Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

arnost,
snop

Může vás zajímatReklamapojmy a tak naleznete docela dobre vysvetlene a definovane zde (Wikipedia)
Nebo z jineho zdroje zde (Math Thesaurus)

pripadne se zkuste pohrabat v nejvetsi encyklopedii matematiky: http://mathworld.wolfram.com/


Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
Už se k tomu schylovalo, ale potenciální zákazník začal s hodinovou sazbou a roční podporou zdarma, takže jsem jim navrhnul, ať jdou do prdele. :-)
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
A že jste se nepoptal tady?
Já zas tyhle lidi tolik neznám, párkrát jsem je potkal na hodně dobře placený stabilní pozici. Freelancer na zakázku se v těhle oborech asi hledá těžko.
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
Před půl rokem jsem potřeboval vytvořit 1D optimalizační model a ten pak implementovat pomoci C#. Moje znalosti matematiky jsou na úrovni trojčlenky, takže jsem začal hledat a nikoho nenašel.
To samozřejmě mluvím o abstraktních specializacích, aplikovanejší jako statistika, numerika nebo mat. modelování nemaj problém s uplatněním od risk managementu investic po počítání tavících pecí.
Jenom pár za pár let, to se rozumí. Ale ono zas těch absolventů doktorátu taky nejsou žádný desítky ročně. A máš tu hromadu VŠ, kde taky někdo musí učit matiku a může dělat i výzkum. Pořád samozřejmě zbydou i lidi do byznysu, kde už konkrětní znalosti nevyužiješ ani vzdáleně.
Yeti Kapela "Hovada" vydala svůj nový singl   "Aby ses neposrala"
Ok, ale popravdě, kolik absolventů se takhle podaří umístit?
Kolega dělal nějaké výpočty v pojišťovně, pak pro nějaký ekonomický sráč statistiku a pak si založil firmu na optimalizaci, protože nemohl sehnat práci, kde by uplatnil své obrovské schopnosti.