Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek,
Trofozoit,
wiriel

Může vás zajímatReklamaVítám všechny mediky, doktory a hypochondry.
Vyhledávací key words (pro Shagu): doktor, lékař, sestra, nemoc, nemocnice, hypochondr, lék, nemoc

Hypotyreózní ovce

wiriel Beneficium beneficio provocatur  
17. listopadu je opravdu daleko.
Já si musím postěžovat na svou zubařku. Dělá dobře, ale už se víc věnuje laboratoři než pacientům a má ordinační hodiny jen dva dny v týdnu. V polovině listopadu mi odvrtala jeden zub se starou plombou, dala do něj provizorku a objednala mě až na 17 listopadu. Přišel jsem s bolestí v dásni a přecitlivělostí na studené na jednom místě. Ale jako extrémně bolestivá přecitlivělost. Imho kaz. Projela mě velkým RTG a pak ještě lokálním RTG a kaz nenašla. Viklala se mi v té bolavé dásni sedmička. Udělala výplach a jako dobrý. Bolet to po jednom výplachu samozřejmě nepřestalo a zánět zůstává dál. Po týdnu jsem to nevydržel a šel za ní znovu. Divila se. Nicméně pak zjistila, že mám opravdu kaz hned vedle na osmičce. Tak mi ho odvrtala a dala zas provizorku a 17. ahoj. Jakože dobrý, přecitlivělost na studené se zklidnila, takže už zas můžu pít pivo a bílé víno. Udělala samo druhý proplach dásně, což taky trochu pomohlo. Ale bolest nezmizela a asi jen tak nezmizí. Dneska jsem si musel vzít ibalgin. Jelikož prášky téměř neberu, tak mi zabírají dobře. Jenže 17. je ještě daleko. :/
 
Fe2+ ma docela dobrou vstrebatelnost, v tehle forme se s nim obohacuji testoviny
Taky bych byl raději, ale není zas blbej. Do toho nepůjde. Přibrat trochu potřebuje. Byl jak lunt. Sranda bude, až to za 20 let bude chtít zase shazovat.
Reakce na | Vlákno  
aha, nevšim jsem si, že jsme v medicíně, tak skalpely...
jako myslíte, že by se z minerálek daly dělat třeba traverzy?
Využitelnost železa z železitých minerálek?
Nevíte někdo, jak je to s využitelností železa v železitých kyselkách, jako je třeba Il-sano, které má složení:

Celkový obsah rozpustných pevných součástí: 564 mg/l
Kationty (mg/l): Na+ 26,5, K+ 4,1, Mg2+ 54,5, Ca2+ 70,9, Mn2+ 1,02, Fe2+ 38,5
Anionty (mg/l): F- 0,12, Cl- 13,3, SO4 2- 56,6, H2SiO3 98,5, HCO3- 534, NO3- 0,06

?

 
asi jste na to uz moc starej a nemocnej, zadna nemocenska by si vas stejne nevzala
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
chtěl bych si vzít nemocenskou.
vzit si nemocenskou a lenosit za pomoci lipoveho caje s medem. (Mam rad jeho chut, uvolni to prudusky, a v posteli nevadi, kdyz se clovek po lipaku spoti jako cune)
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
takže nejlepší je při nachlazení nedělat nic?
 
janek The Spice Must Flow  Jak se rodí děti
Přesně tak, člověk se potí, protože snižuje teplotu. Naopak při nástupu horečky bývá zimnice, jak člověk to teplo zase generuje. Na teplotu je asi jedno, jestli paracetamol, ibuprofen nebo aspirin, každý má svoje preference, rozdíly v účinnosti a bezpečnosti jsou v běžných případech zanedbatelné. Já bych asi volil ibuprofen, ale nic proti paracetamolu. Ale jak tu zaznělo od Trofo, ta horečká má svoje důvody a není dobré léčit teploměr.
Pocení je imho důsledek antipyretického účinku. Tělu se sníží nastavení požadované teploty, takže se člověk cítí přehřátý a potí se. Když naopak tělesná teplota roste, pociťuje se chladno.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
No nevim, kdyz si vlezu pod deku potim se i po paralenu (zatimco bez paralenu ne).
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Jde to samo.
To musí bejt práce, vymejšlet tyhlety bonmoty na gramatický chyby, a přitom vždycky taková blbost.
Mně kdysi doktor vysvětloval, že po acylpyrinu se člověk potí, po paralenu ne. Už teda nevím, proč mi to vysvětloval, ale pamatuju si to.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Treba je to u vyrozy jinak.
paralen je dryak mate-li jaterni cirhozu, jinak v poho. je potreba ho nepredavkovat u malych deti. Urcitou nevhodou paralnu (a aspirinu) je kratsi ucinek, takze se musej brat nekolikrat denne. Z tohoto duvodu davam prednost naproxenu pred ibuprofenem, protoze ucinek vydzi skoro cely den. Beru to hlavne pri nastydlych oteklych dutinach
Já jsem kdovíproč doteď žil v dojmu, že Paralen je děsnej dryják a bere se jenom na srážení teploty při vysokých horečkách.