Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vše o kytaře

Ladeni, stavba, taxonomie
Kytarove weby
Hra, tipy a triky
Casopisy
Noty a tabulatury
Uzitecne veci

Příbuzne kluby: Muzika naživo, Zpracovani zvuku pod linuxem

Álois Jakožto nepřihlášený uživatel nemáte pří  stup k seznamu oblíbených klubů
Svůj první snímač jsem si na zmagnetizovaný kus starého pilníku vlepený mezi dva kartóny namotal sám...
Ještě bych mohl zmínit, že v televizi i babiččině gramorádiu Opera byl zesilovač elektronkový a tak jsem hrál nevědomky na nejkvalitnější aparát v mé hudební historii. Obešlo se to bez následků a zákazů, ale nový Hendrix nepovstal. Asi v patnácti jsem usoudil (když jsem nevěděl jak dál), že je to prostým nedostatkem talentu, a nebyl kdo by našeptal slovo pentatonika. Talentu by to nedodalo, ale zručnosti v řemesle zřejmě ano.
arnost snad nechci tak   moks
Otec byl hifista, takze mne nic nebranilo vrazit kytaru do jeho zesilovace. Dokonce slo dosahnout ruznych stupnu zkresleni zapojovanim do ruznych vstupu. Touto operaci ziskal otcuv vyrobek trvalou schopnost overdrive, coz otec nelibe nesl a dalsi pokusy na domaci elektronice mi zakazal. Tak svet prichazi o Hendrixe.
Já kdysi kvalitního vintage fuzzu dosahoval zapojením Jolany přímo do vstupu 16bitového Sound Blasteru :-)
Jak sleduji videa o opravách kytar, vzpomněl jsem si na svůj první snímač, který jsem připevnil na akustickou kytaru a zapojil (pokud mě paměť nešálí) do DIN (?) pětikolíku na televizi. Myslím, že jsem docílil i žádaného přebuzeného zvuku. Snímač byl v bílé krabičce, dal se nějak štelovat šroubovákem a nevím jistě, jestli jsem za něj dal 70 Kčs.