Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravuje:

Konrád

Může vás zajímatReklamaTento klub by měl sloužit jako doplnění k již stávajících klubů Co právě čtu a Oblíbené knihy. Jeho cílem je upozorňovat na novinky v literárním dění (především v Česku) a diskutovat o nich. Vítáno je zejména linkování či psaní recenzí, úvah atp, dále ukázky z nově vyšlých literárních děl atd. atd. Příspěvky bez informační hodnoty budou okamžitě mazány.

Záhlaví časem doplním.


Natasha Oheň šlehne  výš
Nový Ravt č. 15/2020 má téma editorství poezie. Račte nahlédnout. Minimálně Pádlo Jana Štolby a rozhovor s Janem Šulcem stojí za čtení, myslím si.
 
cichlasoma_meeki Free East Turkestan 
No vždyť – zdá se mi z různých Gabrišové vyjádření jasné, že jak o tom, které básnířky budou v první části, které v druhé, a které jen v rejstříku, tak o tom, kterou báseň či básně od nich případně zařadí, rozhodovala zhruba metodou popsanou v druhém z citátů v mém minulém příspěvku. (Říkat tomu "nastavení síta" asi lze, proč ne...)
Natasha Oheň šlehne  výš
Inu, určitě je "síto" nastavené nějak, aby některé autorky byly v té první části, která snad chce doplnit kánon, a některé byly v té druhé — a další tedy zřejmě jen v rejstříku.
Už k tomu vlastně nemohu nic dodat (konkrétní jména přítomná vs. nepřítomná), neboť mi k ruce chybí ta kniha samotná, zmínky o ní jsou z webu VM i z ISSUU aktuálně staženy, jak jsem právě zjistila.