Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyKvětiny, rostliny a bylinky

Spravuje:

Arevin

Může vás zajímatReklamaVítejte v podivuhodném světě masožravých rostlin.


Jsou krásné, tajemné, svým tvarem připomínají návštěvníky z jiných planet.

Termiter

Studničkova kniha o masožravkých rostlinách ZDE


Obey Do it later 
trochu míň vztahovačnosti, prosím. Moje reakce se týkala sporné informace o rychlosti pastí. Prostě jsem se chtěl dozvědět, jestli je informace v knize "šotek" a nebo ne. Nic víc, nic míň. Rozhodně jsem nepsal nic o tom, že čtenář (či autor) té knihy je blbec. To si vyprošuji.
Psát o prospěšností této knihy snad nemusím, to je mimo diskuzi. Koneckonců, hezky to přede mnou napsal gorila. Takže už jen pár komentářů:
1) zda je informace o rychlosti pastí pro amatéra nepodstatná, neumím posoudit. Nevím, co je pro kterého amatéra podstatné/nepodstatné. Pro mě osobně (jako pro amatéra) je rychlost pastí, způsob trávení kořisti či taxonomické rozdíly docela zajímavé a podstatné téma. Rád se dozvím cokoli, co souvisí s předmětem mého zájmu.
2) a ještě k té otázce, kdo je p. Zoun. Českých masožravkářů není zas tolik a jména těch, kteří mají znalosti/zkušenosti/apod. na to, aby mohli psát knihy, jsou tak nějak obecně známy. Já bohužel jméno p. Zouna slyším poprvé. Vzhledem k tomu, že je to člověk, který dokázal napsat (a protlačit do tisku:) knihu o MR, a tudíž patří do výše zmíněného okruhu lidí, tak se za to stydím. A protože jsem svou neznalost chtěl rychle napravit, zeptal jsem se, kdo je p. Zoun. Tvá odpověď mi to ale moc neujasnila;-)
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Lindo
Nikdo tě za blbku nemá :-) a já profík nejsem. Dobrých knížek o masožravkách nikdy není dost a tudíž potěší když vyjde další, ale zabolí když je tam nějaký nesmysl. Výhoda této doby je, že stačí chyby najít a poslat vydavateli aby v dalším vydání už nebyly. Samozřejmně autora jistě potěší že ti jeho knížka pomohla, zvlášť když mu dáš vědět.
Jak jsem již psala, ta kniha je fajn a mě jako začátečníkovi plně vyhovuje a to i cenou, protože obsáhlejší a podrobnější knihy jsou také mnohem dražší. A jestli je bublinatka rychlejší než mucholapka je pro amatéra nepodstatné, proto nechápu, že vy jako profíci jste touto knihou vůbec listovali. Nehledě na to, že čím více lidí získá základní informace, tím více bude zkušeností. Já jsem si například koupila jen tak nepentesku, aniž bych věděla co to obnáší a když mi za půl roku přestala tvořit láčky neměla jsem chuť pěstovat ani ji ani jiné masožravky, ale v téhle knize mi poradili a mám mucholapku a droseru a v pohodě. Je mi jedno jestli mě máte za blbku, ale mě vaše příspěvky vyburcovaly. Hlavně ta otázka: A kdo je Martin Zoun? 140/110/150, váha 85, hnědé vlasy a modré oči:-)
 
Obey Do it later 
Takže je jasno - máme tu prvního šotka v nové knize:) Jak už jsem psal, na zjištění, že bublinatka je rozhodně rychlejší stačí i silnější lupa, maximálně školní mikroskop.
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Obey
Jo, jo, v tom chyták nebude, oboje jsou aktivní pasti a reagují na podněty skrze čidla.
Obey Do it later 
jedině, že by byl "chyták" ve formulaci "nejrychlejší aktivní pohyb v říši rostlin". Ale podle mého amatérského názoru je i pohyb pasti bublinatky aktivní. A že je rychlejší, je evidentní.
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Obey
Zajímavé, Studnička to tak tvrdí (mucholapka do 0.5s, bublinatka 1/160s). U Švarce je rychlost uvedena pouze u mucholapky.
Obey Do it later 
Tedy, nerad bych se pouštěl do nějakých vědeckých spekulací, ale v náhledu stránky o mucholapce se píše, že sklapnutí jejich čelistí je nejrychlejší aktivní pohyb v říši rostlin. Měl jsem za to, že nejrychlejší jsou měchýřky bublinatek...
BTW kdo je Martin Zoun? To jméno mi nic neříká:(
Tak tu knihu mám a je fajn a jsou v ní moc hezký fotky. Pa
 
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
Další kniha...
Masožravé rostliny od Martina Zouna se specializací na druhy pěstované doma.
 
Děkuji mnohokrát
Obey Do it later 
předpokládám, že u láčkovek. Takže - pokud žloutnou ty nejstarší listy, a zároveň z vrcholu přirůstají nové a nejsou nějak zdeformované (příliš malé, pokroucené atp.), tak je to normální. Nejstarší listy u láčkovek prostě odumírají, stonek postupně dřevnatí a zároveň přirůstají listy nové. Každopádně se řiď podle nových listů - pokud rostou a jsou ok, tak se imho nic neděje.
forum
Koukám, že tady je taky nějaký fórum o MR, no vida.
 
Žloutnou mi listy. Čím to je? díky
 
Arevin Zííív :-)  To vas zabije!
Linda: Co se týče láčkovek: Víc jak jedna láčka z jednoho listu nevyroste. Pokud Ti zárodek a nebo celá láčka uschne, časem odumře i list a nové láčky se tvoří na nových listech.
 
Arevin Zííív :-)  To vas zabije!
Přidáno! A díky za odkaz!
 
Linda
rado sa stalo, aj nabuduce ak to bude v mojich moznostiach.
 
Děkuji za odkaz na Studničkovu knihu. Mám od něho doma knihu "Kvetoucí kameny" a je sice starší (také rok vydání 1984), ale jsem s ní nadmíru spokojená. Takže ještě jednou díky
 
bicalcarata
zhanam nejaku n.bicalcaratu za rozumnu cenu niekde z Prahy alebo z Moravy ja som z Trencina.Po dlhych rokoch sa zasa vraciam ku pestovaniu masozraviek.Tu na slovensku je to nejake mrtve.
 
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
PeterTn
Změnit záhlaví klubu může jen moderátor - Arevin