Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vítejte, v tomto klubu se debatuje o Linuxu a všem, co s ním souvisí. V dobách klidu a míru je dovoleno pokládat takové dotazy jako třeba: "Který textový editor je nejlepší?" nebo "Který WM je nejlepší?". Moderátor (to jako já) si nicméně vyhrazuje právo takové diskuze mazat, pokud se mu nebudou líbit (no jo, už je to tak, nic s tím nenaděláte).

hkmaly - Slava pomlcky -  .
Ten bude brucet jeste nejmene dva roky. ... tentative parole eligibility date of July 2020.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Uzivali si tu srandu. Mozna te to prekvapi, ale nekteri lide RADI slapou v pruvodu. Proc myslis, ze soucasti STARconu je kostýmovaný pochod Prahou? Protoze to ty lidi bavi.
mot Ja nevymením svoj dvor za balkónik,  môj dvor je taký akurát.
Linus sel shanet cislo na Hanse Reisera.
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Nejsou. Co by tam delali? Tam jsou tam maximalne zamichani jeste slunickari, coz je stejna banda stejne nebezpecnejch uzitecnejch idiotu.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
To nejde. Vodnim delem se spatne miri a na gaypride jsou dneska i normalni lidi a ne jen zkrypleni aktivisti.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
No vidis. A klidne bys mohl ty lease time zkratit oba na polovinu.
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Proc je Linus neposlal do prdele taky naprosto nepochopuju.
Přispívat kódem do cizího projektu není kua už žádné lidské právo nebo co. Nevyjdeš se zakladatelem projektu? Forkni a předveď co tam máš zajímacího. Jinak PDP.

Vnucovat mu ale svoje pravidla? Proč? A proč Linus po právu neposlal Curvalínou Adolf Ehehemekeke (neklikat na lačno a neklikat po jídle) prostě tam kam patří? Držel mu někdo pistoli u hlavy nebo co? Nebo mu pobyt v USA už taky vypláchnul mozkovnu politickou korektností, co vidí denně všude kolem sebe?

Spíše ale asi, bohužel, "follow the money", bych si tipl.

 
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Tak buzeranti s lezbofasistkama uz se michaj i do kernelu... tady vidite, jak jsou tyhle zkrypleny aktivisti nebezpecny kokoti. Rikam to porad, ze nejlepsi by bylo tenhle sajrajt splachnout vodnim delem do Vltavy hned pri pristi gaypride.
 
tohle je neudrzitelne. Pokud bude kazdej psychopat drzet linuxovy kernel pod vyhruzkou stahnuti kodu, tak je to konec.
(Pardon.. tohle jsou i volné leasy. Aktivních jsou necelé 2000.)
JeromeHeretic Thank you for choosing Earth  as Your planetary vehicle
Ne, ale je to celkem normalni ukazka toho, jaci debilove se dneska serou do unixu.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
jestli nastavujes verify_peer a verify_peer_name na false, tak pouzivas selfsigned certifikat, navic na jmeno, ktere neodpovida nazvu vzdaleneho stroje, coz v pripadne localhostu je asi jedno, ale neni to zrovna dobry napad :D
ok tak som to rozchodil a sem to odlozim, ak by mal niekto problem s roudcube SMTP cez tls/ssl, riesenie je zmenit
default nastavenie premennej
$config['smtp_conn_options'] = null;

na

$config['smtp_conn_options'] = array(
'ssl' => array(
'verify_peer' => false,
'verify_peer_name' => false,
'verify_depth' => 3,
'cafile' => '/etc/ssl/certs/ssl-.....pem',
),
);

 
grep lease /var/lib/dhcpd/dhcpd.leases| cut -d" " -f2|sort | uniq|wc -l
8166

default-lease-time 3600;
max-lease-time 7200;

Počet živých klientů pravda nevím, jak zjistit, ale rozhodně jich je řádově míň.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Pokud mas pri sto klientech menicich adresu kazdych par minut deset tisic IP adres v DHCP, znamena to ze mas spatne nastavene jak dlouho DHCP server drzi adresu a mel bys to zkratit. V podniku s verejnou wifi neni rozumny duvod drzet nekomu adresu dele nez hodinu pote co odejde.
Nevim, jestli je to ono, ale jedno nastavení je v /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf, klíč mac_addr, viz /usr/share/doc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf. To minimálně generuje falešnej MAC, jak často ho mění už si nejsem jistej, v době, kdy sem úspěšně připojenej, mi to přijde ujetý. Já to používal, když jsem měl dojem, že jsem se znelíbil nějaký freewifi a začla mě fakovat ;)
Ano, ano, blokovat jakejkoli port jakymkoli směrem je pokriplený. Chápu, že to oddělení portů může a) zjednodušit implementaci a nastavení, b) můžeš to snadnějc řešit na firewallu, c) je to prostě pragmatická obrana proti spammerum, který si zvykli na 25ku. Téhož a ještě lepšího oddělení dosáhneš, když to dáš na dvě různý IP, jak sem psal, že je to u nás. Ale ok, pokrok nezastavíš, i když je to pokrok pro pokrok čili hipsteřina ;) Děkuji, nemám nemám dalších otázek.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
ano, psalo se o tom v navaznosti na ten WPA2 utok, a taky neco s privacy se resilo. nakolik to kdo implementoval netusim. taky mi to prijde jako zhovadilost. pokud to dohledam, tak bych to sem dal.

mimochodem, windows to umi taky
https://winaero.com/blog/enable-random-mac-address-in-windows-10-for-wi-fi-adapter/
Přišel za mnou synátor, že mu v ArchLinuxu nejde doma wifi na notebooku. Tak jsme na to mrkli a ti kokoti v Archu mají v network manageru nastaveno, že se mění MAC adresa wifi každých pár minut. Prý aby to bylo bezpečnější. Tak jsem mu oznámil, že u nás doma to má tak bezpečné, že mu ze sítě opravdu nic nehrozí a ať si to laskavě vypne a nechá tam originál MAC, kterou tu mám někde zaregistrovanou. Pak už to samozřejmě fungovalo.
Jako nemám nic proti bezpečnosti a doma mi to je vlastně vcelku fuk (holt mu nebude fungovat net), jenže mi došlo, že v podniku (nabízíme veřejnou wifi pro zákazníky), když se najde takových "zabezpečených" zařízení víc, tak se pak nemůžu divit, že mám připojených sto živých klientů, ale rezervovaných deset tisíc IP adres a DHCP se z toho může posrat. Upřímně řečeno, přijde mi to tak bezohledné, že kdybych věděl, jak tohle zakázat, tak tu udělám. To je dneska normální, takhle měnit MAC adresu?