Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

janek,
Trofozoit,
wiriel

Může vás zajímatReklamaVítám všechny mediky, doktory a hypochondry.
Vyhledávací key words (pro Shagu): doktor, lékař, sestra, nemoc, nemocnice, hypochondr, lék, nemoc

Hypotyreózní ovce

lillyofthevalley Babiše do koše, motýle za chvíle  nekopat hlubší příkopy
Díky všem, dušička se trochu uklidnila. Měla jsem obavy, že paní doktorka viděla snadnou oběť a syna pumpla více, než je akceptovatelné.
 
Driv mi to taky strhavala zubarka, ale uz tak 10 let se to afaik nedela a posilaji na hygienu. Chodim 2x rocne, 45 minut a stoji me to taky nejakych 900 nebo 1200, nwm. Je to ale fakt rozdil.
Istral zapalit to tu aj s vami debili 
A dá se to využít třeba i na haemerhoidy.
(Jenom poznámka mimo téma - do nějakých 60, možná 65 let to byl výborný zubař, pečlivý, precizní. Pak to chvilku stagnovalo a najednou jsem měla pocit, že jede z posledních sil, přestal rentgenovat, když jsem přišla s problémem, tak ho nějak vyřešil a ani ho nenapadlo udělat celou preventivku, vlastně to bylo furt něco.)
Když byly děcka ještě malé, tak jsem s nima zůstávala při vyšetření v ordinaci, různě je držela za ruku a tak. A v ústním projevu mi nic nebránilo. No a pak už se dentista ptal tak nějak automaticky, co je u nás nového.
Tomu nevěřím! U zubaře mluví vždycky jenom zubař. Pacient maximálně hmmm, huhly, huhly.
Ano, taky jsem u toho starého byla přes 20 let, chodila tam i s dětmi, stihli jsme si povykládat, co je u nás nového (vloni v květnu vdával dceru). Ale už je v důchodovém věku a prostě to najednou nešlo.
schrodingerova   .
nový zubař to je jako nový vztah!
Tak si zkuste najít jiného zubaře, no. Mně už trhali šestku nahoře a to byl čistokrevný horror, měla několik kořenů, strašně dlouhých, takže se musela dělat plastika (šít, abych neměla díru až do nosu) - a bylo to zdarma. Možná jsem něco připlácela na injekci. Ale je to strašně dlouho a od tohoto zubaře jsem vloni odešla. Nový dentista už taky trhal, rychle a zdarma, asi to bylo na pojišťovnu. Plomby má za 1.300,-, je celkem příjemný a zručný, tak už u něj zůstanu.
schrodingerova   .
njn, kdyby mi plnil kanálky, gutaperča koukala až z uší, mezitím tři kontrolní RTG a celý to dělal pod mikroskopem, tak neřeknu ani fň, já si za tyhle technický hejblata vždycky ráda připlatila. Jen ta extrakce kořenů "to pojišťovna neplatí" mi přijde jako... no nic neříkám, neměla jsem kousat.
Když trhají, tak to je ještě dobrý. Známá předdůchodového věku se tuhle suše zmínila, že už má v hubě zánovní auto střední třídy. A nejhorší bylo, že jí ty implantáty tady nikdo nechtěl dělat (nebo se jí nelíbil), tak nakonec jezdila až do Prahy k nějakému Ukrajinci. A prý dobrý.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Takováhle dilemata, prosím Vás, to jde vyřešit tak snadno... například má zubačka přešla na soukromo a na pojišťovnu už nedělá vůbec nic. Hotové vybavené!
schrodingerova   .
(mně třeba vrtá (lol) hlavou, jestli jsem před Vánoci neplatila u zubaře kolem 4 tis. zbytečně... nebo víte jak to myslím. Byl to extrakce, prý komplikovaný větší chirurgický zákrok, který "pojišťovna neplatí, ta platí jen jednoduché extrakce". To by mi jako nechal ty zalomené kořeny vyhnít, kdybych si to nezaplatila? Já neměla sílu se na tom křesle jakkoliv hádat ba ani polemizovat. Ale pronásleduje mě to.)
Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
šikovný ajťák si dokáže dělat stomatologii sám, návody má na googlu, nástroje z aliexpresu a složité soustavy zrcátek dnes nahradí umně smontovaný set 3d kamery a vr brýlí.
schrodingerova   .
můžete se jim ale zas posmívat, že jsou to jen dělníci medicíny

Pan_Azathoth stay chudák pomýlený zelený pičusek 
<šmucler aletr>

„V předpisu je sice psáno třeba odstranění zubního kamene, ale na ně je tak jedna až dvě minuty – to je ono odtrhnutí části kamene za dolními řezáky, jak ho známe ze socialismu. Je dobře, že zubní lékaři odesílají indikované pacienty k zubní hygienistce, kde si zaplatí potřebný čas. Za minutu nic v odstraňování zubního kamene stihnout nejde a ne vždy se to podaří za první hodinu. Smyslem dentálních hygienistek je, že jejich práce je levnější než práce lékaře, neboť nepracují s asistencí a mají jednodušší vybavení. Navíc je škoda třeba času a erudice třeba zubního chirurga, aby odstraňoval celý den zubní kámen. Kvalitních specialistů je a bude vždy nedostatek,“ uzavřel Roman Šmucler.

https://www.vitalia.cz/clanky/proc-zubar-neodstranuje-zubni-kamen-na-pojistovnu-kdyz-by-mel/
Řekla bych, že v Praze běžná praxe. Se zubním kamenem se objednejte tadyhle vedle ke spřízněné zubní hygienistce, taxa 1.500/hod.
drinker ... 
Omlouvam se, ale musim to rict, vetsina zubaru jsou prachsprosty kurvy. Vymysleni si kazu, aby byl zpoplatneny zakrok includet (pravda, to byl nejakej zubar-imigrant odkudsi z Armenie nebo jine Gruzie a zanedlouho ho i vylili z te kliniky, ale zubarum neverim a zneuzivaji lidi).
 
lucipher ¯\_(ツ)_/¯  
Mě osobně zubařka při preventivní prohlídce odstraňuje zubní kámen. Ale zabere jí to asi tak tři minuty, víceméně "aby se neřeklo". Když jdu k (placené) zubní hygienistce, tak ta se tomu věnuje tak 25 minut pečlivého čištění a potom mi ještě zuby pískuje.
 
kacule1 je země kulatá?