Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzično

Spravuje:

Jan.S.HaroldReklama„Svoboda je do té míry podstatou člověka, že to uznávají i její odpůrci. […] Nikdo nebojuje proti svobodě, nanejvýš proti svobodě ostatních. Veškerá svoboda tudíž vždy existovala, avšak někdy jen jako zvláštní privilegium, jindy jako univerzální právo.“
(Karl Marx)
„Podobizna Marxe jako nepřítele svobody by nevznikla bez neuvěřitelného Stalinova podvodu, když Stalin začal mluvit Marxovým jménem, a bez neuvěřitelné neznalosti Marxe, jaká panuje v západním světě. Cílem socialismu byla pro Marxe svoboda, avšak svoboda v mnohem zásadnějším smyslu, než jak ji chápe dnešní západní demokracie. Je to svoboda ve smyslu nezávislosti, svoboda založená na tom, že člověk stojí na vlastních nohou, rozvíjí své bytostné síly a ke světu se vztahuje tvůrčím způsobem.“
(Erich Fromm)
„Marx v XIX. století byl nejgeniálnějším myslitelem. Není jednoho národohospodáře, který by se Marxem nezabýval. Sám jsem se od něho mnoho naučil. Jeho působení bylo ohromné. Marxism vynutil reformy. Sociální reformy jsou prací ideí Marxových. Na duchovní směry, politiku vlád, na vše měl marxismus vliv.“
(Tomáš G. Masaryk)

Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Spusta letcu se dostala k bombardovacimu letectvu jeste pred zmenou doktriny v druhe pulce valky. Konkretne cs. letci byli u Bomber command vesmes v dobe, kdy se na obytne cile neutocilo. Vinit musis nejvyssi velitele, kteri prilis pozde zjistili, ze nejucinejsi je znicit ropny prumysl.
kdyby německo vedlo válku, pak bych tvoje výčitky chápala. německo ale spustilo fanatický terorismus - bombardování varšavy, londýna, spustilo plánovanou průmyslovou likvidaci rasově nevhodných lidí. obrana tomu odpovídala. soudit z dnešního pohledu, když víš jak to dopadlo je ... nejapné.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Bombardování měst nabylo za druhé světové války zločin (z hlediska tehdejšího práva a dokonce je do určité míry obhajitelné i dnes), lze pouze ahistoricky z dnešního pohledu soudit jeho morálnost. Popravy politických vězňů a nahnání pár desítek tisíc lidí do různých lágrů naproti tomu zločin byl (z hlediska tehdejšího tuzemského i mezinárodního práva; Úmluvu o lidských právech podepsalo gottwaldovské Československo v roce 1950).

A jinak ty počty obětí jsou na 15milionovou zemi docela vysoké, v mezinárodním srovnání si moc nezadají s jinými obdobně zločineckými totalitními diktaturami 20. století různého politického zabarvení. (Samozřejmě s Hitlerem, Pol Potem, Maem nebo Stalinem se to srovnávat nedá, s Mussolinem, Frankem či Pinochetem nebo nějakými mírnějšími komunistickými režimy rozhodně ano.)

To vlastě říkáš, že zabíjet mohli, prože ti správní zabíjet můžou, a když nějakého civilistu ti správní zabijou, tak za to stejně můžou ti špatní.

Sarnegarth ih ∂Ψ(r,t)/∂t = −h²/2m ∇²Ψ(r,t) +  V(r)Ψ(r,t)
2lee: tak kdyby clovek o chajimovi nevedel vubec nic, tak se tu prezentuje jen jako vypatlanej idiot. zadny ukazkovy marxista. (i kdyz je fakt, ze ted marne vzpominam, kde jsem nabral ten dojem, ze chajim je vzdelany intelektual. jako diskutujici stoji za hovno.) ja to celou dobu vnimam tak, ze on uz si davno vsechny udalosti z minuleho rezimu problematizoval do hloubky a vseobecne rozsirene zjednodusujici vykriky ho proste serou. ale ja tomu jako moc nerozumim.
opravdu ti uniká, že nebýt německé agrese, tak by britští letci žádné bomby na "ženy a děti" neshazovali. obrana odpovídá útoku.
O Japoncích zabíjejích Číňany a Němcích vyhlazující Židy a jiné pronárody se ví, že to byli zločinci. Je třeba říci, že angličtí a američtí bombardéři byli zločinci taky, menší ale byli.

Nevím, kdy jsi sebral to číslo 1,5 milionu obětí bombardování. Mám pocit, že to nikdo nijak zvlášť nepočítá, a když počítá, tak o tom moc nepíše, když počítá a píše, tak schválně trošku podhodnocuje.

Máme tady Ústav pro výzkum totalitních režimů, bo jak se to jmenuje, který napočítal 260 a popravených a 15 -ěé tis zavřených(přičemž mrtvých dětí bylo minimálně, zavžených či popravených ženských bylo tak do deseti procent), píše se o tom furt kolem dokola, až má půlka lidí pocit, že se komunisté v padesátých letech pokusili vyhladit český národ, ale ústav, který by pordobně zdokumnetoval, kolik žen a dětí zabili američtí a angličtí letci jaksi chybí, i když těch mrvých bylo tisíckrát víc, žen a dětí desettisíckrát.

Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Nezveličuj. Civilních obětí za 2. světové se odhaduje okolo 40 milionů. 12 milionů připadá na německé koncentrační a vyhlazovací tábory, něco k 10 milionům na Číňany povražděné Japonci, "pouze" 1,5 milionu tvoří oběti bombardování (na všech stranách). Zkrátka to byla brutální totální válka, kde a) žádní civilisté v konečném důsledku neexistovali, b) pokud ano, tak veškeré ohledy vůči nim postupně erodovaly i na straně "humanističtěji" orientovaných spojenců (v Londýně zahynulo v důsledku bombardování 40 tisíc lidí). A Češi, mám dojem, sloužili beztak spíš u stíhacího letectva.
Komunisti lítání v Anglii nikdy za zločin oficiálně neoznačili.


Imho bombardovací letci by za zločince být označení měli, protože zabíjeli civilisty. Miliony civilistů a zbytečně.
Měli by být souzeni, měli by dostat nějaké mírné tresty, podmínky, degradace jejich vojenských hodností a tak.
Měl by být vyslán jasný signál, že zabíjění civilistů z nikoho hrdinu neudělá. Ať bojuješ za sebeušlechtilejší věc, máš sebe přesnější rozkazy, jakmile začneš zabíjet ženy a děti, tak z hrušky dolu.
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Mně přijde dobré, že tu prezentuje ukázkového marxistu. Když se to vezme do základů, tak jsou takto prolhaní (a vulgární primitivové) všichni. Navíc, co jiného v tomhle klubu řešit...
chajim To je taková pitomost, že by se na to an  Talmud česky
A! Máš recht. Příště si dám větší pozor.
o128 Svět je založen na paradoxu 
Krom toho, jak řečeno, cikánská ghetta byla vytvářena právě tehdy.

Chánov vznikl když nezbourali starý Most dost rychle. Takže narychlo dostavěli těch pár paneláků, pro ty romy co se jim do toho nezbouraného mezitím nastěhovali. Byla to vyjímka. Chyba kterou si uvědomovali.
asociolog TRADERE ET UNI 
Díky, rozumný postup.
Sarnegarth ih ∂Ψ(r,t)/∂t = −h²/2m ∇²Ψ(r,t) +  V(r)Ψ(r,t)
tak na nej, prosim vas, prestante reagovat. (alespon do doby, nez rekne neco rozumneho k veci.)
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Nedření. On JE prostě debil.
asociolog TRADERE ET UNI 
Chybí ti na konci zmrde. Nejen, že jsi tupej, dementní a vymaštěnej jak pekáč od Zakouřilů, ale ještě k tomu nepozornej.
chajim To je taková pitomost, že by se na to an  Talmud česky
Jsi debil a navrch lhář, páč lítání v Anglii za zločin označeno nebylo. Takže chcípni.
Cichlasoma  
"Malé sociální rozdíly"

Nejsem s to je samy o sobě považovat za výhodu.

"dostatek pracovních příležitostí"

Máš někde přehled nezaměstnanosti na Západě? Nebylo v 50. letech celkem dost práce? (O tom, v jakém smyslu je nezaměstnanost negativum a v jakém je to vada systému, lze dále diskutovat.)

"nevznikaly gheta nebo jak se říká vyloučené lokality"

Vznikaly pronásledované, v ilegalitě žijící kruhy, postupně přesouvané do kriminálů. Krom toho, jak řečeno, cikánská ghetta byla vytvářena právě tehdy.

"nebyla ta honba za prachama, nebyl téměř všudypřítomný krysí závod jako dnes."

Lidé měli obecně možnost přežít tak, že věnovali výdělečné činnosti méně času, než bylo nutné tady. Stejně tak teď není nutné se "honit za prachama" a to, kolik procent populace to dělá, nejsem s to považovat za měřítko přívětivosti situace.
Pan_P zakomplexovaný uhrovitý karburátor 
Protip:zjisti si kdo je chajim,jaka je jeho historie a pak se zamysli jestli te nahodou nedreni (sice souhlasim ze jeho dreneni je nechutne a hloupe ale to na veci nic nemeni) a na tebe jsem nereagoval, Titany nechutnosti a spatneho vkusu v mem prispevku byli mysleni chajim a TL....