Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

CestováníKonkrétní místa

Spravuje:

ŠnekReklama
Šeit saprot arī latviešu valodu!
Na sever od tohoto klubu se rozkládá klub Estonsko, směrem na jih najdete klub Litva.
Domluvili jsme tu svého času, že tzv. lotyšské neftipy tu budeme mazat. Máte-li na ně chuť, pak běžte do specializovaného klubu.
Užitečné odkazy:

Takže jsem uprostřed zmíněného lockdownu a připadá mi ještě nelogičtější než všechny ty ujetosti, co jsme měli v Česku (např. už tím, že vláda nejprve oznámila lockdown bez specifikace -- na to reagovaly ty zahraniční zprávy -- pak ho spustila oficiálně, a teprve průběžně oznamovala pravidla, takže například na začátku bylo možno dovézt někoho i po policejní hodině, která byla stanovena na 20.00, třeba na letiště, ale pak bylo specifikováno, že to je možno jen v případě, že dotyčný dokáže, že tam nebylo možno dojet taxíkem, a za porušení tohoto pravidla byla stanovena mimořádně vysoká pokuta). Byť lotyšský neftip jsem tu sám zakázal, tady bych fakt dodal, že zima, zemák a politbyro.

Ale jinak, kam nedohlédne policajt, tam lidé (přinejmenším v Rize, kde právě jsem) na ta pravidla docela serou (asi také ještě o něco víc než v Česku).

Hm, všude kromě Lotyšska se píše, že v Lotyšsku teď právě vyhlásili měsíční lockdown... ale lotyšské zprávy včetně vládního serveru vědí jen o nouzovém stavu, který vyhlásili před týdnem a na tři měsíce.
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Tak jsem si přečetl historii na jejich stránkách, a je to původně z doby Rzeczpospolity, přičemž během druhé poloviny 19. století pak byly postupně všechny dřevěné budovy nahrazeny kamennými ve stylu zachovaném do dneška. Původně to prý bylo 58 takových budov.

Spīķeri znamená Špejchary, označovaly se tak sýpky i jiné sklady.
Ano. Hangáry jsou městská tržnice, tohle jsou sklady ještě o něco starší (ne úplně z hanzovní doby, ale každopádně z doby předruské).
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
TO je tam za hangáry zepelinů? Pěkné.
Tak jsem si při letní návštěvě Lotyšska všiml, že v Rize vznikla ze starých skladů nová hipstačtvrť: https://www.spikeri.lv/
lillyofthevalley   chci tam!
chceme fotku lotyšské babičky!
Hlavu si nelámeme, ale pokud by si chtěla babička poklábosit na webu lotyšsky, ať se sem klidně staví.
RUM_cajz islam moslim nazi tigria partia 
Moje babička je z Lotyšska, pokud si tady s něčím lámete hlavu, můžu se ji zeptat. (nečtu to tu, jen jsem klikl)
Tak jsem zjistil, že tóny v lotyštině mohou znamenat i rozdíl více než sta kilometrů: vesnice Kaive (vysloveno s taženým tónem) se nachází ve východním Lotyšsku, vesnice Kaive (vysloveno s lomeným tónem) se nachází v západním Lotyšsku.

Hned jsem je šoupl do tabulky (i s odkazy na příslušné wikipedické články).

lillyofthevalley   chci tam!
Asi se začnu učit lotyšsky. Velmi sympaticky vypadající recepty:

http://www.tortesunkukas.lv/abolu-biezpiena-kuka-maigums/
jkom THE WORLD IS MY OKOUN  WEBIKI
(Já jsem se už hlásil jakožto záloha v Jazykovém koutku, tak jen pro jistotu dodávám, že v tomto klubu se vyskytuji také.)
Pallando Já se vrátím... a se mnou přijde zákon!  hubnoucí blog...
Byla jsem navigována sem. Neovládá tady někdo lotyštinu?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  nedá se na to koukat
!!
lol
Guyver Jakub Moravčík je mykatolický guru Jára   a jeho bůh je opravdu hovno bůh.
V této zemi mají zemiak, řekla si Inese,