Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek,
Trofozoit,
wiriel

Může vás zajímatReklamaVítám všechny mediky, doktory a hypochondry.
Vyhledávací key words (pro Shagu): doktor, lékař, sestra, nemoc, nemocnice, hypochondr, lék, nemoc

Hypotyreózní ovce

kacule1 je země kulatá? 
Ano spravila se jí krátkozrakost, ale nablízko teď vidí hůř (jako když měla před tím ty brýle na dálku, ale už si nemá co sundat:-)
kacule1 je země kulatá? 
Kolegova manželka šla teď ve 45 na korekci krátkozrakosti. Žádný problém neměla (teda z mého pohledu, pro ni bylo nejhorší že se nemohla skoro měsíc malovat :-))
sefka me maminky byla strasliva jezibaba. Bylo ji nejmin 60 v dobe, kdy ji udelali uspesnou ocni laserovou operaci. A to bylo v r. 1990
Nevimjaky znamy mi rikal, ze nekdy po 40. roce chtel na laser oci a taky mu sdelili, ze je na to moc stary. Ja byla na laseru nekdy pred vice nez 10 lety ve vojensky, takze me poznatky uz taky nejsou relevantni.
 
Moirain za všechno se platí.. 
četla jsem odspoda
co se ceny operace týče, mně je RC naopak sympatické, že si nehraje na různé akční víkendy, akce 8+1, lasik párky a podobně
když jsem tam byla před 9 lety, tak ta moje operace vycházela cca stejně, jako jinde (a z kvality zákroku předloni hýkala nadšením náhodná očařka, u které jsem byla na běžné kontrole)
Moirain za všechno se platí.. 
Zkus se poptat v Refrakčním centru Praha, tam mi operovali krátkozrakost a nejevili se mi tak, že by mne do operace za každou cenu tlačili, naopak, neslibovali mi doživotní záruky. Mívali základní vyšetření, které prý řekne tak na 95 % zda je operace možná či nemožná, zdarma.
Tak ono to docela vychází.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Cells

Ale jako treba to alespon u nejakeho typu rakoviny vyjde ...
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
To vypadá zajímavě!
 
kultakutri molekularni ekologie!  
Se vyptam sestrenky ocarky, azzrocna nebudem u babicky na veceri.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Je tam víc parametrů ale na většinu z nich IMHO nepotřebuješ nějaký předběžný vyšetření ta tři tisíce.
Pro mě je to hlavní no-go především proto, že po operacích se zvyšuje riziko problémů se suchýma očima. Protože s tím mám problémy už teď, že kvůli tomu nenosím ani čočky, tak myslím, že už to doklepu.
Micana Finish your plokta. 
Jo, tohle si taky říkám, moje babička po operaci šedého zákalu prodělané v pětaosmdesáti vidí jak rys.

Každopádně dík všem. Kdybyste měli tip na nějaké centrum, kde poskytujou opravdu předběžnou konzultaci a do ničeho vás netlačej (bylo mi doporučováno Refrakční centrum, kde prý netlačej, ale je teda zas ta operace dvakrát tak drahá než jinde), tak budu ráda.
Micana Finish your plokta. 
S tím předoperačním: oni to obvykle nabízejí coby podrobnou předběžnou konzultaci, je to vyšetření očí, ne takové to standardní EKG a tak. Já bych to prokonzultovat potřebovala, protože jsem laik a z nadšených materiálů očních klinik toho moc nevyčtu. Např. fakt nevím, jak je to s tím věkem, protože to se na webovkách moc neuvádí (negooglete za mě - všechno, co se dá na webu zjistit, jsem už zjistila).

Další věc je, že bych se chtěla objektivně dozvědět pro a proti v mém konkrétním případě (což jsem chtěla zjistit od té očařky, ale vnímala jsem u ní stejnou zaujatost proti laseru, jakou znám v této problematice od optiků).

No a pak např. jedna kamarádka se jen díky známosti s operujícím lékařem (který s ní šel na kafe - při tom "předoperačním vyšetření" jí tohle vůbec neřekli) dozvěděla, že v určitých případech, asi u těch "starších", tě operace krátkozrakosti připrací o vidění nablízko hned, čili je lepší domluvit se na mírném podkorigování, aby to šlo pomaleji. No a tohle je třeba pro mě námět k zamyšlení a k delším úvahám - chci kvůli víceméně kosmetické operaci přijít o vidění nablízko dřív, než je to nutné? Chci mít po operaci pořád ještě jednu dioptrii mínus? Čili zacálovat tři tisíce a vědět, že tohle vyšetření za tři měsíce vyvane, když já se chci rozhodovat třeba čtyři měsíce nebo rok, se mi moc nechce - klidně to zacáluju, ale nechci tam přijít rovnou jako další kus na sál, když o tom vlastně lautr nic nevím.
Micana Finish your plokta. 
Aha! Mně tamta doktorka řekla, že po čtyřicítce začíná člověk vidět blbě nablízko a tudíž že oko pracuje (a stejně bych musela nosit brejle, akorát nablízko). Poskládala jsem si z toho to, že prostě počkám, až budu vidět fest blbě nablízko, a pak půjdu na operaci, abych nemusela nosit brýle dvoje, ale zase jenom jedny.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Nevim proc by laserove operace byli omezene vekem kdyz operace sedeho zakalu naopak jindy nez ve vysokem veku nebyvaji zapotrebi ... a hoji se to urcite hur.
Nevím jak dneska, ale před cca 15 lety to s předoperačním vyšetřením před laserem bylo přesně, jak píšeš - platilo jenom omezenou dobu, pak by se muselo jít znova. (O věkovém omezení jsem nikdy neslyšela.)
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Laserový centra samozřejmě jsou rádi, když si to někdo chce zaplatit, na druhou stranu, protože je taky konkurence, tak si nemyslím, že si můžou úplně dovolit pacientovi zlehčit potenciální rizika, protože když se něco posere, tak je pacient pomluví. Obecně se čím je člověk starší, tím hůř cokoliv hojí. Nevím ale jestli 43 je ještě tak kritický věk v tomto ohledu, to asi ne.

A teda předoperační vyšetření mají vždycky nějakou omezenou platnost (míněno ty kde lidi uspí, což možná ale není tento případ), kdekoliv, nicméně v takovém případě se člověk asi už rozhodl, ne?
Moji rodiče byli oba na korekci daleko po šedesátce. Táta byl až do smrti bez brýlí, mámě se to postupně horšílo, musela podruhý, pak se jí to zase trochu zhoršilo, ale pořád vidí líp, než před operací.

No a mýmu muži řekl doktor, že je na operaci moc mladej, že to oko pořád pracuje a operace má smysl ve chvíli, kdy pracovat přestane.

Tak si z toho něco poskládej :)
Micana Finish your plokta. 
Dotaz - oči - laser
Inspirována dotazem v Dotazech a tím, že klub o laserových operacích očí je mrtev, se chci zeptat, jestli tu má někdo zkušenost s laserovou operací očí v tzv. "vyšším věku", který podle mé očařky nastává ve 43 letech (zcela radikálně mi řekla, ať na to zapomenu - čistě s ohledem na věk, protože žádnou speciální vadu nemám).
Mám v plánu si zajít na nějaké komplexní - i placené - vyšetření do nějakého centra, kde se tím zabývají, i když teda předpokládám, že tam do toho člověka naopak tlačej, případně si to naúčtujou jako předoperační vyšetření s omezenou lhůtou platnosti, čímž člověku rozhodování neusnadněj. Každopádně by mě zajímalo, jestli se někdo s tímhle věkovým omezením setkal nebo jestli to někomu způsobilo nějaký problémy.
 
lulie filosof Li-Tin O'Wevidle 
Takze muze, ne?