Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

arnost,
snop

Může vás zajímatReklamapojmy a tak naleznete docela dobre vysvetlene a definovane zde (Wikipedia)
Nebo z jineho zdroje zde (Math Thesaurus)

pripadne se zkuste pohrabat v nejvetsi encyklopedii matematiky: http://mathworld.wolfram.com/


arnost In bomb e atomi mixâham.  lincovery
v okamziku, kdy se ti funkce derivovanim nemeni, tak muzes hodne jednose resit diferencialni rovnici f=f' a nasledne i vsechny ostatni linearni diferencialni rovnice.

taky pocitani s komplexnimi cisly prinasi jiste male vyhody.
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  .
Mám takovou hloupou otázku (a předem upozorňuju, že nejsem žádný matematik): K čemu je číslo e a jak na něj ksakru ten Euler vlastně přišel? Proč je přirozený logaritmus přirozený? Mě připadá mnohem přirozenější dekadický logaritmus.
Našel jsem na internetu článek s nadějným názvem "Eulerovo číslo - k čemu slouží a jak k němu přirozeně dojdeme", ale tam se to hemží samými f'(x)=f(x) a f(1/f(y))' z čehož jsem taky dvakrát nezmoudřel.
Na mathworldu jsou z čísla e celí vzrušení, je to tam samé Amazing! Beutiful fraction! a Unexpected result! ale mě to stejně není jasné. No tak se e^x derivováním nemění a co má být? Proč je to tak důležité?
 
snop ikonku of fuxofta,  mozek svuj
toz oscannuj :-)
 
kriket - --==sees the sun going down==-- -  ...
snop
jo, to nevim, klidne ti tu pisemku sezenu...
 
snop ikonku of fuxofta,  mozek svuj
Kriket: Proc jsem to slysel uz pred rokem od Dirka na Nyxu?
 
diky:)
 
arnost In bomb e atomi mixâham.  lincovery
ono to dysko je uz v tech 450, takze nema smysl je do niceho pricitat, pricitat se ma tech 300 ktere jim vratil.
 
tohle mi přišlo mailem. asi nějakej starej vtip. ale já mám kocovinu a nemyslí mi to, takže mě nenapadá odpověď. poradíte?


6 chlapku chlasta u baru. Kazdy cvakne petset,dohromady tedy maj tri litry. Chlast nakonec stoji 2500,-. Barman dostane 200.,- dysko a zbytek: vrati kazdymu pade..Kazdy tedy propil 450,- coz je celkem 2700,-. S dvema stovkama toho dyska to je celkem 2900,-. Kam zmizelo to zbyvajici kilo?? Dik:)
 
el Nadešel asi poslední den, podívej  celá planeta blázní...
Jinak prozatím (heuristicky) jsem došel k závěru, že mezi dvěma bezprostředně sousedícíme labely, přičemž první nemá žádný "výstup" existuje epsilon-krok a tedy je můžu sloučit. Pokud je v accept_all skip, udělá se smyčka.
 
el Nadešel asi poslední den, podívej  celá planeta blázní...
arnost: Mrknu na to, díky, ale ani v Promela reference jsem nenašel to, co jsem potřeboval :-/
 
arnost In bomb e atomi mixâham.  lincovery
tohle ti nepomuze?
 
el Nadešel asi poslední den, podívej  celá planeta blázní...
arnost, Nazaretsky: Zápis v promele není vhodný, resp. potřebuju znát jeho přesnou sémantiku. Například si nevím rady s labely, ze kterých nevede žádný přechod (porovnejte BA pro "Xa" a výsledek spinu v promele).
To, co já dělám s tímto BA potom je to, že dělám kartézský součin Buchiho automatu se zásobníkovým systémem (totéž co zásobníkový automat, ale zanedbává se páska, tj. přechodová abeceda). Dokonce mi nevadí ani ty formule na hranách (dokonce to zjednodušuje práci), ale pravidla toho nového zásobníkového systému závisí na pravidlech toho BA.
Abych nemátl -- podívejte se na to Xa. Namalujte si přesně graf výstupu ze spinu (labely jsou stavy). Tady by člověk ještě od oka některé labely poté sloučil v jeden stav, aby mu vyšel BA akceptující požadovaná slova. Ale já to samozřejmě potřebuju obecně. A nechci se spolehnout na heuristiku, kterou vypozoruju z pár indicií.
Tady je PDF, kde se definuje ten kartézský součin (str. 3 dole), kdyby někdo chtěl, je tam de-facto i jádro toho, co jsem programoval.
 
arnost In bomb e atomi mixâham.  lincovery
Teorie a perspektiva kvantových počítačů
 
arnost In bomb e atomi mixâham.  lincovery
2el: jak chces, aby ten buchiho automat vypadal? kdyz ti nestaci zapis v promele?