Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravují:

evilmind,
NatashaReklamaSmyslem klubu je vyměňovat si užitečné informace o levných a zlevněných knihách, které nemusí nutně pocházet jen z prodejen Levné knihy.
Vítány jsou též informace o výprodejích, nárazových slevách a jiných šikovných způsobech, jak levně přijít k dobré knížce nebo jinému nosiči příjemné kulturní informace.
Neartikulované výkřiky a jiná OT budou mazána.

Užitečné odkazy:
Web Levných knih

Obey Do it later 
V LK mi poslední dobou udělalo radost Kurosawovo DVD Yojimbo. Včera koupeno i DVD Vzpoura, protože asi fakt začínám žrát Mifuneho:o). Jo a taky jsem tam koupil hezký kalendář za 5 Kč. Aspoň můžu vyhodit hnusný kalednář, co mi visí v kanclu na zdi.
 
Natasha Oheň šlehne  výš
Já jsem myslela jeho vlastní sbírky.
arnost In bomb e atomi mixâham.  lincovery
zvlastni, mne ten hronuv larkin prijde hodne dobre prelozenej.
 
Natasha Oheň šlehne  výš
Je to velmi smutné; poprvé se mi stalo, že jsem vstoupila do Levných knih a nekoupila si žádnou knihu. Nabídka v pražské Jindřišské skutečně spíše bídná - BB artovská edice básní je už dost přebraná (nakysle poznamenám, že Hrona tam ovšem zbývá dost).
Ale mají tam třeba asi pět různých CD Plastiků po 49 Kč, též Erotickou revue na CD (o kvalitě nevím nic), a ukořistila jsem Almódovarovu Špatnou výchovu za 99,-.
 
Ještě upozorňuji na Nezvalovo Sexuální nokturno, které vydal Torst, za 69Kč v LK u Bílé Labutě
 
Jan Skácel - Chyba broskví (bibliofilsky upravená sbírka - ruční papír a vazba v kůži za 99Kč vLK na Novodvorské)dokonaný den se sklání
nad vodou a hlavy koní
snědl soumrak černá růže
rozkvetla a prudce voní

jesme znovu němí
otlučená kolébka řeči nemá dno
a kdo se nyní dotkne ticha
rozkolébá je naprázdno

podivná zima přesně o půlnoci
se rozezpívá kos jak zrnka kmínu
sype se zpěv a neustává
trvá jak saze u komínu
 
Brikcius je k mani v LK na Novodvorske, P-4 (v te silene budove, kde se okolni obcane zbavuji svych stresu maniakalnimi nakupy, sledovanim akcnich filmu a pojidanim zdravych jidel v tamnim mekaci)
 
Natasha Oheň šlehne  výš
Další básně
V LK v Brně na České lze za směšně sumy zakoupit poetický výprodej z Petrova.
 
fesoj Šumava, můj ráj 
brikcius
kde maji ten skvost?
Encyklopedie letadel - bacha!
Koupili jsme tatíkovi, leteckému fandovi, pod stromeček Encyklopedii letadel z Levných knih. Jen tak zběžně jsem ji před zabalením prolistoval a ouha - sem tam (dost často) se v knize vyskytují stránky bez obrázků, s prázdnými bílými místy v textu. Kazík. :-/ Takže zítra jdu reklamovat a ostatní tímto varuji.
 
eugen brikcius - spanila jizda a jine krasne prozy
(mystifikacni texty s fantasknimi prvky s odkazy na realne osoby, dost jsem se pobavil!)
 
Natasha Oheň šlehne  výš
BB art se zbavuje básní
BB art, edice Versus za 59,- je stále velmi slušně zastoupena například v pražských Levných Knihách v Jindřišské.
Kromě již vyprodaných lahůdek (Wernisch, Blatný, Jirous) je tam víceméně všechno - Zábrana, Vladislav, Štroblová, Diviš, Kubánek, Sova, Hora, Orten, Deml....asi 30 různých knih včetně výborů všeho druhu (překlady od Hrona já moc nemusím, ale je jich tam spousta i od jiných).
 
Dvojníci
To jsou fakt neuvěřitelní komici v těch Levných knihách. Právě jsem zhlédl snímek Dvojníci. Zvuk tentokrát jakž takž sedí s obrazem, to že je špatně napojená upoutávka do menu (na disku jsou upoutávky na čtyři další filmy, ale z menu se spustí jen tři - jedna dvakrát) je asi takové klasické poznávací znamení. Ale jak si hoši elegantně poradili s tím, že původní dabing zřejmě odkazoval i na své původní autory, to se jen tak nevidí. Prostě ufikli začátek - zvuk začíná slovy "V hlavních rolích Ladislava Mrkvičku a Rudolfa Jelínka", k čemuž svítí titulek LK uvádí (možná se to dle popisu nezdá, ale vypadá to opravdu neuvěřitelně zhůvěřile) a konec, klasická představovačka "Na českém znění spolupracovali", se po pár jménech ztlumí do ztracena. Co DVD se Spencerem a Hillem z LK, to perla.
V diskusi na stránkách LK někdo tvrdí, že Vapeti se kromě dalších filmů této dvojice chystají znovu vydat i to, co už vyšlo u Levných knih... jen kdyby to chtěla být pravda. Já vím, nejde o žádné velké umění, ale takovouhle vraždu si ty filmy snad nezasloužily.
 
No a taky se tam zjevily obrázkové? knížky o Surrealismu a Impresionismu po 69 kč
 
Natasha Oheň šlehne  výš
ÚchvatnýJohn Fowles v LK na Letenském náměstí v Praze:
Francouzova milenka, Larva, Daniel Martin, vše po 79,-

A jako bonus Nietzsche - Tak pravil Zarathustra, za 69,-
 
houbishe su a nesu tu, vlastne tu vubec nesu  blog.houbishe.cz
levne knihy :D
http://houbishe.wz.cz/prodej.htm, praha, prodam knizky co mi tu zabiraj misto, v pripade zajmu piste na tristrami@centrum.cz :)
 
Premek Zanedbávat kulturu je zdraví škodlivé,  proto choďte do divadla!
Kurosawa..
... se v LK pěkně rozrůstá.. Rozhodně zakoupím Krvavý trůn a Sedm samurajů.
 
king Jak prodat knihy do antikvariátu?  To se dozvíte zde...
Měl jsem pravdu. Místo levných knih je na Národní ulici středisko ODS. Kdo chce dát Mackovi "záhlavec", ať tam běží.
 
king Jak prodat knihy do antikvariátu?  To se dozvíte zde...
Nějak mi to došlo. Jako každé volby, tak i teď LK uvolní místo jedné velké straně. Již tu prodejnu malují na modro. Uvidíte, že po volbách se tam LK zase vrátěj.
 
hmm, taky mam nekdy pocit ze LK jsou kseft s nemovitostma, podobne jako McDonald, ktery vice vydelava z prodeje nemovitosti nez z prodeje hamburgeru