Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek,
Trofozoit,
wiriel

Může vás zajímatReklamaVítám všechny mediky, doktory a hypochondry.
Vyhledávací key words (pro Shagu): doktor, lékař, sestra, nemoc, nemocnice, hypochondr, lék, nemoc

Hypotyreózní ovce

zkusil bych caj z lipoveho kvetu s medem, na noc - decko se sice zpoti po lipaku, ale stejne by nemelo behat venku. A pokud to nepomuze aspon to neublizi. Zrejme ma ucpanou eustachovku, a lipak by mohl pomoci zredit hlen. Pres den mu dejte zvykat nejakou hodne silnou mentolovou zvejkacku.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Vincentka do nosu?
Jedno z mých dětí si minulý týden uhnalo zánět středoušní. Hned druhý den navštíven lékař, nasazeno atb. Bolest je pryč, atb dobrané, ale ucho je pořád zalehlé. Kontrola u doktora až koncem týdne. Dá se tomu zalehnutí nějak pomoct?
 
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Piš víc.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Protože to je ukázka toho, jak i v běžné potravinové výrobě něco zhusta kreativně úchylného, může vést ke zcela neočekávatelným koncům. Priony (extrémně odolné "infekční" proteiny, které umí i normální variantu poskládat jinak podle sebe a způsobovat problémy) vždycky existovaly, je to vesměs takový důsledek stárnutí proteinů v NS obecně. Ale dokud neuděláš něco velmi divného jako jezení cizích mozků nebo tak, tak se nemohou moc dobře šířit.
A teď si představ, že potravinové doplňky jsou různě kreativních řešení plné. Protože na začátku máš nějakou sóju nebo něco a chceš z toho nakoncentrovat jen určitou část.
A nejen doplňky, třeba bezkofeinové kafe louhované v organických rozpouštědlech a jiné zhusta netradiční postupy a změny přináší více nepředvídatelných věci. A protože na ty staré známé předvídatelné už umírali naši předkové, tak o nich víme.
A u chemických látek co potřebuješ čisté a léčiv se to docela hlídá a testuje. Není to o tom, že bychom novými postupy ztrácely vždycky předhled, co se tam stalo. Ale že u "běžných" věcí, se to nedělá, nevyplatí. Protože blbá sója nebo blbá kráva.
Tam pak asi platí, že to co se nevyplatí testovat, by se nemělo moc riskovat/měnit. Je to pak jenom statistická pravděpodobnost, že se častěji něco stane.
Nevím, jestli to už je srozumitelné.

Ale zase upřímně, potřebovala bych mít daleko víc důkazů o tom, že je to nějak skutečně závažně rizikovější. Aby to vůbec za tuhle debatu stálo :) Jsou ale věci, které nepoznáte hned, například kontaminace těžkými kovy může podle intenzity klidně unikat zjištění dlouho.
Istral seci kricali od stracha 
Ano, tlak+teplota + čas. POkud si to ještě dobře pamatuju, tak asi snížili teplotu, aby ušetřili, a tím se to podělalo.
Vaření tuším nestačí, nejsem si jistý jestli pomůže autokláv.
Istral seci kricali od stracha 
No, když to blbě uvaříš, a jsou v tom priony, tak jo.
Co se stane, když se krávy krmí namletýma mrtvýma krávama? Dostanou nemoc šílených krav?
V tom případě nechápu, proč jsi na konec šoupla ty krávy.
drinker ... 
But... but... univerzita v Sarajevu udelala vyzkum a v nem vodikova voda mela pozitivni ucinky!
Hydrogen water
leciva voda obohacena vodikem!!

100% blabol, ale velmi profesionalne vyhlizejici. Naprosto neucinne ikdyz jiste zdravi neskodne. Jedine, co vam to udela, je dira do rozpoctu/

https://twitter.com/SyntheticAli/status/1188476819873419265
 
hlavni pruser je tam v tom, ze se do mediciny a vyroby leku pletou diletanti, a ze to nikdo to nehlida. Myslim ze existuje dobry duvod, proc se lidovi lecitele posilaj do vezeni. "potravinove doplnky" casto nemaj za sebou nic lepsiho nez pomatence a podvodniky, co vydelavaj spoustu penez propagaci pavedy. A jeste je to zabaleny do profesionalne vyhlizejicich lahvicek, s pseudovedeckymi blaboly
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
No ale já to nepíšu.
Potravinový doplněk je z principu vysoce procesovaný. Mnohem víc než běžné potraviny. Vysoká míra zprocesování + menší kontrola jednotlivých mezikroků = vyšší riziko.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Presne. Ono se rekne normalni potraviny, ale ktere potraviny dneska pouzivaji onen "staleti provereny normalni proces"? A i kdyz oficialne pouzivaji, nejaka firma se muze rozhodnout usetrit ...

Na veci ktere se cekaji se jeste obcas prijde, treba salmoneloza a podobne, ale veci ktere se necekaji muzou prekvapit jak u potravinovych doplnku tak u potravin.
Ano, a proto hkmaly píše, že stejný riziko je u potravin, čili dělat z potravinových doplňků strašidlo je hovadina. Tedy aspoň já to tak chápu.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
U normálních potravin se taky předpokládá nějaký "normální" proces, který je po staletí plus mínus stejný a proto považovaný za bezpečný. Dát zvířeti nažrat a pak ho zabít, nebo zasadit kytku a pak ji urvat, nemá zdánlivě příliš kroků kde by se do toho mohla vnést chyba jako dole popisované. I základní zpracovatelské postupy jsou staletí staré.
Antibiotické prevence jsou u chovů v EU zakázané, zpracování dodržuje hygienické normy.
Metanolová aféra je dobrý příklad, destilace lihu pro lidskou spotřebu je přísně hlídaná. Ovšem destilace pro ostřikovače do aut zas tolik ne. A když to ilegálně nahradíte, tak obcházíte nejen daně, ale taky ty kontroly. Tady jde ale o to, že to nemusí být nic ilegálního a může se stát průšvih.
To takhle krmíte krávy namletýma mrtvýma krávama, protože vám to přijde jako nic proti ničemu a může z toho vzniknout něco, co nikdo nečekal a aféra desetiletí.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
... predpokladam, ze kdyby tam zustalo tolik kyseliny sirove aby to bylo nebezpecne, tak by to bylo okamzite poznat na chuti.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
... mozna jeste lepsi priklad by byla methanolova afera, i kdyz alkohol se svym zpusobem kontroluje ...
skull Buchtingova sůl je nejlepší!  Každá jiná je mnohem větší šmejd!