Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravují:

Frazer,
smety,
smety_PDAReklamaVítejte na diskuzním fóru Okoun.cz


Okoun je historicky nejstarší fórum se stovkami příspěvků, které založil Frazer, následně správu předal Tomášovi Smetkovi. Do diskuze mohou přispívat registrovaní uživatelé (pokud nemáte účet, klikněte sem, pro přihlášení slouží formulář pravé horní části obrazovky), budeme rádi, pokud se zapojíte a napíšete své zkušenosti z laserového zákroku nebo se zeptáte ostatních diskutérů :-).


Spřátelné oční optiky: Oculeus Optik E-shop


Jaký je rozdíl mezi iLasik a Lasik?
Tak super, vítej v klubu :)
morskijlev  
Zkušenost s iLasikem
Ahoj,

před nějakou dobou jsem absolvoval operaci obou očí, metoda iLasik. Je mi 26, brýle jsem nosil cca od devíti, postupně přes pět dioptrií na obou očích, k tomu astigmatismus, levé oko trochu tupozraké. Nic moc, ale od cca 15 let jsem nosil čočky a s těmi jsem viděl perfektně. Za těch 10 let nošení se mi jen jednou zvedl předpis (předtím s brýlemi každý rok asi o ¾ dioptrie) a jednou jsem měl zánět spojivek. Nicméně jsem celkem dlouho uvažoval o operaci.

Loni touhle dobou jsem si řekl že do toho půjdu, objednal jsem se ke své oční a ta mi doporučila OFTU v Plzni. Tam jsem absolvoval vyšetření včetně rozkapání, pak jsem se objednal na operaci.

Pak mi to ale začalo nějak vrtat hlavou, začal jsem hledat na internetu a objevil jsem mimo jiné tohle fórum. Cca měsíc jsem pak strávil tím, že jsem fórum projížděl odzadu a pročítal zkušenosti, poznatky a doporučení.

Po měsíci jsem si vybral RCP v Praze a absolvoval tam vyšetření. Líbil se mi individuálnější přístup, i když samozřejmě vyšetření se dělala stejná a na čas vyšla obě pracoviště stejně. V RCP mi dělali test slzivosti a to bylo možná nejvíc nepříjemné z celé mé oční anabáze.

Pro RCP jsem se rozhodl hlavně díky tomuto fóru, protože jsem na něj nenašel žádnou negativní recenzi. Zároveň nabízí metodu iLasik, která je schválená pro piloty NASA jako snad jediná z refrakčních metod.

O Lasiku jsem si hodně načetl, odborné články v češtině a angličtině, diplomky, zkušenosti lidí z různých fór (i když nikde jsem toho nenašel tolik jako tady), recenze různých klinik. Jak jsem byl před prvním termínem operace nepřipravený, tak jsem se to snažil dohnat.

Nakonec jsem se rozhodl že do toho půjdu, rizika jsem vyhodnotil jako přijatelná, cenu zákroku taky. Měl jsem kolem sebe pár lidí, co byli buď na LASEKu nebo LASIKu, tak jsem je vyzpovídal.

Operace samotná byla víc v pohodě, než jsem čekal, všechno mi vysvětlili, nic nebolelo. Trochu jsem viděl hned po zákroku. Žádné pooperační komplikace, bolestivost minimální (spíš žádná). Co jsem zažil známé po LASEKu, většinou byli pár dní neschopní ničeho, to já vůbec nezažil.

Na kontrole po týdnu jsem měl nuly, zbyl mi nějaký astigmatismus na čočce, nic tragického. Dokonce i tupozraké oko se docela chytá, na Snellenově tabuli jsem četl pěkně.

Teď ještě kapu umělé slzy. Vidím řekněme chvalitebně za dobrých podmínek – slunečný den, to je paráda. Když je zataženo/šero, je to horší, ale vidím pořád líp než předtím s brýlemi. Jediné co mi trochu vadí je, že když delší dobu koukám do počítače, na dálku pak vidění za moc nestojí, nebo trvá dost dlouho, než se na tu dálku nějak stabilizuje. Trochu to řeší ty umělé slzy a odpočinek od monitoru. Dá se s tím fungovat.

V noci pak minimální glare, nějaké šílené efekty jsem zatím nezaznamenal, ale ještě jsem v noci od zákroku neřídil, tak kdo ví.
Celkově jsem spokojen, s mojí diagnózou to podle mě dopadlo skoro nejlíp jak mohlo.

Ještě bych rád dodal že nejsem nikým placen za recenzi ani nejsem odborník na refrakční zákroky, mám technické vzdělání. Spíš mi zdejší fórum pomohlo se zorientovat a najít dobrou cestu, tak se chci nazpátek podělit o svou zkušenost, kdyby třeba někdo taky takhle rozvažoval.

Pokud někdo dočetl až sem, tak má asi zálibu v dlouhých textech a může se směle pustit do Andrejovo „Čau lidi“. Každopádně klobouk dolů za přečtení :)