Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Eudoxus,
ocs,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaZdravím.

Nevím, proč jsem tenhle klub nezaložil už dávno.
Jakmile se k tomu dostanu, přidám pár odkazů na to, co znamená být libertariánem, jakou odpovědnost to s sebou nese a co to vlastně znamená.

Povzbuzující je, že libertariáni jsou v USA třetí nejsilnější politickou stranou a počet voličů této strany roste.

Vítám všechny, kdo se domnívají, že člověk by měl být svobodný, že člověk nese odpovědnost za svůj vlastní osud, že stát by měl mnohem méně zasahovat do práv občanů a že fráze "Svoboda mé pěsti končí na hraně tvé brady" není jenom fráze.


Takže nějaké odkazy, zatím bohužel v jazyce anglickém.

Prohlášení principů
Postoje Libertarian Party k jednotlivým tématům brát s rezervou, je to hodně šité na poměry v USA
Pár definic pojmu Libertarián z různých zdrojů
Co je to libertarianismus velmi zhuštěné otázky a odpovědi
International Society for Individual Liberty

A trochu filosofie...

Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Na tom se musi pracovat a ne furt na dulezity posty volit gaunery.
Tander Lee  
Tak pro začátek (v našem reálném světě) by stačil fungující právní stát.
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Děláte stejný chybný předpoklad jako Marx s Engelsem, tedy, že člověk se jaksi změní k lepšímu. Bohužel, to funguje jenom u společenského hmyzu a ani tam ne na 100%.
markoun fanda mrtvejch červů 
na prvním místě rodina, na druhém místě peníze. (vlastně se mi to docela líbí) :)
 
Fisker Ryben  Fiske
Více smajlíků pls., takhle na mimibazaru neuspěješ.
KaktusX vybeh id Kaktus za hranice Magea :o) 
:-D Vrátil jsem ti tvou vlastní medicínu!
B-)
Fisker Ryben  Fiske
Takto to funguje na Ukrajině. Zákony tam mají, práva tam mají, ale vymáhat se nic nedá. Systém tam tedy nahrává podivné zkomolenině anarchokapitalismu a zpychlých nabubřelých úředníků, kteří bez úplatku nehnou prstem. Kdejaký místní kápo si tak z úředníků udělá jen své pohunky.
Fisker Ryben  Fiske
Dokud budeš odpovídat otázkou, nebudu s tebou diskutovat. Howg
KaktusX vybeh id Kaktus za hranice Magea :o) 
Odpověď: Budeš platit daně a dodržovat všechny předpisy (hygienické, stavební, dopravní, ekologické) ve stejné míře jako dnes i po jejich zrušení??
"Ideální" je to správné slovo, nicméně pokud nechceš, aby byla pravidla nastavená tak, že je snadné je porušovat a zdlouhavé dovolávat se nápravy, musíš se smířit buď s tím, že ty pravidla se nebudou dodržovat, nebo je bude vymáhat nějaká forma autority (klidně anarchokapitalistická, ale jestli si tím pomůžeme, to nevím)
Fisker Ryben  Fiske
Hoj Paleček!
Fisker Ryben  Fiske
Vynucují, to je ten největší problém. Dokud budou pravidla nastavená tak, že je snadné je porušovat a zdlouhavé dovolávat se nápravy, vždy budou omezovat jen ty, kteří mají vyšší míru morálky a zvýhodňovat ty, kteří žádnou nemají. V tom vidím zhoubnost etatismu. Vynucování práva dává v současném systému mnohdy výhodu pachatelům. Na druhou stranu, přitvrzením takového systému by mohla vzniknout totalita. Máme-li se tedy bavit o nějakých ideálech, tak já osobně považuji za ideální zvyšovat základní úroveň morálky tak, aby bylo regulací potřeba co nejméně a nedělat z lidí ovce.
VachuTka  
Řešení podle Libertariánů - oba řidiči vystoupí - a rozdají si to na pěsti...
Pokud se vynucují. A pokud jsou někde napsané. Pokud nikde napsané nejsou, je to trochu složitější. Někomu to může vyhovovat. Proto se třeba v Čechách šlechta tak bránila přijetí psaného zákoníku.
Tander Lee  
Včera jsem jel na chalupu a protože byla silnice 3 před Olbramovicemi nějak ucpaná, tak jsem sjel na objízdnou silničku. Je to silnice, která vznikla vyasfaltováním polní cesty mezi poli. Různě se klikatí a je široká asi 2 m.

Napadlo mě, co na takové silničce dělá Kaktus. Jestli jede 90 km/h (protože je to přece povolené zákonem) a když potká v protisměru auto - a náhodou se o něj nerozmlátí - tak jestli se dostane do deadlocku, protože v zákoně není popsáno, jak se to má řešit... Představuji si, jak se na takové silničce potkají dva Kaktové, stojí proti sobě, ani jeden neuhne a čekají až do skonání věků, dokud jim stát tu silnici nerozšíří na dva pruhy, nebo dokud parlament nepřijme zákon, který bude přesně popisovat, jak se na takové silničce mají dvě auta vyhnout.

 
Fisker Ryben  Fiske
Dodržování či nedodržování zákonů plyne mnohem více z aktuálních podmínek a nálady ve společnosti, než z toho, že jsou někde napsané. Velkou roli hraje také výchova lidí. To bys mohl pochopit i ty nebo ne?
Fiskere, a ty nesouhlasíš s tím, že by se lidé chovali jinak, kdyby byly jiné zákony, nebo tě jen Kaktus sere?
Fisker Ryben  Fiske
Že se vůbec ptám, myšlenkový velikán, který fandí komoušům a Babišovi...
Fisker Ryben  Fiske
A ani tak, nejsi schopen odopovědět?
KaktusX vybeh id Kaktus za hranice Magea :o) 
Tvé otázky jsou libertariánsky hloupé.