Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

arnost,
snop

Může vás zajímatReklamapojmy a tak naleznete docela dobre vysvetlene a definovane zde (Wikipedia)
Nebo z jineho zdroje zde (Math Thesaurus)

pripadne se zkuste pohrabat v nejvetsi encyklopedii matematiky: http://mathworld.wolfram.com/


arnost snad nechci tak   moks
Tak Balcar se Stepankem uz si povidaji o mnozinach %(
 
Velikost genomu pro každý druh mám změřenou nebo převzatou z databáze či literatury. Obyčejný t-test udělat nemůžu, protože ty druhy nejsou nezávislé, jelikož se všechny vyvinuly ze společného předka a každá dvojice druhů má tedy nějakou sdílenou evoluční historii. Na toto lze korigovat a taky to dělám. Ale to není podstatou mé otázky. Já chci vědět, jestli při srovnávání dvou modelů vadí nekonečné hodnoty srovnávacích kriterií (např. log likelihood nebo Akaike Information Criterion) nebo ne. A pokud ano, tak co může být příčinou a co s tím lze dělat.
DadB jsem zralý na  šrotovné
Moc tomu nerozumím: ty velikosti genomu mám změřené nějakým sekvencováním, nebo je simuluji nějakým evolučním modelem? Tak jako tak mám dvě skupiny čísel (A a B) a zkoumám, zda hodnoty v obou skupinách jsou statistiky stejné (oboustranný test) případně zda hodnoty v jedné skupině jsou významně vyšší nebo nižší (jednostranný test). Proto bych tak či tak začal obyčejným dvouvýběrovým t-testem. (Případně z-testem, je-li naměřených dat opravdu hodně.)
http://www.itl.nist.gov/div898/handbook/eda/section3/eda353.htm
James Grime to holt umí podat daleko lépe, je to můj oblíbenec :)
DadB jsem zralý na  šrotovné
Aha, tohle mnohé vysvětluje: https://www.youtube.com/watch?v=PCu_BNNI5x4
(Když dva dělají totéž, není to totéž. Náš český autor je jen plagiátor, navíc zcela neschopný.)
DadB jsem zralý na  šrotovné
Asi bych jako matematik měl být vděčný za jakoukoliv popularizaci oboru, ale po shlédnutí tohoto videa si říkám Proboha PROČ?
https://www.stream.cz/jedna-dve-tri/10011272-grandiho-rada-jaky-je-vysledek-nekonecneho-scitani-a-odcitani-jednicek

Dejte si to klidně celé, a pokud vám nepraskne hlava z verbálního projevu autora a vydržíte prvních pět minut, pak vám spolehlivě mozek exploduje v momentě, kdy se dostaneme k vyšetřování nekonečné řady průměrovou metodou, která u řady 1 + 1/2 + 1/4 … dává limitu dvě, zatímco u řady 1 - 1 + 1 - 1 + 1 … dává výsledek 0,5, který ale není 100% přesný, protože je to falešná limita. Slovní ekvilibristika od šesté minuty je pak naprosto neuvěřitelná.
 
Nekonečné log likelihood nebo AIC
El mi poradil, ať se zeptám tady. Eukaryota mají v zásadě dva typy chromozomů, pro jednoduchost A a B. Mám hypotézu, že chromozomy typu B jsou spjaty s menší velikostí genomu. Chci dělat (fylogenetickou) lineární regresi, kde prediktor bude typ chromozomů a vysvětlovaná proměnná bude velikost genomu. Potřebuj ale zvolit vhodný model evoluce velikosti genomu (v zásadě Brownian motion nebo Ornstein Uhlenbeck s různými počty optim). Tyhle modely srovnávám na základě log likelihood, AIC apod. v Rkovém balíku OUCH. Zatím jsem fitoval dva modely: Brownian motion a Ornstein Uhlenbeck s jedním optimem. Zatímco pro OU s jedním optimem my vyšly konečné hodnoty log likelihood a AIC, tak pro Brownian motion mi to hlásí nekonečna (minus nekonečno pro log likelihood, plus nekonečno pro AIC). Jsou ta nekonečna problém nebo to prostě můžu brát tak, že Brownian motion prostě popisuje evoluci velikosti genomu hůř než OU a hotovo? Dík!
 
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Als Vladimír Souček eines Morgens aus unruhigen Träumen erwachte, fand er sich in seinem Bett zu einem ungeheueren Ungeziefer verwandelt?
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Už jsem se lekl, že se Souček nějak podivně proměnil.
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Jo, velkou část URL máš správně a tu specifickou stránku, kterou URS vyrobil na míru téhle lekci jsem si bohužel nezapsal. Ale zato máme video!
Ježiš marja :)
arnost snad nechci tak   moks
to je neco takoveho?

https://ncatlab.org/schreiber/show/Structure+Theory+for+Higher+WZW+Terms

(priznavam, predstavy mam jen matne)
co mi budete vykládat, to jsou počty!
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Som sa po dlhej dobe odjebal na hento seminár a dobré to bolo!(Aneb jak najít WZW termy pro chybějící p-brány v superstrunové teorii pomocí centrálních extenzí L-nekonečno algeber.)
 
Asi by bylo nejlepší smáznout celé vlákno. Jen jsem si říkal, že v matematice jsou snad nesmysly odhalitelnější než jinde.
Reakce na | Vlákno  
el Sent from my  browser
Wtf? Hodlat to teď nečtu, ale působí to na mě jako důkaz tabulkou.
Chtěl jsem si rozšířit své laické obzory a byl to druhý odkaz, který mi google nabídl.
Saggy I am the beast I  worship
co to proboha je
Z logiky věcí by tedy vývody nějakého http://zaricky.bohumil.sweb.cz/ZARKON.html měly patřit mezi mašíbloviny?
Reakce na | Vlákno