Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

Frazer,
smety,
smety_PDAReklamaVítejte na diskuzním fóru Okoun.cz


Okoun je historicky nejstarší fórum se stovkami příspěvků, které založil Frazer, následně správu předal Tomášovi Smetkovi. Do diskuze mohou přispívat registrovaní uživatelé (pokud nemáte účet, klikněte sem, pro přihlášení slouží formulář pravé horní části obrazovky), budeme rádi, pokud se zapojíte a napíšete své zkušenosti z laserového zákroku nebo se zeptáte ostatních diskutérů :-).


Spřátelné oční optiky: Oculeus Optik E-shop


Joaha. Ale keratomem se to už nedělá imho dlouho, ale nesleduju to. Test slzivosti je imho hodně důležitý. Protože když oko málo slzí, bude po operaci slzet ještě výrazně méně = neustálé dokapávání. Hylo-gel je už pár let můj věrný přítel. Hlavně teda u PC, jinak je to v pohodě.
morskijlev  
Lasik vs iLasik
Pokud jsem to dobře pochopil, tak se vytvoří taková mapa rohovky, kterou pak laser při operaci sleduje. Mělo by to být přesnější a bezpečnější. Obecně co jsem si tak sesumíroval, tak největší "problém" LASIKu je vytvoření flapu/lamely, samotné laserování pod ní je úloha, která se dělá už desetiletí a samozřejmě záleží na rychlosti laseru, velikosti plochy apod., ale principielně je to stejné jako PRK. Čili vytvoření flapu a správné zahojení je řekl bych klíč k úspěšné operaci (u Lasiku). S iLasikem je flap vytvořený taky laserem, což se mi zdálo trochu šetrnější k oku. Minimálně z hlediska bolestivosti/hojení to asi pomohlo, jak říkám nejhorší vlastně byl ten test slzivosti :)