Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek,
Trofozoit,
wiriel

Může vás zajímatReklamaVítám všechny mediky, doktory a hypochondry.
Vyhledávací key words (pro Shagu): doktor, lékař, sestra, nemoc, nemocnice, hypochondr, lék, nemoc

Hypotyreózní ovce

Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Hlavně lidé, kteří mají zrovna dovolenou.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Trochu to naráží na to co jsem říkala. Postupně nacházíme způsoby a kombinace na různé lame rakoviny. Jejich incidence klesne, ale zbudou ty drsné co se s nikým nemažou. Kromě toho pokud mezitím populace neumírá na kardiovaskulární problémy, prodlužuje se věk a s věkem zase stoupá incidence nádorů všeho druhu, protože imunitní systém taky stárne, je poškozený, buňky jsou poškozené a nějaká taková svině lépe unikne. Takže pokud se nebavíme o přežití, incidencích, tak rakovina jako taková má pořád tu kartu v ruce, že bude před náma. Jako viry a tak, ale těm se umíme líp bránit. Dokud nebudeme schopní vyvýjet léčbu individuálně a stejně rychle jako se nádory přizpůsobujou, tak jsme nad ní definitivně nevyhráli.
Na to si myslím počkáme.

Tyhlety věci s virama a tak se ukazujou dost účinné v laboratoři, ale v celé populaci je to trochu rozdíl. I kdyby to bezvadně fungovalo, nakonec zbyde část rezistentních nádorů/část lidí co netoleruje tuhle léčbu, jedna bitva vyhraná, další zbývá. Když se prvně myslelo, že virovýma vektorama zachráníme děcka bez imunity genovou terapií, tak dost z nich dostalo leukemii. Takže je tam vždycky určitá opatrnost potřeba.
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
Od toho jsou chytřejší a aktivnější lidé, jako tady dr. trofozoit, aby mysleli a pracovali za nás.
Moirain za všechno se platí.. 
+1 ale nechtělo se mi moc přemýšlet, abych to rozumně zformulovala
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
Děkuji, něco takového jsem očekával.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Mezi 1975 a 2015 prý klesla výrazně incidence v USA, protože screening identifikuje ještě prekancerózní změny. Prý víc než o 50 procent. Zároveň se přežití dost liší podle stádia. Takže pokud dřív většinu chytli v prvním stádiu (lidi co chodí k lékařům), tak přežití bylo dost dobrý. Tihle teď vypadnou ze statistiky protože se to zachytí ještě před tím než se to nazývá nádor. Pak tam zůstávají ale akorát ti, co k doktorům nechodí nebo whatever, a u nich se na to přijde až v pozdějších fázích a přežití je tam pak o dost horší
Neznamená to teda, že se léčba zhoršila, ale díváme se už na biasovaná data.
IMHO.
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
(a příčina toho sníženy doby přežití je známá nebo tušená?)
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
U některých typů rakoviny se příliš nepohnulo s dobou přežití, i přes různé nové léčby, ano. U některých se s tím pohnulo hodně. Jsem tuhle viděla nějaký graf, kde se naopak od sedmdesátých let doba přežití karcinomu děložního hrdla dokonce mírně snížila.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Nektere rakoviny na lecbu nereaguji ne?
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Nakažlivý je furt.
Ale člověk který už HSV1 má, se jím nemůže nakazit znova. Nicméně je to primárně kvůli existujícím protilátkám, ty mu neumožní se někde potulovat a usadit.
Ale může se nakazit tím odlišným HSV, pokud ho ještě nemá.
schrodingerova   .
herpes simplex
možná bude Trofo vědět - jak je to vlastně s nakažlivostí oparu classique (HS1 event. HS2). Nakažlivý je, ale není nakažlivá jenom primoinfekce? Resp. když už mám ten svůj vlastní zalezlý někde v gangliích, může mě nakazit někdo tím svým, když má výsev?
 
Já vím. Ale zdá se, že se prodlužuje doba přežití a kvalita toho dožívání. A taky mi přijde, že ve fázích klinických studií jsou už docela slibně metody.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Ani moc ne. Zlepšuje se to jako všechno v medicíně, ale žádnýho total cancer killera nemáme. A vzhledem k tomu, že se prodlužuje věk, tak se starším obyvatelstvem budou přibývat i rakoviny. I když je umíme líp léčit (ale to se liší od typu a taky dost od věku).

Nicméně ten xkcd obrázek je stále velmi přesný. Není dnes už takový problém in vitro zabít jakoukoliv rakovinu. Problém je udělat to i v živém člověku, případně mnoha různých živých lidech s různými rakovinami. Aby to ten člověk taky přežil.
Moirain za všechno se platí.. 
jo, lasik párty :)
Micana Finish your plokta. 
Ano, to se mi na RC taky opatrně zamlouvá. Ty marketingové haha akcičky jsou mi spíš nepříjemné (lasik párky mě na okamžik zmátly - myslíš, "lasik párty", nebo doba zase už pokročila?). Oni teda zůstali na starých cenách a různé ty Lexumy zlevnily tak na půlku, jenže já trpím pocitem, že co je levné, nemůže být dobré, jsem v tomhle perfektní hejl.

Akorát mi vadí to vytahování se komatózními celebritami na webovkách, toho Menzela už by mohli stáhnut.
+11
kacule1 je země kulatá? 
Ano spravila se jí krátkozrakost, ale nablízko teď vidí hůř (jako když měla před tím ty brýle na dálku, ale už si nemá co sundat:-)
kacule1 je země kulatá? 
Kolegova manželka šla teď ve 45 na korekci krátkozrakosti. Žádný problém neměla (teda z mého pohledu, pro ni bylo nejhorší že se nemohla skoro měsíc malovat :-))
sefka me maminky byla strasliva jezibaba. Bylo ji nejmin 60 v dobe, kdy ji udelali uspesnou ocni laserovou operaci. A to bylo v r. 1990
Nevimjaky znamy mi rikal, ze nekdy po 40. roce chtel na laser oci a taky mu sdelili, ze je na to moc stary. Ja byla na laseru nekdy pred vice nez 10 lety ve vojensky, takze me poznatky uz taky nejsou relevantni.