Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

J_H_,
Joachim

Může vás zajímatReklamaTento klub se zabývá politickou situací ve státech jako je Kuba, Severní Korea či Bělorusko, současnými válkami a konflikty, mezinárodními organizacemi a jejich působností a podobně.

http://www.iir.cz
http://www.iips.cz
http://www.cepsr.com
http://www.cspv.cz
http://policy.euweb.cz
http://www.globalpolitics.cz
http://www.globalaffairs.cz
http://www.psp.cz/kps/pi
http://www.e-polis.cz

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  hrát do noty
Tohle je celkem jedinečný rozhovor o tom jak fungují nejen ruská média, ale i celý stát.

'Your Turn To Lie': Former Russian State TV Cameraman Describes 'The Business Of Misinforming Viewers'

I also remember an amusing incident with [children's author, poet, and author of the lyrics to the Russian national anthem] Sergei Mikhalkov. It was early in the morning and we had to record a telephone interview with him about something immediately. They called Mikhalkov, but it turned out that he was on an airplane that was standing on the runway waiting to take off. The editor called the Kremlin and the flight was delayed by half an hour. I was shocked that they would delay a commercial flight just so Rossia-24 could do a telephone interview.

RFE/RL: You probably know a lot of strange things that happened on the air while you were there. Can you tell us something about that?

Krivenkov: The best-known one is the 146 percent for the 2011 State Duma elections. (Editor's note: While giving the results for each party by region, state television showed several regions where the figures added up to more than 100 percent, including Rostov Oblast, where the seven parties between them polled 146 percent of the vote.)

I worked for several years in one studio with moderators Ivan Kudryavtsev and Anna Shnaider, who were announcing the 146 percent results to the whole country. I asked Anna, Ivan, and Rossia-24 editor in chief Natalya Shchedrinskaya about this. Of course, it wasn't true as [then-Central Election Commission head Vladimir] Churov said that some employee got a nice house overseas for doing that. It was all a lot simpler: The instruction came to Rossia-24 from the Kremlin stating what percentage to show for [the pro-Kremlin party] United Russia. The editor asked, "And what about the other parties?" The answer came: "Just show whatever they got." The editor wasn't going to argue with them. After all, the Kremlin knows best. So she did exactly as she was told. And that's how you get 146 percent.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  hrát do noty
Maas was apparently untroubled by the absurdity of urging Ukraine to de-escalate its own invasion and dismemberment.


https://www.atlanticcouncil.org/blogs/ukrainealert/ukraine-s-slow-but-steady-strangulation-is-taking-place-in-plain-sight
 
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
"Instead, the 9.4 million-euro loan, then worth $12.2 million, dragged her party into the shadowy underworld of Russian cross-border finance, putting it in league with people accused of having ties to Russian organized crime, money laundering and military operations."

Postačuje?
tl;dr

Můžeš to nějak shrnout? Národní fronta dostala půjčku s úrokem 6 %, kterou splácí?

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  jako každou středu
A Russian bank gave Marine Le Pen’s party a loan. Then weird things began happening.

PARIS — When French politician Marine Le Pen needed cash for her far-right party, an obscure Russian bank agreed to help.

Four years later, the bank has gone bust. The owner is facing a warrant for his arrest. Former Russian military officers are demanding money. And the party’s treasurer is sending off some $165,000 every few months to a woman in Moscow, unsure of where the payments ultimately will go.

The money failed to deliver Le Pen the French presidency in last year’s election, denying the Kremlin a powerful ally in the heart of Europe. Instead, the 9.4 million-euro loan, then worth $12.2 million, dragged her party into the shadowy underworld of Russian cross-border finance, putting it in league with people accused of having ties to Russian organized crime, money laundering and military operations.
 
o128 Svět je založen na paradoxu 
Cíl byl splněn?

Vždyť to tam máš napsáno: Vytvořily v arabském světě nové poměry. Nejsou tím, co se čekalo a co zřejmě valná část protestujících zprvu chtěla. Nezrodily se nové demokracie,

Ty zase myslíš na to co vždycky viď
eso Můj syn má advokáta! 
Egypt se zdá docela stabilní a v čím dál méně skryté koalici s Izraelem a Saudskou Arábií proti Iránu.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
I když souhlasím s tím, že AJ nebyla žádná hitparáda, tak agent Muller dovysvětlí:


1. Jak přesně je teď nevýznamný Egypt?
2. Jak se změnilo postavení monarchií zálivu? Před AJ si jen seděly na zlatě a koulely očima?
3. Jaký cíl, Masťo?

Zdeněk Muller píše čím dál víc jako nesmělý hoch z 3. ročníku gymnásia.
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
Jaký cíl?
Bouřlivé časy revolt, které dostaly jméno „arabské jaro“, nevyzněly zcela doprázdna. Vytvořily v arabském světě nové poměry. Nejsou tím, co se čekalo a co zřejmě valná část protestujících zprvu chtěla. Nezrodily se nové demokracie, pouze se z gruntu změnily silové poměry v regiónu. Z někdejších důležitých hráčů na arabské šachovnici jaké představovaly Egypt, Irák a Sýrie, jsou dnes státy nepříliš pevné se sotva odhadnutelnou budoucností. Naproti tomu arabské země Perského zálivu, bohaté monarchie bez demokracie a občanské svobody, jako jsou Saúdská Arábie, Spojené arabské emíráty a Katar, prosperují. Ústup a oslabení někdejších silných protihráčů arabských konzervativních režimů uvolnil bohatším a prosperujícím arabským zemím prostor k expanzi. Mohou dnes bez zábran zasahovat v oslabených částech arabského světa a ovlivňovat poměry u slabších arabských sousedů. V této strategií nejsou zajedno. Naopak si konkurují, udělujíce pomoc a podporu zájmově odlišným táborům uvnitř nestabilních arabských států.

http://blog.aktualne.cz/blogy/zdenek-muller.php?itemid=33025

Cíl byl splněn?
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  jako každou středu
 
markoun fanda mrtvejch červů 
jakou to může mít souvislost?
eso TRADE IS BAD 
1. Saudská Arábie asi rozsekala novináře (měl trvalou adresu v USA) na svojí ambasádě v Turecku.

2. Turecko náhle propustilo amerického pastora Andrew Brunsona, kterého věznilo.

Na pokec?
 
BALCARENKO  
Díky za praktickou ukázku, že dnes může mít svůj blogísek i totální hotentot.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Co to je zase za idiota.
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
17,5 milionů dolarů? Kolik to máme...takových 390 milionů korun, ne? Nu, jsou to žabaři. Pojďme si udělat takové malé korupční srovnání...

https://zpravy.idnes.cz/kancler-vratislav-mynar-zakazky-lany-d80-/domaci.aspx?c=A180206_165452_domaci_lva
Ve zprávě nazvané „Poctivost a boj proti korupci: Palestina 2017“ (Integrity and Combating Corruption: Palestine 2017) AMAN odhaluje stav korupce, nedostatek transparentnosti a odpovědnosti Palestinské samosprávy během roku 2017. Je to jedna z nejkomplexnějších zpráv o široce rozšířené korupci a rozhazování veřejných peněz vedením Palestinské samosprávy.

Zpráva například shledala, že Palestinská samospráva investovala 17,5 milionu amerických dolarů do stavby „prezidentského paláce“ pro Abbáse. Palác je postaven na ploše 4700 metrů čtverečních. Poté, co byl za tento projekt kritizován, rozhodl se Abbás přeměnit tento palác v obrovskou národní knihovnu.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/blizky-vychod-skryty-svet-palestinske-samospravy-f8l-/p_zahranici.aspx?c=A180926_174143_p_zahranici_wag
 
Chudá, mafiemi prolezlá zemička Kosovo náleží do množiny mezinárodně-politických trablů, co zrodilo velmocenské „vyvážení demokracie“ alias „humanitární bombardování“. Tendence, která nejednou bývá v jakémsi rozporu s mezinárodním právním systémem.

Konsekvencí takovýchto postranními úmysly motivovaných ozbrojených zásahů obvykle není rychlé uklidnění poměrů. Už druhý albánský stát, jenž zásahem zvnějšku vznikl, bezesporu není funkčním celkem; krom dalšího se potýká s odstředivými tendencemi. Obecněji s napětím mezi většinovými Albánci a menšinovými Srby, z nichž se stali občané druhé kategorie.

O potenciálu opětovného růstu instability Kosova existuje vícero důkazů, mj. přetrvávající hraničních spory s Bělehradem. Naposledy jsme to viděli při oficiální (albánským vedením posvěcené) dvoudenní návštěvě srbského prezidenta Aleksandra Vučiće, jenž zajel do severních, jeho krajany obývaných oblastí. Primárně mu šlo, popravdě řečeno, o mediální převahu, kteréžto dosáhl navýsost. I když mluvil o svém mrtvém předchůdci Slobodanu Miloševičovi tak, aby neurazil ani jeho příznivce, v jeho projevech převažovalo usmíření. „Most k Albáncům.“

Veteráni kosovských (para)militárních sil, stavějící si hlavu a hlavě sousední země do cesty stavějící barikády hořících pneumatik, jí tak přišli de facto docela vhod. Před tváří mezinárodního společenství mohl Vučić na jejich adresu (nebo spíše adresu příslušných zahraničních podporovatelů) skrytě zasmečovat: „Celá blokáda a chování kosovských Albánců ukázalo, že jsou v situaci, ve které jsme byli my dříve. Situace a problémy se musí řešit mnohem rozumnějšími způsoby, jako jsou jednání a slova. Problémy řešme silnou ekonomikou a rozumem. Nejde vše vyřešit jen zbraněmi a násilím.“

Srbské sdělovací prostředky shledaly prezidentovu zahraniční (?) cestu na Kosovo, k němuž mají mnozí Srbové až mystický vztah, za veliký triumf, jímž byly povzbuzeny rychle se zmenšující krajanské minority v postjugoslávských zemích. Hodně reflektovaly též nenávistná osočování, jaká se na sociálních sítích snesla na hlavy kosovsko-albánských politických lídrů pro údajně projevený strach ze severního souseda.

http://blog.aktualne.cz/blogy/pavel-kopecky.php?itemid=32486
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  zplynovat městské liberály
Babiše se podle informací Novinek zastala česká velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi. Premiérovi napsala, že v přesunu sirotků do kulturně a sociálně odlišné země nevidí smysl. Podle ní je daleko významnější pomáhat na místě, což Česko činí v rámci humanitární a rozvojové spolupráce.
 
ahura_mazda Čisté mufše, čisté