Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

cichlasoma_meekiReklamaKlub je určen k diskusi o případných povinnostech jedince vůči lékařům a “medicínsko-farmaceutickému komplexu” vůbec a o legitimitě těchto povinností. Běží zejména o případné povinnosti podrobit se určitým lékařským zákrokům či vyšetřením a umožnit je provést na svých dětech, ale též o případné jiné povinnosti, kupř. platit zdravotní “pojištění”. Patří sem traktování řečených a příbuzných témat ze všech hledisek, tj. z hlediska právního, etického, jakož i biologického, medicínského, psychologického a jakéhokoli jiného. Tj. otázka risik a přínosů jednotlivých lékařských zákroků a postupů, a naopak jejich nepodstoupení pro člověka a jeho zdraví sem přirozeně patří též.

Patří sem i diskuse o “medicínsko-farmaceutickém komplexu” a jeho fungování jako takových a taktéž o svobodě jako takové.

(Lze očekávat, že otázky spojené s porody mimo nemocniční zařízení a s očkováním zde nezůstanou stranou našeho zájmu.)

Nějaké odkazy (bude doplněno):

Zuzana Candigliota: Základní práva ve zdravotnictví a evropská integrace. Diplomová práce.
Veronika Řiháková: Domácí porody – jaká lidská práva jsou ve hře? Diplomová práce.

Mandatory and recommended vaccination in the EU, Iceland and Norway
Jan Vavrečka: Seriál Kauza očkování - humánní medicína, nebo byznys?

Stránky lidí a skupin upozorňujících na risika očkování a prosazujících svobodu v očkování:
http://www.vaclib.org/
http://www.rozalio.cz/
http://www.vaclib.org/


cichlasoma_meeki  
cichlasoma_meeki  
cichlasoma_meeki  
Btw, pod tímhle http://www.slobodavockovani.sk/news/rozhovor-s-mudr-ludmilou-elekovou-ockovanie-hotova-vec-o-ktorej-netreba-rozmyslat-dieta-3-2013/ rozhovorem dost možná skutečně přispívá do diskuse i sama Eleková.
TCO raděj zatím studujte  a moc nepište
cichlasoma_meeki  
(pro tenhle klub je to cele dulezite, viz zahlavi :) )
TCO raděj zatím studujte  a moc nepište
Reakce na ten puvodni rozhovor: http://ona.idnes.cz/povinne-ockovani-ano-ci-ne-097-/zdravi.aspx?c=A130814_115758_zdravi_jup

Pro tenhle klub je asi dulezite, ze obhajuje povinne ockovani.

cichlasoma_meeki  
Tohle k tomu napsal TCO ve Vědě kontra pavědě:

Disclaimer: Nejsem lekar ani odbornik.

Autismus a ockovani. (Popravde se divim, ze se bojovnici proti ockovani timhle tvrzenim jeste zesmesnuji, urcite by se dalo upgradovat na neco jineho.)

Zastavim se u Očkování děti zabíjí., kde linkuje dve studie na open bmj. (procetl jsem si abstrakty, ne cele studie) Vaccination coverage and out-of-sequence vaccinations in rural Guinea-Bissau: an observational cohort study (wtf - studie, ktere pozoruje bordel v ockovani v nejake zemi tretiho sveta) a Testing the hypothesis that diphtheria–tetanus–pertussis vaccine has negative non-specific and sex-differential effects on child survival in high-mortality countries Tahle je zajimavejsi, nezpochybnuje ocokovani jako takove, ale venuje se tomu, jaky efekt maji na detskou umrtnost ruzne kombinace tri ruznych ockovani; studie se delala v zemich se zvysenou umrtnosti (a zrejme mizernou lekarskou peci obecne).
Nakolik je tohle vubec relevantni pro nas na Zapade, netusim. (Ostatne, to je hned dalsi otazka, ktera zustane nezodpovezena :-).)
Ze je to celkem daleko od nekompromisniho Očkování děti zabíjí., to si dovolim tvrdit.

Muj odhad je, ze ty linky tam jsou vicemene proto, aby textu dodaly zdani, ze ty tvrzeni jsou podlozene a neceka se, ze se mily ctenar bude obtezovat ctenim.


BTW Prvni veta te druhe studie: Overall, routine vaccinations have beneficial effects on child survival in high-mortality countries.
:-)
cichlasoma_meeki  
Tady je rozhovor, který před pár dny proběhl okounem, shrnuje častá tvrzení těch, kdož tvrdí, že očkování je škodlivé: http://ona.idnes.cz/rozhovor-o-negativnich-vlivech-ockovani-ffu-/zdravi.aspx?c=A130725_004650_zdravi_haa