Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravuje:

Konrád

Může vás zajímatReklamaTento klub by měl sloužit jako doplnění k již stávajících klubů Co právě čtu a Oblíbené knihy. Jeho cílem je upozorňovat na novinky v literárním dění (především v Česku) a diskutovat o nich. Vítáno je zejména linkování či psaní recenzí, úvah atp, dále ukázky z nově vyšlých literárních děl atd. atd. Příspěvky bez informační hodnoty budou okamžitě mazány.

Záhlaví časem doplním.


 
Trollí války 4
A vysly taky Trollí války 4: Okultní oheň (scénář: Scotch Arleston, kresba: Jean-Louis Mourier, překlad: Richard Podaný; Crew+BBArt). Jeden z nejhumornejsich fantasy komiksu, ktere u nas dosud vysly.
 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
nové knihy 2
Vinklát, P.D.: Kronika trampingu v Jizerských horách. 1934-2004. Knihy 555 - Liberec. 355.-
Velmi pěkně udělaná, podrobná kniha o historii trampingu v Jizerských horách. Řada archivních fotografií a jiných materiálů, musí za tím stát léta pěčlivého shromažďování podkladů. Vzhledem k tomu, že je to 248 stran barevného kříďáku A5 je to levné. Pro toho, koho zajímají Jizerské hory nebo tramping nezbytná kniha, stavící se na roveň Dějinám trampingu od Boba Hurikána.

Lahoda, L.: Tajnostmi podzemí. Lubomír Kasal. 279.-
Popularizační knížka o historickém podzemí Českých zemí. Řada zajímavých informací, fotky (ČB a barevná příloha), historické souvislosti. Poměrně podrobná a fundovaná povídání o řadě zajímavých míst, bez záhadologického blábolení. Vybíráno s ohledem na jejich atraktivitu, ne vždy jde ale o veřejně přístupné lokality. Německé podzemní továrny, ruské vojenské objekty, katakomby, lomy Amerika, hradní podzemí, skalní sklepy atd.
 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
nové knihy
Pilipiuk, A.: Záhada Kuby Rozparovače. Laser-books Plzeň. 199.-
Další sbírka povídek o polském exorcistovi-amatérovi. Vodka, astrálové, drsní starci, okurky, vodka, psí guláš, polský venkov, ukrajinská pančovaná viagra, mutanti, vodka a další nezbytné ingredience. Zábavné, ale netlemil jsem se u toho tak, jako u starších věcí, řadě povídek chybí nějaká výraznější pointa/tah na bránu.

Dixon, C. - Romita, J.: The Punisher - War Zone. Comicsové legendy 9. Crew a Netopejr. 189.-
Punisher, atypický hrdina bez superschopností, brutální likvidátor zločinu (původně mstitel, ale baví ho to) v ČB comicsu. Poměrně prostá dějová linie (infiltrace do mafie a její likvidace), příjemně přímočaře akční - asi jako filmy téhož žánru ze 70s/80s. Poněkud postrádá pozdější Ennisovský tarrnatinovský šmrnc.
 
 
Top10 book II
Nakladatelstvi Crew vypustilo cesky preklad 2. dilu komiksu oceneneho v r. 2000 Eisnerovou cenou (Best New Series) - Top10 Book II z pera "nejuznavanejsiho komiks. scenaristy na svete" Alana Moorea. Nakreslil Gene Ha a Zander Cannon.

Vice Zack vystizne komentujici na comicsdb.cz:
[85%] Zack 11:38:11 08.10.2004
"Jakkoliv porad remcam, ze to u nas melo (a imho i mohlo) vyjit cele najednou, rozdeleni na dva booky 7 a 5 sesitu je pomerne logicke... Prvni book je takovy prijemne zabavny, zadna velka dramata se nekonaji, ctenar se seznamuje s prostredim, s postavama, s jejich praci, psychikou, rodinym zazemim. O to vetsi pecka je druhy dil, kde najednou prestava veskera legrace, mrtvi na konci sesitu nevstavaji a jakkoliv humorne prvky se cas od casu objevuji, uz jen jako vylozene ucelove odlehcujici momenty v stale vice a vice houstnouci atmosfere."

 
Přebral It takes an idiot to do cool things.  That's why it's cool.
Pořídil jsem si poslední (IV.) díl Enycklopedie technických památek Čech, Moravy a Slezska (Libri). Kvalitní projekt, potěšilo i zahrnutí řady objektů, které nejsou technickými památkami de iure.

Miloš Doležal: Čas dýmu (lyrický deník) (Atlantis). Útlá knížka syrové, venkovské poezie psané katolickým intelektuálem, převážně o smrti. Barokní stylem vesnického kostelíka se zanedbaným hřbitovem. Velmi podobné starším věcem (Obec, Podivice, Les), ale pořád kvalitní.
 
book!:)
 
Konrád Slavia Praha  Mistr ligy!
O tom nevím, ale na Starých hradech jsem v knihovně zahlédl asi čtyřdílný Slovenský biografický slovník...
 
S_M_Lomoz Smažený i do salátu,  celer, to je základ státu
Beletrie to není, ale nakladatelský počin rozhodně.
V Historickém ústavu AVČR a nakladatelství LIBRI se totiž začíná rozjíždět další obrprojekt. Jak by řekli na Nově, "jde o projekt, který nemá obdoby". Tento se jmenuje
BIOGRAFICKÝ SLOVNÍK ČESKÝCH ZEMÍ
a uvede postupně základní biografické údaje všech významnějších osobností, které měly něco společného s českými zeměmi, nezávisle na jejich národnosti nebo emigraci.
První sešit obsahující osobnosti od písmene A už vyšel (ukázka v PDF viz tady), druhý (Ba-Be) má vyjít příští rok. A dál? Granty, znáte to :-)
 
 
Pokud vás dostal Buster Keaton: život a činy od Kari Hotakainena či jste-li milovníky finské literatury jako takové, pak vězte, že vyšel český překlad románu CANAL GRANDE od Hannu Raittily.
Ukázku z románu a recenzi otiskly sobotní Lidovky.
 
Konrád Slavia Praha  Mistr ligy!
Fred Vargas: Uteč rychle a vrať se pozdě
 
Konrád Slavia Praha  Mistr ligy!
bivo Viz záhlaví...
 
CountZero - jak řidič v ruce  tygrova vůdce
Zda se ;)
 
blabous - samiec twój  wróg
bivo dalsi v rade za "1" a hobitem?
 
Luca_Brasi  
bivo: to ovsem neni knizni aktualita, cetl jsem to jeste jako malej... ale jinak dobra knizka
 
Max Unterwasser: Michaela

Docela pekna knizka, ale presto ze je to eroticky horror, nevzrusila me ani nevydesila. Nicmene za precteni rozhodne stoji. ;-)
 
pro kone
Zdeněk Muller: krteček ve městě.SCI-FI příběh tohoto malého podzemního hovada.
 
Konrád Slavia Praha  Mistr ligy!
pro začátek