Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek,
Trofozoit,
wiriel

Může vás zajímatReklamaVítám všechny mediky, doktory a hypochondry.
Vyhledávací key words (pro Shagu): doktor, lékař, sestra, nemoc, nemocnice, hypochondr, lék, nemoc

Hypotyreózní ovce

janek The Spice Must Flow  Jak se rodí děti
Přesně tak, člověk se potí, protože snižuje teplotu. Naopak při nástupu horečky bývá zimnice, jak člověk to teplo zase generuje. Na teplotu je asi jedno, jestli paracetamol, ibuprofen nebo aspirin, každý má svoje preference, rozdíly v účinnosti a bezpečnosti jsou v běžných případech zanedbatelné. Já bych asi volil ibuprofen, ale nic proti paracetamolu. Ale jak tu zaznělo od Trofo, ta horečká má svoje důvody a není dobré léčit teploměr.
Pocení je imho důsledek antipyretického účinku. Tělu se sníží nastavení požadované teploty, takže se člověk cítí přehřátý a potí se. Když naopak tělesná teplota roste, pociťuje se chladno.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
No nevim, kdyz si vlezu pod deku potim se i po paralenu (zatimco bez paralenu ne).
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Jde to samo.
To musí bejt práce, vymejšlet tyhlety bonmoty na gramatický chyby, a přitom vždycky taková blbost.
Mně kdysi doktor vysvětloval, že po acylpyrinu se člověk potí, po paralenu ne. Už teda nevím, proč mi to vysvětloval, ale pamatuju si to.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Treba je to u vyrozy jinak.
paralen je dryak mate-li jaterni cirhozu, jinak v poho. je potreba ho nepredavkovat u malych deti. Urcitou nevhodou paralnu (a aspirinu) je kratsi ucinek, takze se musej brat nekolikrat denne. Z tohoto duvodu davam prednost naproxenu pred ibuprofenem, protoze ucinek vydzi skoro cely den. Beru to hlavne pri nastydlych oteklych dutinach
Já jsem kdovíproč doteď žil v dojmu, že Paralen je děsnej dryják a bere se jenom na srážení teploty při vysokých horečkách.
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
co v tomto kontextu znamená vykotila?
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Prakticky vzato všechny tři se používají proti bolesti. Na obyčejný rýmičky to efekt nemá a naopak se po tom člověk cítí mnohem líp než by měl a přechází to. Přecházení by se mohlo taky i slušně vymstít po nějaké době.

Když už je ale stejně doma, tak bych to použila taky akorát, když už je člověku fakt blbě. Nebo bolesti hlavy. Na to, že se člověku motá hlava je nejlepší prostě ležet a spát (ale pravda že občas se musí třeba najíst a pak zjistí, že nešlo o pocit že se mu motá hlava, ale fakt se mu motá třeba kvůli tlaku, to jsem se tak jednou při nějaké vyróze vykotila dvakrát během jednoho dne).
Zabírá na bolesti všechno, aspirin má určité nevýhody, paracetamol je pořád lék první volby (ale údajně se zvykne brát v menší než ekvivalentní dávce, což by měl být pro běžného dospělého 1 g), ibuprofen má navíc protizánětlivé účinky, což při nemoci ne vždycky chcete, ale mnohdy jindy naopak ano.
Paralen není méně účinný, ale lidi ho berou z nějakého podivného důvodu míň. Na horečku bych naopak řekla, že funguje minimálně stejně dobře, možná že i trochu líp. Hlavně na nezánětlivé bolesti u infekcí účinkuje líp (svaly, klouby).
Tady je to celkem pěkne srovnané.
https://www.denik.cz/rodina/tohle-vam-zarucene-pomuze-v-boji-s-chripkou-musite-ale-znat-par-pravidel-20190128.html

Podle mě nijak nesouvisí s tím, jestli se člověk spotí nebo ne. Jak paralen, tak ibalgin mají antipyretické účinky. Nicméně pokud vím se snižování teploty při nemoci mimo vysokých horeček beztak nově spíš nedoporučuje (když už tak si to člověk bere, protože je mu nesnesitelně zle, ne protože má 38,1 a má to bejt dole), protože horečka pomáhá imunitnímum systému.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Hlasuju pro paralen, zabere na bolest hlavy, horecku a zpotis se po nem, coz pomaha.
lillyofthevalley Babiše do koše, motýle za chvíle  nekopat hlubší příkopy
Beru ty léky, na které se ptáš, až při větších bolestech, anebo při velkých horečkách. Na ty podzimní a jarní (rhino)virózy podle typu potíží bronchipret, kalobu atd. a litry čajů s medem a citrónem a rybízového džusu.

Taky silný drůbeží vývar.
Měl jsem rýmičku tenhle víkend. Zůstal jsem ležet v posteli a bral jsem aspirin. Slo mi hlavně o zmírnění pocitu, že mi motá hlava. Takže říkáte antihistaminikum? To jako zyrtec, zodac, analergin...?
aspirin a ibuprofen se muzou kombinovat, ale vzhledem k tomu, ze funguji velmi podobnym mechanismem, moc si tou kombinaci nepomuzete, a muzete si zvysit riziko bolaveho zaludku/zhorseni zaludecnich vredu. Paralen je ve srovnani s aspirinem a brufenem mene ucinny, funguje proti bolesti ale neni moc uciny na snizovani horecky. Ale zase nema vedlejsi ucinky na zaludek (namisto toho pri predavkovani nici jatra), takze tam ta kombinace je vhodnejsi. Nicmene tyhle leky bych bral jen v pripade, ze bych se cejtil fakt mizerne, a mel pretlakovany dutiny a s nim souvisejici bolesti hlavy. V tom pripade by bylo vhodne ale zustat doma v posteli a usrkavat lipovy caj.. Na prechazeni drobne rymicky bych spis pouzil nejaky prostredek proti kasli, plus antihistaminikum, plus pseudoefedrin
Co je lepší, pokud je člověk nachlazenej, na zmírnění obecných příznaků rýmičky - aspirin, paralen nebo ibuprofen?
Proč se aspirin a ibuprofen nesmí kombinovat?