Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

Eudoxus,
ocs,
Tander Lee

Může vás zajímatReklamaZdravím.

Nevím, proč jsem tenhle klub nezaložil už dávno.
Jakmile se k tomu dostanu, přidám pár odkazů na to, co znamená být libertariánem, jakou odpovědnost to s sebou nese a co to vlastně znamená.

Povzbuzující je, že libertariáni jsou v USA třetí nejsilnější politickou stranou a počet voličů této strany roste.

Vítám všechny, kdo se domnívají, že člověk by měl být svobodný, že člověk nese odpovědnost za svůj vlastní osud, že stát by měl mnohem méně zasahovat do práv občanů a že fráze "Svoboda mé pěsti končí na hraně tvé brady" není jenom fráze.


Takže nějaké odkazy, zatím bohužel v jazyce anglickém.

Prohlášení principů
Postoje Libertarian Party k jednotlivým tématům brát s rezervou, je to hodně šité na poměry v USA
Pár definic pojmu Libertarián z různých zdrojů
Co je to libertarianismus velmi zhuštěné otázky a odpovědi
International Society for Individual Liberty

A trochu filosofie...

Lorandel pochybné individuum 
Právě, jsem si to myslel...
Chukcha má dva zuby zlatý a nic mu neni svatý 
JJ, úřad práce dneska má většinu agendy, která dřív spadala pod "sociálku", tedy třeba i přídavky na děti.
markoun fanda mrtvejch červů 
jde o to nastavit v době konjunktury takové standardy že se nebude mít kam řítit. ale mluvit tady o tom, kdy tu vládne babišsociální mafie je fakt na hovno. :/
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
A az konjunktura pomine, tak je zase zridime.......
markoun fanda mrtvejch červů 
ono by bylo správné, kdyby státní aparát šel postupně do kýblu a lidem se zvýšila diky zániku státního aparátu minimální mzda na takových 25 000 hrubého. pak by žádných úřadů práce nebylo potřeba.
 
Lorandel pochybné individuum 
NJ, on má na starosti nějaké ty dávky taky. Podporu v nezaměstnanosti a tak.
markoun fanda mrtvejch červů 
btw nemyslím si že shánět lidem práci by měl mít na starost stát nebo nedej bože lidi kteří ztratí práci by měl stát podporovat. hlavně v této době.
 
markoun fanda mrtvejch červů 
ono by se to dalo řešit i jinak než zrovna znovu zřizováním úřadu práce. podle mě je to úplně nesmyslnej úřad.
Lorandel pochybné individuum 
Protože až nastane recese, tak by se dříve zrušené úřady musely znovu zakládat, nejspíš. Ale hlavně proto, že když už jednou vznikne nějaký úřad, tak se děsně obtížně ruší (bez použití výbušnin).
markoun fanda mrtvejch červů 
proč tu není efektivně vynakládáno s veřejnými penězi? já bych takové úřady ihned zrušil a peníze vložil do fondu na podporu malého a středního podnikání.
 
markoun fanda mrtvejch červů 
vím že tím budu trochu některé lidi prudit, ale k čemu jsou prosímvás v době konjunktury úřady práce?
 
čili jak to je? Když majitel několik let trpí bezďáky ve svém domě a pak dům prodá, může podle našeho práva novej majitel bezďáky vyhnat?

Já vím, že naše právo nic takového jako teritorium nezná, ale stejně je dobré teritorium respektovat. Režimy se mění a právo se mění s nimi. Respekt lidí k teritoriu druhého se tolik nemění.
Reakce na | Vlákno  
S tím respektováním teritoria byl byl raději opatrný.
Jenže takhle v tom odkazovaném případě Nejvyšší soud to právo na ochranu obydlí nevyložil. Vyložil ho tak, že máš-li obydlí, je proti dobrým mravům, aby někdo přišel a z obydlí tě vyhodil na ulici (zejména, js-li rodina s dětmi) jen proto, že to tvoje obydlí náhodou koupil. Navíc soud zohlednil, že majitel toho obydlí (ten, co v něm nebydlí, ale chce někoho vystěhovat) nepodnikl dostatečné kroky proto, aby se s obyvateli dohodl na řešení, které by jednak respektovalo právo majitele na svůj majetek a druhak nevedlo k bezdomovectví rodiny s dítětem.

Nemyslím, a to je odpověď i pro Jasana, že z tohoto výkladu soudu plyne, že každý bezdomovec může přijít na úřad nárokovat si (ve smyslu pod ochranou soudu) přidělení obydlí. Podobně z toho neplyne, že takový bezdomovec může jít (opět ve smyslu pod ochranou soudu) a zřídit si nové obydlí v majetku někoho jiného. Mám za to, že je to vykládáno jako pasivní právo - právo na ochranu stávajícího obydlí, nikoliv jako nárok, tedy povinnost někoho, aby mi zřídil obydlí, či strpěl zřízení nového obydlí na svém majetku.
Chukcha má dva zuby zlatý a nic mu neni svatý 
Ale o tom tady Šnek celou dobu točí: Když si na tvojí zahradě někdo rozbije stan, tak ho nemůžeš z toho stanu vykopat, protože má právo na ochranu obydlí.
Reakce na | Vlákno  
pročby nemělo jít o nárok na bydlení nhěkoho kdo nebydlí ???
Reakce na | Vlákno  
Jenže ani tady nejde o nárok na bydlení (tedy zejména v kontextu debaty povinnost někoho zajistit bydlení bezdomovci či strpět bezdomovce, který se svévolně rozhodl zakempovat na cizím pozemku), ale o právo na ochranu stávajícího bydlení. Což je rozdíl.
sam_hofgins  
sam_hofgins  
Asi máš pravdu. Těšnovské nádraží, které znám už jen z fotek, patřilo odjakživa státu a ten se jej rohodl zbourat. Dobře jí tak, tak nevhodné stavbě pro budování socialismu či jiného kapitalismu. Na národní památky nasrat! Právě jsem prozřel.
Tak by ho potom měl ovšem v odůvodněných případech zajišťovat stát.