Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyKvětiny, rostliny a bylinky

Spravuje:

Arevin

Může vás zajímatReklamaVítejte v podivuhodném světě masožravých rostlin.


Jsou krásné, tajemné, svým tvarem připomínají návštěvníky z jiných planet.

Termiter

Studničkova kniha o masožravkých rostlinách ZDE


Poraďte!
Moje mucholapka tedˇv době zimování začíná kvést...Nevím jestli ji mám nechat dokvést,protože minulí rok ,když mi kvetla tak mi uhynula...Nevím si rady... KrenovaJitka@seznam.cz Předem děkuji!
 
gorila Navision je zlo, které se musí vymítit.. 
miska:
Podívej se sem http://forum.darwiniana.cz/list.php?f=5 a sem http://home.tiscali.be/fvanluyt/foto's%20vleesetende%20planten.htm, je tam spousta fotek... podívje se na ně a snad tam tu svou "Adélu" najdeš :-).
 
A nevies, co je to za masozravku, teda aspon rod? Alebo mas niekde na nete jej fotku? Podla Tvojho popisu by som povedala, ze to kludne mohol byt kvet, teda pokus o kvet, ale ze sa po mesiaci objavil znovu, je koncom zimy dost zvlastne. Ak to ozaj je kvet, radsej ho ustrihni a pockaj, kym bude rastlinka silnejsia, inac sa moze celkom vysilit.
Masozravka
K narozeninám jsem dostala masosžravku ,ale nemam sní dost skušeností jemi 13let a něco málo jsem se dozvěděla s internetu.Moje masožravka má docela dlouhý výhonek směrem nahoru myslímsi že jeto něco jako nějakej orgán na dýchání.Poslední dobou doros a na konci se uběvila bambulka, vypadáto jakonerozvyté poupě, ale to začalo hnědnout a postupuje to níž a níž ,už jednou se to stala ,ale po měsíci žačal zase růst.Nevíte co se stím dá dělat moc prosím .
Osvětlení
Doporučil bych zářivky AquaGlo, lze je koupi ve zverimexu. Stojí něco přes 200 Kč.
Jandik: jo, zapomněl jsem - ve vitrínách pěstuju láčkovky.
 
arevin: už sem psal, že jsem línej:)))

Jandik: asi budeš muset něco zbastlit sám, myslím že nic takovýho se neprodává;) Nejsnažší je použít akvárium - na dno dát rošt, na kterém budou květináčky s kytkama, přebytečná voda se hromadí pod roštěm a čas od času se vypustí. Kdyžtak je možné dát do tý vody i akvarijní vzduchovací kámen kvůli zvyšování RVV (a nebo použít utlrazvuk. mlžič).. samozřejmě záleží na kytkách co tam budou. K osvětlení - světlo by samozřejmě nemělo být ve vlhku pěstebního prostoru, to je nejlepší cesta do maléru. Já sám mám světlo oddělené od pěstebního prostoru sklem. K přehřívání - já nechávám "krabici" ve které jsou světla z jedné strany otevřenou a funguje to. Jinak používám v jedné vitríny 2x 60 W zářivky (daylight) u druhé (menší) 2x 20W úsporné žárovky. Obě vitríny ale mají i denní světlo.