Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek,
Trofozoit,
wiriel

Může vás zajímatReklamaVítám všechny mediky, doktory a hypochondry.
Vyhledávací key words (pro Shagu): doktor, lékař, sestra, nemoc, nemocnice, hypochondr, lék, nemoc

Hypotyreózní ovce

no plicni fibroza je vyborne znama, ikdyz ne presne tohoto puvodu. Jak se zda, nezlepsi se nikdy. (To uz se vam spis zpamatujou cirhoticka jatra, nebot regeneracni schopnost jater je vyssi, ale nevsazel bych na to. - Tam taky vychcipaj jaterni bunky a nahradi je fibroticka jizva) Takovyhle pacienti pak jsou invalidi, a kandidati na transplantaci plic
a ze shoagol je stejne intenzivne palivy jako piperin z pepre vam nevadi? Tak si to vpichnete do zily, uvidite, ze se vam ulevi
lucipher ¯\_(ツ)_/¯ 
Pane hkmaly, a víte o tom že COVID-19 je nemoc kterou tady máme pár měsíců? Takže o tom vlastně nikdo neví nic? O tom co to "na furt" udělá se srdcem, varletem, játrem, plícem atd...?
Články nějaký sice jsou, ale to je tak všechno.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Urcite je to na furt? Podle nejakych clanku je to sice dlouhodobe ale muze se to casem (po par letech) zlepsit.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
To neni problem, chemoterapie se DAVA do zily.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Kyselina fosforecna je sranda. Zkus ClF3, fluorid chlority. Ten tu (sklenenou) misku ZAPALI, mozna s vybuchem. Taky lidi, vodu, pisek, asbest ... PS: zplodiny horeni jsou zhusta toxicke.

A pokud by ti to nestacilo, FOOF. I ten je znamy tim ze zapaluje led. Nikdo nevi co udela s vodou protoze veskery vyzkum s nim se delal pri teplote 100 stupnu pod nulou.
multak12345  
slyším to zpívané hlubokým hlasem za doprovodu nejake underhroundove kapely
multak12345  
vaniloidni chalkon!!! fascinujici vyraz
Lorandel pochybné individuum 
Jsem zvědav, kdy někoho napadne vyždímat zázvor a šlehnout si to do žíly. A jaká bude úmrtnost.
mpts Je rozumění nerozumění  také rozuměním?
Tož kdo by si nepřál ležet v rakvi oranžový jako pomeranč a potom takto strašit všechny příbuzné.
taktak. Je to reakce na poskozeni plic prehnanou imunitni odezvou, tvorba jizev v plicich, ktere se tim stanou blbe prostupne pro kyslik, a kapacita plic je v pici. Prezijete i s polovicni plicni kapacitou, ale mate pak problemy i vyjit do schodu. A je to na furt. Pokud se fibroza plic chytne v zacatku, da se to trochu tlumit lekama, ale vetsina tech leku jsou imunosupresiva, coz je docela nebezpecne u COVIDu, a neni vyzkousen zatim postup, jak je bezpecne pouzit. Takze je mozne brat nejake mene riskantni antihistaminikum jako treba Fexofenadin (Allegra) a modlit se, aby to cloveka nepostihlo. Podle poslednich zprav - neoverenych klinickyma zkouskama - kortikosteroid ciclesonide (Alvesco) by mohl mirnit coronavirove onemocneni a jeho nasledky (vcetne fibrozy)
Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
Ale chřipku mít umějí a na lidi ji přenést můžou.
díky
Při zmínce o pití sava mi vždycky naskočí film Šestý smysl.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Jestli měl horší průběh, tak nějaká ta fibróza?
nekde vedle asi v panice probehl clanek od doktora, co mu do nemocnice prinde z covida vylecenej tricarnik sportovwc, ze se mu blbe dejcha... a ma plice v hajzlu... je tohle pripad cytokynovy boure, anebo to je este otazka badani...?
 
kultakutri molekularni ekologie!  
Ptáci snad neplivou, nemajouce rtů, ne?
kultakutri molekularni ekologie!  
To dělaly první antibiotika, byla odvozená od syntetických barviv, nebo někdo zjistil, že to hezky barví na modro/žluto/červeno a taky to funguje na infekce, to jsem nějak úplně nepochopila, ale pacienti po nich měnili barvu. Na druhé straně, asi bych byla radši modrá než mrtvá na sepsi.
Ale co je to vanilkoidní chalkon, nevim, vím akorát, že vanilin je blízký guaiacolům a fenolům a jiné oldskůl dezinfenci.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
To je právě ta věc co se úplně neví. U pacientů se silnou odezvou imunitního systému (tj. aspoň nějaká ta horečka a tak) se dá očekávat že to bylo dostatečné aby si imunitní systém vůbec "všiml". U těch zcela symptomaptických lidí... tam je největší otazník.
I na druhou stranu, studie provedená na čtyřech opicích, ze kterých reinfikovali jen dvě a to ještě zcela arteficielními způsoby, které neodrážejí obvyklé nakažení... je to fakt jen velmim úvodní. Průšvih by byl, kdyby ani takto imunitu nezískali, ale jestli se to liší v důsledku infikované tkáně, délky, viral loadu... nic se neví, kolují jen různé neověřené infomace že "tamten byl negativní a pak zase pozitivní", což jsou jednotky kusů a není jasné jestli byly dobře detekovaní..


Tander: To zas pást husy v roušce možná dává smysl, nechce chytit ještě nějakou hnusnou ptačí chřipku teď, když na vás flusne husa.
Reakce na | Vlákno  
U shoagolu mi taky vadi, ze to je vaniloidni chalkon - u tehle proflaknute skupiny latek neni vubec tezky namerit aktivitu proti nejake onkogenni kinaze, a dokonce ukazat, ze to hubi nadorove bunky v petrisce. Jenze udelat z toho lek je trochu neco jineho. Mimochodem, z pribuzne skupiny latek (tyrphostiny) se skutecne vyvinul protinadorovy lek Sutent, na kterem jsem pracoval u firmy Pharmazia (pak nas koupil Pfizer a zavrel vyzkumak). Ten lek prodluzuje zivot pri urcitych nadorech zazivaciho traktu a ledvin, ale jen o par mesicu, ma dost vedlejsich ucinku (bolesti hlavy, vysoky krevni tlak, periferalni neuropatie) a je zlutej jak krava - pacienti po nem trochu zoranzovi