájezdu a pár dalších minutách boje padne tolik nepřátel, že se jim objeví (případné) posily - ale těm právě trvá tak dlouho, než doběhnou k bojišti, že mám čas se vypořádat se zbytkem první vlny, a zopakovat postup - svolat jízdu zase na "čekací" místo, a opakovat postup, dokud nedojdou nepřátelé ... a ztráty mám oproti obyčejnému útoku tak čtvrtinové :-).
 
dvě města a jeden hrad dobyty během několika dní

problém bude v tom, že jsem až do teď používal jednoduchou taktiku "Hrr na ně", holt budu muset začít víc používat příkazy a taktizovat
dík, zkusím (btw já se specializuji na kuši)
Oglokoog I just like plotting  people's downfalls
Vem luk+tři sloty šípů. Začni bitvu, vojákům dej rozkaz stát a snipuj nepřátele z hradeb. Až sejmeš všechny viditelné nepřátele, retreatni a hned znovu zaútoč. Takhle opakuj dokud nevystřílíš všechno co jde, pak bys to už měl dobýt.
Tak po 400 (herních) dnech mám v držení město Dirim (sype pěkných 12K týdně) a dva hrady, celkový příjem za týden byl naposled 20K (mám podniky už skoro ve všech městech); level postavy 30.

Král se rozhodl válčit s Rhodoky a protože jsem maršál, svolal jsem vojsko (sešlo se krásných 1200 jednotek) a vytáhl jsem dobýt zpět Uxkhal. Oblehl jsem, nechal postavit žebřík a zavelel do útoku. A najednou koukám, že už bylo zabito nebo zraněno 100 našich vojáků a nepřátelských jen 20... Cože? Jak je to možné. Zkusil jsem to znovu a stejná situace. Další pokus a tentokrát jsem posílal vojáky samotné, dokud bylo z čeho brát. Nakonec bylo zabito nebo zraněno všech 1200 vojáků a posádka města klesla sotva na polovinu! Rychlý pohled do M&B wiki prozradil proč. Takže tudy ne.

Ale už jsem tím vším nějak znaven, furt se motám tak nějak na místě, takže si zkusím vytvořit novou postavu, tentokráte ženskou a začnu znovu a možná trochu jinak (ten začátek je vlastně ta nejzábavnější pasáž hry...)

 
dle počítadla už mám Warbandu celkem nahráno 113 hodin
hotspot profesionální povaleč 
Silenych hodin to zere. Radsi jsem si dal na neurcito pauzu.
Válka s Khergity byla úmorná. Celkem jsme pod mým vedením dobyli dva nepřátelské hrady, následně jsem o maršálský titul přišel a oba hrady nepřítel dobyl zpět.

Mezitím jsem se oženil, válka skončila a nastalo dlouhé (až podezřele!) období míru, kdy jsem doplnil a vycvičil svou zdecimovanou armádu, zlepšil vztahy s lordy a na radu mé manželky i pár rozporů mezi nimi.

Po měsíci vyhlásil král Sarranidskému sultanátu válku, což mě nejdřív trochu zaskočilo, protože jejich říše už čítala šest měst. Ovšem nic není, jak se zdá. maršál nelenil, svolal vojsko a s minimálním úsilím jsme dobyli naši dávnou državu, Uxkhal a následně jeden blízký hrad (podařilo se mi přemluvit ostatní, aby mi byl hrad věnován, což se mi podařilo). Nepřítel se nezmohl skoro na nic, těch pár skupin, co se odvážilo na dohled bylo převálcován.

Převahy jsem využili a dobyli další hrad (u kterého se mi podařilo získat vesnici, takže už vlastním hrad a dvě vesnice). Válka ještě pokračuje, nicméně nepřítel je rozprášen a brzy už asi bude mír. Chci proto ještě sebrat nějaké lordy a dobýt nějaký další hrad.
 
Aniž bych o to usiloval, byl jsem zvolen maršálem Swádů. Ovšem v momentě, kdy toho z království (i přes mou snahu) moc nezbylo - akorát Suno + cca osm různě roztroušených hradů. Takže jsem svolal lordy, pár se jich sjelo a zkouším to zas nějak dát do kupy. Dobyl jsem jeden hrad (který jsem dostal následně od krále darem, potěšilo), ovšem jiný hrad zase dobyl nepřítel...
 
Oglokoog I just like plotting  people's downfalls
Díky moc, toho bych si normálně nevšiml :)
Zkusím ten fire & sword, Warband už koupenej mám.
Jaase Beware the beast but enjoy the feast he  offers
Zkouším teď Diplomacy mod, a i když zatím moc změn nevidím (resp. nejsem tak "daleko", abych měl nějaké velké území apod.), vidím tady jednu divnou věc - u žádného obchodníka se zbrojí nevidím ani jedny rukavice (jakéhokoli typu), a teď (mám 70. den) už ani boty, i když ty se dřív určitě vyskytovaly (někde jsem si koupil sarranid mail mittens) ...
rychlý google zatím o tom nic neříká - nesetkali jste se s takovým problémem Vy?
 
Do zítřejší 19. hodiny na Steamu sleva 75% na všechny díly
9,99 Euro za kompletní pack, M&B za 4,99 Euro, Warband za 6,24 Eura a Ohněm a mečem 3,74 Eura
 
Pohrabal jsem se v tom, přečísloval to + ještě Troška poladil menu nastavení grafiky/obtížnosti. Stahujte
Začal jsem zas chvíli hrát Warband a zjistil jsem, že trochu předělali číslování jedné sady stringů, což vede k tomu, že to vrací řádek s úplně jiným překladem, případně tam žádný nenajde (a ani v ostatních lokalizacích to není předělané)
 
No jo, je s tím pak víc starostí. Ale člověk je tak nějak svobodnější...
Oglokoog I just like plotting  people's downfalls
Jo, já už mám teď s většinou lordů lepší vztah než mají oni s králem, takže kdybych se rozhodl trhnout, asi bych do začátku pár lordů sebou přetáhnul, ale nechce se mi do toho.
(Neni nad to byt sam sobe kralem)
jj, ukradl jsem to, zhodnotil stejne jako ty a zustal u Warbandu s modifikacemi