Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek,
Trofozoit,
wiriel

Může vás zajímatReklamaVítám všechny mediky, doktory a hypochondry.
Vyhledávací key words (pro Shagu): doktor, lékař, sestra, nemoc, nemocnice, hypochondr, lék, nemoc

Hypotyreózní ovce

Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
Děkuji, něco takového jsem očekával.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Mezi 1975 a 2015 prý klesla výrazně incidence v USA, protože screening identifikuje ještě prekancerózní změny. Prý víc než o 50 procent. Zároveň se přežití dost liší podle stádia. Takže pokud dřív většinu chytli v prvním stádiu (lidi co chodí k lékařům), tak přežití bylo dost dobrý. Tihle teď vypadnou ze statistiky protože se to zachytí ještě před tím než se to nazývá nádor. Pak tam zůstávají ale akorát ti, co k doktorům nechodí nebo whatever, a u nich se na to přijde až v pozdějších fázích a přežití je tam pak o dost horší
Neznamená to teda, že se léčba zhoršila, ale díváme se už na biasovaná data.
IMHO.
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
(a příčina toho sníženy doby přežití je známá nebo tušená?)
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
U některých typů rakoviny se příliš nepohnulo s dobou přežití, i přes různé nové léčby, ano. U některých se s tím pohnulo hodně. Jsem tuhle viděla nějaký graf, kde se naopak od sedmdesátých let doba přežití karcinomu děložního hrdla dokonce mírně snížila.
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Nektere rakoviny na lecbu nereaguji ne?
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Nakažlivý je furt.
Ale člověk který už HSV1 má, se jím nemůže nakazit znova. Nicméně je to primárně kvůli existujícím protilátkám, ty mu neumožní se někde potulovat a usadit.
Ale může se nakazit tím odlišným HSV, pokud ho ještě nemá.
schrodingerova   .
herpes simplex
možná bude Trofo vědět - jak je to vlastně s nakažlivostí oparu classique (HS1 event. HS2). Nakažlivý je, ale není nakažlivá jenom primoinfekce? Resp. když už mám ten svůj vlastní zalezlý někde v gangliích, může mě nakazit někdo tím svým, když má výsev?
 
Já vím. Ale zdá se, že se prodlužuje doba přežití a kvalita toho dožívání. A taky mi přijde, že ve fázích klinických studií jsou už docela slibně metody.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Ani moc ne. Zlepšuje se to jako všechno v medicíně, ale žádnýho total cancer killera nemáme. A vzhledem k tomu, že se prodlužuje věk, tak se starším obyvatelstvem budou přibývat i rakoviny. I když je umíme líp léčit (ale to se liší od typu a taky dost od věku).

Nicméně ten xkcd obrázek je stále velmi přesný. Není dnes už takový problém in vitro zabít jakoukoliv rakovinu. Problém je udělat to i v živém člověku, případně mnoha různých živých lidech s různými rakovinami. Aby to ten člověk taky přežil.
Moirain za všechno se platí.. 
jo, lasik párty :)
Micana Finish your plokta. 
Ano, to se mi na RC taky opatrně zamlouvá. Ty marketingové haha akcičky jsou mi spíš nepříjemné (lasik párky mě na okamžik zmátly - myslíš, "lasik párty", nebo doba zase už pokročila?). Oni teda zůstali na starých cenách a různé ty Lexumy zlevnily tak na půlku, jenže já trpím pocitem, že co je levné, nemůže být dobré, jsem v tomhle perfektní hejl.

Akorát mi vadí to vytahování se komatózními celebritami na webovkách, toho Menzela už by mohli stáhnut.
+11
kacule1 je země kulatá? 
Ano spravila se jí krátkozrakost, ale nablízko teď vidí hůř (jako když měla před tím ty brýle na dálku, ale už si nemá co sundat:-)
kacule1 je země kulatá? 
Kolegova manželka šla teď ve 45 na korekci krátkozrakosti. Žádný problém neměla (teda z mého pohledu, pro ni bylo nejhorší že se nemohla skoro měsíc malovat :-))
sefka me maminky byla strasliva jezibaba. Bylo ji nejmin 60 v dobe, kdy ji udelali uspesnou ocni laserovou operaci. A to bylo v r. 1990
Nevimjaky znamy mi rikal, ze nekdy po 40. roce chtel na laser oci a taky mu sdelili, ze je na to moc stary. Ja byla na laseru nekdy pred vice nez 10 lety ve vojensky, takze me poznatky uz taky nejsou relevantni.
 
Moirain za všechno se platí.. 
četla jsem odspoda
co se ceny operace týče, mně je RC naopak sympatické, že si nehraje na různé akční víkendy, akce 8+1, lasik párky a podobně
když jsem tam byla před 9 lety, tak ta moje operace vycházela cca stejně, jako jinde (a z kvality zákroku předloni hýkala nadšením náhodná očařka, u které jsem byla na běžné kontrole)
Moirain za všechno se platí.. 
Zkus se poptat v Refrakčním centru Praha, tam mi operovali krátkozrakost a nejevili se mi tak, že by mne do operace za každou cenu tlačili, naopak, neslibovali mi doživotní záruky. Mívali základní vyšetření, které prý řekne tak na 95 % zda je operace možná či nemožná, zdarma.
Tak ono to docela vychází.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Cells

Ale jako treba to alespon u nejakeho typu rakoviny vyjde ...