Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Nezávazné tlacháníNové

Spravují:

Frazer,
ŠnekReklamaModrý dům (též Modrá vila, Wilfertova vila, Wilfertův dům) je pozdně secesní až raně modernistická vila v Praze na Letné (Holešovice-Bubeneč 291, Na Špejcharu 3). Původně postavena jako budova esoterické umělecké školy vedené Karlem Wilfertem a Richardem Teschnerem, sloužila posléze jako rodinné sídlo a po znárodnění jako shluk kanceláří a reprezentačních prostor podezřelého účelu, než byla v roce 1992 vrácena dědičce někdejšího majitele a prodána Obci křesťanů.

Budova je nyní hlavním českým centrem Obce křesťanů a dějištěm velké části bohatého života pražského sboru OK, ale také sídlem Galerie Josefa Adamce, občanského sdružení Setkávání a Česko-estonského klubu. Při tom všem si ovšem zachovává svou nesmírnou mnohotvárnost a spoustu tajemných zákoutí, takže jen málokdo, kdo se s Modrým domem zaplete, nezůstane zapleten i nadále.


Tento klub byl původně uzavřený a byl určen pro přípravu zcela konkrétního filmového projektu, který se Modrého domu týkal. Protože tento projekt postupně vyšuměl, rozhodli jsme se klub otevřít a využít pro všechny příznivce Modrého domu.


Festival Open House Praha 2020 oficiálně začal včera, tedy začalo ono přípravné období, kdy se konají doprovodné akce před festivalovým víkendem, během něhož budou právě zpřístupněny zúčastněné budovy.

V Modrém domě se první doprovodná akce koná dnes, je to večerní kázání Tomáše Boňka na téma Dům modlitby. Zítra pak pokračujeme filmovým večerem a v sobotu se bude konat koncert studentského kavárensko-jazzového tělesa Burundukův klubík.

O víkendu 5. a 6. září pak budou od 10 do 18 probíhat komentované prohlídky domu a souběžně bude otevřena férová kavárna a dětský koutek.

(Omlouvám se za linkování na Ksichtář, ale kolegyně tam hezky sepsala všechno k festivalu, takže je linkování jednodušší než kopírování.)

Klub nyní využijeme jako předběžné shromaždiště těch, kdo se hodlají zapojit do prezentace Modrého domu v rámci festivalu Open House Praha. V tuto chvíli sem můžete psát i anonymně, uveďte však aspoň do nadpisu, kdo jste, a ideálně si udělejte i uživatelskou registraci, pak je jasnější, kdo co říká.
V Modrém domě se už natáčela spousta filmů, a nyní vznikl další. Filip Vosáhlo napsal povídku Poslední štace Daniela Smiřického a Linda Lopatková podle této povídky natočila krátký film, jehož premiéra následována besedou s širším týmem tvůrců se bude konat už zítra, ve středu 11. března od 19 hodin... kde jinde než v Modrém domě:

Ano, ano.
Nejlíp to medle vypadá na těch závěrečných: https://twitter.com/horakjaromirjan/status/1142864215692234752
Tenhle myslíš?

Skvělý transparent.
Když nebudou rušit, tak pro mě za mě klidně.
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
Prý přijde el diablo a jakes...
A aby tu bylo něco skutečně aktuálního, přidávám pozvánku na Slavnost příběhů v neděli 14. října v Modrém domě. Nechal jsem se tam dokonce zlákat k autorskému čtení (k tomu se tak často neodhodlávám). Číst budu od 16.00, a bude to z Pohádky o Terezce.
Dům je doopravdy modrý
Svým opomněním jsem sem například včas neumístil aktualitu, že Modrý dům je opět doopravdy modrý, tedy že díky grantu od magistrátu, ale především díky přispění mnoha individuálních dárců se podařilo rekonstruovat fasádu:

Tak jsem si po několika letech uvědomil, že existuje tento klub. Pokusím se na to napříště už nezapomenout a sytit to tu aktualitami.
Šnek tu vůbec  není
Modrý dům modrý i zevnitř
A pak sem ještě jistě patří letošní PFko, které Waran a spol. natočili v Modrém domě, jenž pro tento účel na většinu trvání interaktivního filmového příběhu přijal modrou barvu i do interiérů.
Šnek tu vůbec  není
Záletí je už také na webu
Už asi měsíc je celý film Záletí ke shlédnutí na webu, kdyby měl někdo chuť se podívat. Interiérové scény jsou točeny v Modrém domě, všechno ostatní jinde na území Prahy (byť to původně nebylo tak zamýšleno, stal se z toho nakonec film plně pražský).
Šnek tu vůbec  není
Šnek tu vůbec  není
Druhé promítání filmu Záletí, v němž Modrý dům také hraje, se bude konat ve středu 12. června v 19.00 v Galerii.