Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek,
Trofozoit,
wiriel

Může vás zajímatReklamaVítám všechny mediky, doktory a hypochondry.
Vyhledávací key words (pro Shagu): doktor, lékař, sestra, nemoc, nemocnice, hypochondr, lék, nemoc

Hypotyreózní ovce

Jak se projevuji suche sliznice? Ja tedy mam trochu problem s neustalym tecenim z nosu, kdyz sportuju venku v zime, ale v teple mi to nedela, to bude asi jiny problem.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
No já právě jo :/ (a antihistaminika navíc taky, celou sezónu)
Zadne suche sliznice nemam, samozrejmosti je, ze se to bere max tyden.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Jo, pseudoefedrin byl obvykle dobro, akorát nevím jestli i v té kombinaci, ale obvykle působil tak akorát dvě hodiny. Ovšem pokud to během těch dvou hodin člověk vysmrkal, tak to mohlo pomoct.

Jinak teda vysušování sloznic obvykle dobro moc není, dělají to jak antihistaminika, tak jiné věci. Pak máte můžete mít chronické problémy ze suchých sliznic. A nebo kombo obojího :/
clarinase je dobro - je v ni totiz pseudoefedrin ktery vysusuje otekle sliznice. Je to taky pekny stimulant, takze decko pak bude jak z divokych vajec - nedavat na noc!
Polulina_Permanenta  
Dneska s tím jdu k internistce (teda kvůlivá něčemu jinýmu).
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
To první dvě jsou parametry jaterních testů, alanin aminotransferáza a aspartát aminotransferáza, používají se jako indikátory poškození jater nebo jiných věcí, ale až při mnohonásobně vyšších hodnotách než normál.
Druhé dvě jsou hematologické parametry, obsah hemoglobinu v erytrocytech, ale to ani moc nejde hodnotit moc samostatně.
Mne na zalehlou eustachovku zabira kombo beznych nosnich kapek a clarinase (ordinovano na ORL na Karlaku misto ATB, co mi cpali jinde), ale to druhe je na predpis.
Polulina_Permanenta  
Jaterní testy.
Co to je? :)
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Každý umře.
Ale vyhodnocování kompletních biochemických a hematologických dat bych nechala na odbornících. Mimo jiné proto, že vidí i ty zbývající hodnoty ze stejného dne, zbytek anamnézy, historii atd. Takhle izolovaně se to ani neposuzuje, a náhodně lehce posunuté hodnoty někam obvykle nemají žádný klinický význam.
urcite
Polulina_Permanenta  
Mám mírně zvýšený S_ALT (1,11) a S_AST (0,55) + mírně snížený B_MCHC (317) a B_MCH (27). Markery hepatitid negativní a ostatní taky v normě. Umřu?
 
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Vadí to, oboje. Neprofukovat nic a to ucha nic nelít!

No nevím, jestli je ucpané ucho, tak něčím asi ucpané bude ať už tomu říkáme zánět nebo jinak.

Pokud by to nebylo po nemoci, tak se dá proplachovat dutiny konvičkou se slanou (izotonickou) vodou (to spíš jako prevence), ale tam kde infekce byla se to spíš nedoporučuje, protože se může zanést i jinam.
Ale upřímně, já jsem si takhle před dvěma týdnama vysmrkala z ucha kus chrchle, ucho po týdnu odlehlo a byl pokoj. Ale já s tím mám už praxi.

Věci jako ACC, co rozpouští hleny můžou taky pomoct, ale musí se na ně skutečně dost pít, oni tu vodu z těla docela vytahujou. A nepoužívat na noc a pokud to začne způsobovat kašel, tak je to pak kvůli tomu, že ty hleny zatékají do průdušek a taky to není vhodný (to taktéž znám, onehdy jsem se málem udusila kašlem a nic nepomáhalo, protože čím silnější, tém to kašel vlastně i zhoršovalo).

Vincentka do nosu je obvykle bezva, ale do ucha se dostane obtížně, to byste ji tam museli celou vylít. Což jsem i taky zkoušela, ale konvička vychází líp, navíc Vincentka je dost hypertonická na ty sliznice.

zacpat nos a fouknout, vono to nejde úplně skrz, ale většinou to stačí...
Zánět by už měl být pryč.
mrmar Velký kus vlaštovčího zvratku? 
Otrlý potápěč ucpe nos a uši si profoukne (Valsalvův manévr), případně ucpat nos a polykat doušky vody. Tak lze kápnout do ucha teplý olivový olej, ale nevím, zda to nevadí u zánětu (u zalehnutí z vody to funguje výborně).
Serendipity a stejně nevím, co tu dělám  a kdo vlastně jsem
Taky bych zkusila ředit hleny a splaskávat sliznici, ale já bych na to šla spíš Mucosolvanem a Olynthem nebo něčím podobným.
Istral seci kricali od stracha 
Pinosol.
zkusil bych caj z lipoveho kvetu s medem, na noc - decko se sice zpoti po lipaku, ale stejne by nemelo behat venku. A pokud to nepomuze aspon to neublizi. Zrejme ma ucpanou eustachovku, a lipak by mohl pomoci zredit hlen. Pres den mu dejte zvykat nejakou hodne silnou mentolovou zvejkacku.