Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Říká se jim MAŠÍBLové. Sama zkratka pak pochází od slov "MAgoři-ŠÍlenci-BLbi", kterážto slova jsou úsajně na jedné krabici v úřadu pro patenty a vynálezy. Jejich výtvory mají ale svou poetiku. Koho by neokouzlila teorie ruťátů a kořenotvorby libomudruna Jakuba Hrona-Metánovského? Kdo by se s chutí nezasmál operám Jana Lukeše nebo poezii Pepy Pánka?
Doporučená literatura:
Borecký, Vladimír: Zrcadlo obzvláštního, Hynek 1999.
Hron-Metánovský, Jakub: Konba žijby aneb Nedorozumění s rozumem, Paseka 1995.
Hron-Metánovský, Jakub: Skutky lidské čili špatnoty žijby a konby lidské (Nová jacháda), Bystrov a synové 1997.
Hron-Metánovský, Jakub: Ba za mar, Carpe diem 2003.
Plumlovský, Václav Svoboda: Co složím, to mám, Torst 1996.
Lukeš, Jan: Můj život v hudbě, Petrov 2003.
Dne 6. února 2009 zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 67 let Vladimír Borecký. Čest jeho památce.

Jebarokunde  
twl. začínám se bát že jak se otočím dítě mi propadne podlahou do sklepa.
 
pan profesor Jan Rak byl letos po zasluze ocenen Zlatym Bludnym Balvanem a tak si jiz po pravu muze ke svym titulum pridat za jmeno i zkratku Bl.B

https://www.youtube.com/watch?v=zwMSZAfiQvs
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
A nechtěj na to upozornit někoho, kdo se art brut zabývá? Třeba Jaromíra Typlta? Mohl by vědět, co s tím dál, aby to neshnilo v PNP...
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
 
týjo, to je síla!
r_t_fish Days of wine and neuroses 
Jan Hýsek alias Miroslav Kromiš vulgo Harry Crast. Lege Artis je opravdu pozoruhodné nakladatelství, Lukeše jsem neznal, díky všem za tip.
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Fskutčnosti první.
Už to mám od včera doma. Popis na fb není přesný, nejsou to scany ale vysázená, dvojdílná, kniha z roku 1998, prý nedodělaná ale já v ní špatného nevidím. Přesně to mají v: http://lege.cz/marmokoj.htm . Poslali mi to hodinu po okamžité platbě. Román vypadá jako pěkný nářez a chci ho přečíst přes víkend. Ale shltal jsem šedesát stránek doslovu toho Hýska. Je to jako detektivka. Spousta nikdy nevydaných úplně šílených věcí z objevených Lukešových deníků. Za ty tři stovky by mi stálo jen to.
Manis umi po skalinach...
 
To zní jak druhá inkarnačka Járy Cimrmana.
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Ostatně soudím, že kdyby byli Borges nebo Eco obeznámeni s dílem Jana Lukše a demiurga Jana Nováka, dokázali by veliké věci.
 
DJ Slamák Předně hlavu svatý Heleny,  velkou sklejnici čerstvý krve biskupa
Ano ano. Z odkazu na Můj život v hudbě v záhlaví tohoto klubu:

V přítomném díle obeznamuje autor svého psychiatra prof. Jaroslava Stuchlíka se svými osmatřiceti operami, čtrnácti symfoniemi, jedním rekviem a celou řadou drobných skladeb. K dopisu jsou připojena libreta jeho dvou oper. Vlastenecké mobilizační opery Pro vlast ze 30. let a budovatelské opery Úderka, v níž hlavní barytonový part nepatří nikomu menšímu než prvnímu dělnickému presidentu Klementu Gottwaldovi. Jan Lukeš vytvořil svérázný žánr katastrofické opery. Opera Pro vlast končí pádem letadla na scénu, při čemž se pilot usmaží na škvarek. Operu Panzerfaust završuje odpálení pancéřové pěsti. V pokračování Prodané nevěsty zapaluje Vašek chalupu a opera vrcholí druhým požárem Národního divadla. K opeře Hirošima se Jan Lukeš naštěstí jenom chystal.
Snoopy Brahous brahouna, houna saki 
Kdysi jsem o něm četl, mlhavě si pamatuji že stvořil několik mimozemšťanských jazyků, že snad napsal pokračování Prodané nevěsty a nějakou symfonii kde využil dělostřelectvo, a že snad tvrdil, že má za manželku nějakou Marťanku či co
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Fascinující
http://www.lege.cz/kytlice/borecpax.htm

Lukeš v něm nepsal jenom romány ze současnosti, ale vzdělával v něm starou išhovskou mytologii, vytvořil romantické ossianovské padělky starých rukopisů, skládal v išhovštině dekadentní lyrické verše, překládal pasáže z Nového zákona. Fikce přesahovala z jazykotvorby a literatury do nejrůznějších oblastí. Promýšlel geografické poměry planetky a vedle řady mapek vyráběl i peníze, známky, dopravní jízdenky a jízdní řády.
Lukeš též komponoval. Vydává se za autora 38 oper a 13 symfonií.
 
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Jan Lukeš (1912 - 1977)
Jan Lukeš (1912 - 1977), nejpodivuhodnější ze všech českých mašíblů, psychiatrický případ vymýšlející jazyky a reálie imaginárních světů jako když louskáš buráky, autor obsáhlého rukopisného díla ve stylu "art brut"... Nedávno jsem navštívil známého, který má část jeho pozůstalosti doma v mnoha archivních krabicích, neboť ji objevil na půdě bohnické léčebny a přislíbil Památníku národního písemnictví. Neodolal jsem a požádal ho o potěšení se rukopisem románu Pěšky napříč Marmokojskem, přesněji jedním z opisů tohoto románu. Mnohasetstránkové dílo Lukeš ručně opsal několikrát, každá verze je prý trochu odlišná.

O co jde:
Osmidílná česká sci-fi Cara Ostena (MUDr. Jana Lukeše) Pěšky napříč Marmokojem se od konce osmdesátých let stala legendou, kterou podle názvu leckdo znal, ale prakticky nikdo neměl příležitost ji číst. Vědělo se, že jde o rozsáhlý cestopis líčící trestnou výpravu velitele hesperských četníků majora Panila proti vzmáhajícímu se hnutí fujpalibónů (komunistů) v protektorátu Marmokoj. Děj se odehrával na astronu Thetis - drobném planetoidu, z něhož podle jedné z autorových konfabulací pocházela Dahorjáné Sedéno, jejíž raketa se zřítila roku 1934 nedaleko Lukešovy rodinné chaty u Solopisk. Zachránil se také vak s písemnostmi, obsahující mimo jiné i rukopisy Pěšky napříč Marmokojem a Dcera vědy. Podle této verze se Lukeš naučil išovsky právě od Dahorjáné, kterou posléze pojal za ženu, a oba romány jsou tak vlastně toliko jeho překlady išovského originálu.

Knižně tohle dílko nikdy nevyšlo, ale pokud myslíte, že je vám jeho četba souzena, můžete si za směšných 300 korun objednat jeho pdf sken na mailu law@lege.cz

https://www.facebook.com/ivan.adamovic.3572/posts/2944968898952269
 
Orfanik Jemným poklepem dosáhneme   požadovaného nastavení
Olizování klik připomnělo jistého vědce z 19. století, který tak moc nevěřil na bacily, že snědl chleba namazaný siflem anthraxem. Bohužel pro vědu se nenakazil, žaludeční kyselina byla v plné pohotovosti. (myslel jsem, že to byl Rudolf Virchow, ale nikde jsem to nedohledal)
Premek "Až vám zmodrají hlavy od kyslíku,   žádnou cigaretu vám nedám."
Paní Peterková bojuje proti virtuálnímu viru olizováním klik
Jak píše Kamil Fila: "Zhruba nějak takhle to vypadá, když vám definitivně jebne.

Bývalá reportérka NOVY, Jana Peterková, k tomu měla našlápnuto vždycky. Celou dobu karantény se ale už řítí po svahu šílenství dolů s narůstající rychlostí každý den.

Úplně zpočátku natočila video, kde tvrdila, že koronavirus vlastně neexistuje a pokud existuje, je neškodný, a celé to je jen nějaký podvod.

Následně tvrdila, že to byla zkouška divadelní hry o ženě, která podléhá hoaxům, a že mělo jít o varování, ale někdo jí hacknul mobil a rozšířil to po internetu, za což chtěla žalovat média, která o ní "informovala lživě".

Vzápětí se ale znovu vžila do role ženy, která tvrdí, že koronavirus neexistuje nebo nemá žádné oběti. Postupně propadala všem možným konspiračním teoriím, že koronavirus vymyslel "nacista Bill Gates" apod.

Pak začala pořádat "demonstrace", jichž se nikdy neúčastnilo ani pět lidí. Začala porušovat různé předpisy a říkala tomu "prenky" (psáno na Jutube, jak to vyslovuje, s "e").

Celou dobu tvrdila, že půjde na Bulovku splnit "challenge" olizovat kliky, aby dokázala, že koronavirus není nebezpečný.

A dopadlo to takto. Meta-prenk a meta-trolling, kdy už vůbec není jasné, kdo koho trollí a proč. Hra pohltila hráčku a vyplivla ji jako úplně pomatenou trosku.

Jednou by o tom měl někdo udělat divadelní hru."

https://www.youtube.com/watch?v=t84CvLVuD8U&
 
Guyver Kleze! Roue bras  ar stourmeaz!
Velmi kulantní způsob, jak říct: "šak srať na nich su to debili".
Guyver Kleze! Roue bras  ar stourmeaz!
Dělat orgonit ze šungitu je na rýpačku magickou palicou.