Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyKvětiny, rostliny a bylinky

Spravuje:

Arevin

Může vás zajímatReklamaVítejte v podivuhodném světě masožravých rostlin.


Jsou krásné, tajemné, svým tvarem připomínají návštěvníky z jiných planet.

Termiter

Studničkova kniha o masožravkých rostlinách ZDE


Obey Do it later 
trochu míň vztahovačnosti, prosím. Moje reakce se týkala sporné informace o rychlosti pastí. Prostě jsem se chtěl dozvědět, jestli je informace v knize "šotek" a nebo ne. Nic víc, nic míň. Rozhodně jsem nepsal nic o tom, že čtenář (či autor) té knihy je blbec. To si vyprošuji.
Psát o prospěšností této knihy snad nemusím, to je mimo diskuzi. Koneckonců, hezky to přede mnou napsal gorila. Takže už jen pár komentářů:
1) zda je informace o rychlosti pastí pro amatéra nepodstatná, neumím posoudit. Nevím, co je pro kterého amatéra podstatné/nepodstatné. Pro mě osobně (jako pro amatéra) je rychlost pastí, způsob trávení kořisti či taxonomické rozdíly docela zajímavé a podstatné téma. Rád se dozvím cokoli, co souvisí s předmětem mého zájmu.
2) a ještě k té otázce, kdo je p. Zoun. Českých masožravkářů není zas tolik a jména těch, kteří mají znalosti/zkušenosti/apod. na to, aby mohli psát knihy, jsou tak nějak obecně známy. Já bohužel jméno p. Zouna slyším poprvé. Vzhledem k tomu, že je to člověk, který dokázal napsat (a protlačit do tisku:) knihu o MR, a tudíž patří do výše zmíněného okruhu lidí, tak se za to stydím. A protože jsem svou neznalost chtěl rychle napravit, zeptal jsem se, kdo je p. Zoun. Tvá odpověď mi to ale moc neujasnila;-)
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Lindo
Nikdo tě za blbku nemá :-) a já profík nejsem. Dobrých knížek o masožravkách nikdy není dost a tudíž potěší když vyjde další, ale zabolí když je tam nějaký nesmysl. Výhoda této doby je, že stačí chyby najít a poslat vydavateli aby v dalším vydání už nebyly. Samozřejmně autora jistě potěší že ti jeho knížka pomohla, zvlášť když mu dáš vědět.
Jak jsem již psala, ta kniha je fajn a mě jako začátečníkovi plně vyhovuje a to i cenou, protože obsáhlejší a podrobnější knihy jsou také mnohem dražší. A jestli je bublinatka rychlejší než mucholapka je pro amatéra nepodstatné, proto nechápu, že vy jako profíci jste touto knihou vůbec listovali. Nehledě na to, že čím více lidí získá základní informace, tím více bude zkušeností. Já jsem si například koupila jen tak nepentesku, aniž bych věděla co to obnáší a když mi za půl roku přestala tvořit láčky neměla jsem chuť pěstovat ani ji ani jiné masožravky, ale v téhle knize mi poradili a mám mucholapku a droseru a v pohodě. Je mi jedno jestli mě máte za blbku, ale mě vaše příspěvky vyburcovaly. Hlavně ta otázka: A kdo je Martin Zoun? 140/110/150, váha 85, hnědé vlasy a modré oči:-)