Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek,
Trofozoit,
wiriel

Může vás zajímatReklamaVítám všechny mediky, doktory a hypochondry.
Vyhledávací key words (pro Shagu): doktor, lékař, sestra, nemoc, nemocnice, hypochondr, lék, nemoc

Hypotyreózní ovce

Já jsem kdovíproč doteď žil v dojmu, že Paralen je děsnej dryják a bere se jenom na srážení teploty při vysokých horečkách.
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
co v tomto kontextu znamená vykotila?
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Prakticky vzato všechny tři se používají proti bolesti. Na obyčejný rýmičky to efekt nemá a naopak se po tom člověk cítí mnohem líp než by měl a přechází to. Přecházení by se mohlo taky i slušně vymstít po nějaké době.

Když už je ale stejně doma, tak bych to použila taky akorát, když už je člověku fakt blbě. Nebo bolesti hlavy. Na to, že se člověku motá hlava je nejlepší prostě ležet a spát (ale pravda že občas se musí třeba najíst a pak zjistí, že nešlo o pocit že se mu motá hlava, ale fakt se mu motá třeba kvůli tlaku, to jsem se tak jednou při nějaké vyróze vykotila dvakrát během jednoho dne).
Zabírá na bolesti všechno, aspirin má určité nevýhody, paracetamol je pořád lék první volby (ale údajně se zvykne brát v menší než ekvivalentní dávce, což by měl být pro běžného dospělého 1 g), ibuprofen má navíc protizánětlivé účinky, což při nemoci ne vždycky chcete, ale mnohdy jindy naopak ano.
Paralen není méně účinný, ale lidi ho berou z nějakého podivného důvodu míň. Na horečku bych naopak řekla, že funguje minimálně stejně dobře, možná že i trochu líp. Hlavně na nezánětlivé bolesti u infekcí účinkuje líp (svaly, klouby).
Tady je to celkem pěkne srovnané.
https://www.denik.cz/rodina/tohle-vam-zarucene-pomuze-v-boji-s-chripkou-musite-ale-znat-par-pravidel-20190128.html

Podle mě nijak nesouvisí s tím, jestli se člověk spotí nebo ne. Jak paralen, tak ibalgin mají antipyretické účinky. Nicméně pokud vím se snižování teploty při nemoci mimo vysokých horeček beztak nově spíš nedoporučuje (když už tak si to člověk bere, protože je mu nesnesitelně zle, ne protože má 38,1 a má to bejt dole), protože horečka pomáhá imunitnímum systému.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Hlasuju pro paralen, zabere na bolest hlavy, horecku a zpotis se po nem, coz pomaha.
lillyofthevalley Babiše do koše, motýle za chvíle  nekopat hlubší příkopy
Beru ty léky, na které se ptáš, až při větších bolestech, anebo při velkých horečkách. Na ty podzimní a jarní (rhino)virózy podle typu potíží bronchipret, kalobu atd. a litry čajů s medem a citrónem a rybízového džusu.

Taky silný drůbeží vývar.
Měl jsem rýmičku tenhle víkend. Zůstal jsem ležet v posteli a bral jsem aspirin. Slo mi hlavně o zmírnění pocitu, že mi motá hlava. Takže říkáte antihistaminikum? To jako zyrtec, zodac, analergin...?
aspirin a ibuprofen se muzou kombinovat, ale vzhledem k tomu, ze funguji velmi podobnym mechanismem, moc si tou kombinaci nepomuzete, a muzete si zvysit riziko bolaveho zaludku/zhorseni zaludecnich vredu. Paralen je ve srovnani s aspirinem a brufenem mene ucinny, funguje proti bolesti ale neni moc uciny na snizovani horecky. Ale zase nema vedlejsi ucinky na zaludek (namisto toho pri predavkovani nici jatra), takze tam ta kombinace je vhodnejsi. Nicmene tyhle leky bych bral jen v pripade, ze bych se cejtil fakt mizerne, a mel pretlakovany dutiny a s nim souvisejici bolesti hlavy. V tom pripade by bylo vhodne ale zustat doma v posteli a usrkavat lipovy caj.. Na prechazeni drobne rymicky bych spis pouzil nejaky prostredek proti kasli, plus antihistaminikum, plus pseudoefedrin
Co je lepší, pokud je člověk nachlazenej, na zmírnění obecných příznaků rýmičky - aspirin, paralen nebo ibuprofen?
Proč se aspirin a ibuprofen nesmí kombinovat?
 
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
tak určitě
 
Narovinu? Ať na to sere. Jestli takhle mladej začíná s tímhle (byť neškodným), můžeš IMHO čekat, že se brzo vrhne na různé peptidy a jiné steroidy. Pokud to nedělá vyloženě vrcholově, tak mu bude stačit dobře zvolená strava.
lillyofthevalley Babiše do koše, motýle za chvíle  nekopat hlubší příkopy
Chutnaj mi.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
:)
 
Istral vy ciniku je mi z vas na zvraceni 
Užívání přerušte. cist s třapatkou jsou virům úplně ukradený.
lillyofthevalley Babiše do koše, motýle za chvíle  nekopat hlubší příkopy
Myslela jsem si to, ale tak raději to předhodím okounímu plénu.
Já myslím, že tý vakcíně jsou cist s třapatkou úplně ukradený :)
lillyofthevalley Babiše do koše, motýle za chvíle  nekopat hlubší příkopy
Byla jsem se včera očkovat. Už jsem byla po viróze bez jakýchkoliv potíží, oproti plně zdravému stavu chabější čichové vjemy za nějaký problém nepovažuji.

Do rána mírné bolesti v krku a mírné otoky krčních uzlin. Podle letáku k vakcíně možná součást reakcí na vakcínu, jimiž se není potřeba nějak vzrušovat.

Používala jsem teď v době virózy kapky VIROSTOP (výr. Fytofontána, bylinky cist krétský a třapatka nachová, pomocné doplňující máta a grapefruit), je vhodné užívání přerušit, abych nešla nějak proti té vakcíně a imunizace proběhla tak, jak má?
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Neumi. Respektive, neumi to vypocitat, jenom to podle nejakeho algoritmu ziskaneho statisticky tipuje.
To mi rekli na koznim ve Stepansky. Chemicka sloucenina je nejaka dlouha + asi 25 ruznych zkratek a jinach slov k zakryti toho, ze je katon pritomen. Ja to hledam pod methylpropional nebo methylizothiazolinone.
(museli jsme teď koupit novou váhu, která - netuším jak - umí vypočítat i hmotnost kostí, vody a já nevím čeho všeho. Přitom mně to ukazuje furt stejně hnusný číslo jako váha stará)
Ok, dík. On je jak lunt, takže za navázání čehokoliv bude rád. :)