Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

arnost,
snop

Může vás zajímatReklamapojmy a tak naleznete docela dobre vysvetlene a definovane zde (Wikipedia)
Nebo z jineho zdroje zde (Math Thesaurus)

pripadne se zkuste pohrabat v nejvetsi encyklopedii matematiky: http://mathworld.wolfram.com/


To, že ten polynom nepopisuješ přímo koeficientama, ale nepřímo dvěma vektory, je v tihle chvíli nepodstatný. Ale přeformulováno, takové dva vektory neexistují (vyjma triviálních případů).
Vždyť jo, ale BK není lecjaká spojitá (dokonce hladká do danýho řádu) funkce, ale konkrétně polynom. A množina polynomů není uzavřená na převrácenou hodnotu, funkci 1/t prostě nenapíšeš jako polynom.
the_majkl  
Neznám teorii BK, ale přijde mi, že výsledek je (u tohoto typu BK) v daném intervalu spojitá funkce (f), akorát že holt se popisuje/definuje dvěma vektory. No a pixy se ptá, jestli existuje mechanismus, jak najít vektory jiné křivky (funkce g) tak, aby platilo, že f(x)=1/g(x) (v daném intervalu).
the_majkl  
(Technická poznámka: "x-tý rok PŘED..." nedává smysl. "x let před ..")
I když po vhodný reparametrizaci by to mohlo jít, až se pořádně probudim, tak se zamyslim :-)
Nultému roku se říká "V roce katastrofy" před ním je "První rok před katastrofou" za ním následuje "První rok po katastrofě"
Úplně jasný to neni. Problém je v tom, že f(t) je vektor, takže rovnice f(t)*g(t) = 1 nedává smysl. Máš tím na mysli, aby platilo f_x(t)*g_x(t) = 1 a zároveň f_y(t)*g_y(t) = 1? Nebo snad aby skalární součin f(t) a g(t) byl 1? Tak jako tak tě zklamu, Bezierova křivka f(t) je polynom v t a 1/f(t) pak není polynom (vyjma triviálních případů), tj. není to Bezierova křivka.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Inverzní Bezierova křivka
Umíte někdo operovat s bézierovýma křivkama? V CSS se pracuje s jednoduchou implementací, kdy je časový průběh definovaný bézierovou křivkou (BK) pomocí 4 hodnot <0..1> – např. https://cubic-bezier.com/#.25,.1,.25,1 – a já bych potřeboval k dané křivce její "komplement". Zkusím vysvětlit…

Mám nějakou BK f, která pro čas t∈<0..1> definuje hodnoty f(t)∈<a..b>. A potřebuju najít takovou křivku g, která definuje hodnoty g(t)∈<c..d> tak, že f(t)*g(t)=1. Samozřejmě vycházíme z toho, že to zadání dává smysl, platí že a<b, c>d, a*c=1 a b*d=1 a nejsou tam žádný zádrhely a chytáky. Pro příklad řekněme, že f(t)∈<0,1..1> a g(t)∈<10..1>. A potřebuju tu funkci zapsat zase pomocí těch 4 parametrů. Matematicky to je jasný, g(t)=1/f(t), ale vůbec mě nenapadá, jak to napasovat na ty BK, o kterých vlastně vím úplný kulový.

Měl by někdo nějaký nápad?
 
Slovo podlaží liší od výrazů patro nebo poschodí, které označují jen části domu nad přízemím.
Etáž - Význam: podlaží, poschodí
A máte to rozbitý.
 
snop normalni lide znaji sve patterny.  coz se o ultralevici, ktera nenavidi...
Pokud je nekdo ochoten rict "v nultem roce po katastrofe", mel by byt dusledny a mluvit i o "nultem roce pred katastrofou".
DadB jsem zralý na šrotovné 
wut?!
Mormegil Už jste  přispěli?
Koblížek prchal, Gömböc AFAICS žere (a následně propustí). Trochu se nám tu míchaj pohádky…
Nazaretsky Jsem do muziky celej blázen  protože jsem blázen
Jenze casto se pouzivaji pouze nazvy pater, nikoli poradi podlazi. A nazvy pater jsou dany administrativne, tzn urcuje je majitel/spravce/architekt, musi souhlasit s dokumentaci na katastru, je to dulezite pro obsah smluv.
Bordel na kolečkách vzniká právě tím, že se změní lokální uspořádání, ale nikdo už nemá sílu jít a přejmenovat to, protože by mu z toho papírování jeblo. Takže já mám pronajatý byt v 5.NP, ale ve výtahu mačkám "3", protože za první republiky...
bwian I'm a lucky bastard! 
Už mám mnoho let doma. Hezká věc.
arnost Snad zas nechci tak  moks
(mozna spis koblizek?)
arnost Snad zas nechci tak  moks
Vypada to, ze je ho docela dost, ale zaroven pry neautorizovana vyroba muze skoncit neblaze

https://gomboc-shop.com/content/faq

Although the Gömböc has no moving parts, the geometry has to be manufactured to unprecedented precision: a Gömböc of 10 cm diameter has tolerances far less than 0.1mm. This precision presents a formidable challenge even to state-of-art precision technologies. Nevertheless, as more pieces are produced, we expect the price to dro

Mormegil Už jste  přispěli?
Chápu dobře, že Gömböc je takový maďarský Otesánek?
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Je nekde STL, nebo jiny OFF?
asym Hier bin ich Barsch,   hier darf ich's sein
Konečně abstraktní umění, kde nespleteš "jak to patří":)
Bohužel do jistý míry jo, ale pořád imo víc líp správně chápe nulu než kolik jich ví, jak se číslujou podlaží :-)