Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravuje:

Konrád

Může vás zajímatReklamaTento klub by měl sloužit jako doplnění k již stávajících klubů Co právě čtu a Oblíbené knihy. Jeho cílem je upozorňovat na novinky v literárním dění (především v Česku) a diskutovat o nich. Vítáno je zejména linkování či psaní recenzí, úvah atp, dále ukázky z nově vyšlých literárních děl atd. atd. Příspěvky bez informační hodnoty budou okamžitě mazány.

Záhlaví časem doplním.


cichlasoma_meeki Free East Turkestan 
(Ale jinak teda nevidím, proč by tohle měl být definitivní "dopad". Začernění básně Stančákové, případně dalších, o kterých ona v rozhovoru tvrdí, že souhlas taky nedají, imho bude skvělou reklamou pro knihu – nakladateli se imho jistě vyplatí --, a nejspíš i pro vyčerněné básnířky, win-win.)
cichlasoma_meeki Free East Turkestan 
"[Jedna] z autorek podepsaných pod prohlášením", která podle příspěvku Gabrišové v diskusi definitivně odmítla souhlas k vydání své básně, je, soudě dle jejích slov tady https://vltava.rozhlas.cz/antologie-basni-mila-macho-vysla-bez-souhlasu-autorek-bylo-nase-lajdactvi-8288022 Alžběta Stančáková, která taky prohlášení osmi básnířek iniciovala. Hovoří asi od 20:20.

(Časopisecké starší verse z tehdy chystané sbírky Co s tím, z níž měla být v antologii ukázka, jsou třeba tady: https://www.psivino.cz/dudek/wp-content/uploads/PV56_Viktor-Puci.pdf , http://www.dobraadresa.cz/2013/DA11_13.pdf , https://www.psivino.cz/wp-content/uploads/2020/01/Psi-vino-65.pdf

Ukázky z její novější tvorby jsou třeba zde: https://www.literarni.cz/rubriky/ukazky/poezie/poezie-2020-alzbeta-stancakova_12080.html )
Antologie českých básnířek
Je mi fest sympatický tento projekt (tá obálka je boží a ukážky tiež) a bojím sa, že to nedajú (ešte s úvodnou vetou "Není to otázka genderu, nýbrž poesie, čili antologie českých básnířek," v časoch, kedy je gender najhoršia nadávka), tak zdieľam, trebárs si to nájde svojich prispievateľov i tu:
https://www.hithit.com/cs/project/8235/mila-macho